Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Energooszczędne akcelerometry MEMS ADI do zastosowań medycznych i przemysłowych

ghost666 02 May 2022 13:05 309 0
Tespol
 • Energooszczędne akcelerometry MEMS ADI do zastosowań medycznych i przemysłowych
  Firma Analog Devices, zaprezentowała dziś trójosiowy akcelerometr MEMS przeznaczony do szerokiego zakresu zastosowań medycznych i przemysłowych, w tym monitorowania parametrów życiowych pacjentów, sterowanie pracą aparatów słuchowych i urządzeń pomiarowych z funkcją ruchu. Akcelerometr ADXL367 redukuje zużycie energii dwukrotnie w porównaniu z poprzednią generacją urządzenia (ADXL362), jednocześnie obniżając poziom szumu nawet o ponad 30 procent. Nowy akcelerometr zapewnia również wydłużony czas pracy w terenie, co maksymalizuje żywotność baterii oraz zmniejsza częstotliwość i koszty konserwacji.

  ADXL367 zużywa tylko 0,88 µA przy wyjściowej szybkości transmisji danych 100 Hz i 180 nA w trybie wybudzania wyzwalanego ruchem. W przeciwieństwie do akcelerometrów, które wykorzystują zmianę cykli pracy w celu osiągnięcia niskiego zużycia energii, ADXL367 nie aliasuje sygnałów wejściowych poprzez podpróbkowanie, ale raczej próbkuje pełną szerokość pasma czujnika przy wszystkich szybkościach transmisji danych.

  Najważniejsze cechy ADXL367:
  * Wykrywanie ruchu przy zużyciu 200 nW w trybie wybudzania i 970 nW podczas pomiaru.
  * Głębokie, wielomodowe wyjście FIFO, wbudowany czujnik temperatury o zminimalizowanym poborze mocy, wewnętrzny ADC do synchronicznej konwersji dodatkowego wejścia analogowego, wykrywanie pojedynczego i podwójnego uderzenia oraz maszyna stanu zapobiegająca fałszywemu wyzwalaniu.
  * Funkcjonuje z napięciami zasilania już od 1,1 V, co pozwala na pracę na jednym akumulatorze bez zewnętrznych przetwornic.
  * Możliwości dotyczące zewnętrznej kontroli czasu próbkowania lub zewnętrznego zegara.
  * Bogate funkcje cyfrowe, takie jak wykrywanie pojedynczego i podwójnego stuknięcia, swobodnego upadku i wykrywanie aktywności, zmniejszają zapotrzebowanie na obliczenia dla mikroprocesora hosta i dodatkowo poprawiają zużycie energii przez system.

  Układ jest już wdrożony do produkcji i jest dostępny komercyjnie. Firma wyceniła układ na 2,95 dolara za sztukę przy zakupie 1000 sztuk. Układ produkowany jest w obudowie LGA z 12 wyprowadzeniami o wymiarach 2,2 mm x 2,3 mm x 0,87 mm.

  Źródło: Materiały prasowe Analog Devices

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11009 posts with rating 9359, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Tespol