logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Schemat Instalacji CO, dwa żródła ciepła w układzie otwartym

prezes2118 12 Cze 2022 13:34 1581 6
REKLAMA
  • #1 20057773
    prezes2118
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Schemat Instalacji CO, dwa żródła ciepła w układzie otwartym

    Witam, mam w domu piec na ekogroszek i instalacje w układzie otwartym, z racji zakupu instalacji forowoltaicznej chce dołożyć piec elektryczny KOSPEL EKCO.M3(piec ten może pracować w układzie otwartym)

    Chciałbym zasięgnąć porady fachowców czy instalacje zrobiona w taki sposób jak na schemacie w załączonym obrazku bedzie działała poprawnie?? Jeżeli nie to co zmienić

    Nie chce dokłądać zadnego wymiennika ciepła, naczyń przyponowch itp, chce to zrobić jak najprościej i najtaniej.

    Dziekuje za pomoc, POZDRAWIAM
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 20057802
    darek_j
    Poziom 13  
    Posty: 20
    Pomógł: 6
    Ocena: 8
    Jak na mój gust to troche przekombinowane: wyjscie z pieca elektrycznego idzie na zawor rozdzielajacy miedzy cwu i co oraz do wyjcia kotla weglowego, ktory rozdziela miedzy......cwu i co.
  • REKLAMA
  • #3 20057829
    prezes2118
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Zawór rozdzialajacy jest dlatego że producent go wymaga a piec jest tak zaprogramowany że priorytetowo najpierw nagrzewa wodę w zbiorniku CWU a później przełącza wodę na CO. Jeżeli masz jakiś pomysł żeby to usprawnić i żeby działało poprawnie to chętnie wysłucham(przeczytam)
  • #4 20057845
    gersik
    Poziom 33  
    Posty: 1717
    Pomógł: 164
    Ocena: 639
    Do czego ma służyć ta czerwona rura łącząca naczynie zbiorcze z piecem elektrycznym?
  • REKLAMA
  • #5 20057849
    prezes2118
    Poziom 10  
    Posty: 28
    O i to jest dobre pytanie
    Piec ma pracować w układzie otwartym(jest przystosowany do tego) i chce zrobić dwa źródła ciepła na jednym naczyniu (bo pc co drugie) i pytanie czy przy takim połączeniu z pieca z naczyniem wszystko będzie działało ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 20058855
    gersik
    Poziom 33  
    Posty: 1717
    Pomógł: 164
    Ocena: 639
    To połączenie jest nie potrzebne. Elektryk ma połączenie z zbiornikiem poprzez instalację.
  • #7 20058895
    prezes2118
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Czyli nie robić tego? Bo też mi się wydaje że piec będzie miał połączenie z tym naczyniem poprzez piec na ekogroszek.
    A jeszcze się zastanawiam czy piec w którym jest pompka połączony z naczyniem bezpośrednio na wyjściu zasilania z pieca czasem nie wypompuje wody z układu do naczynia a co za tym idzie opróżni układ? Jest to możliwe?

Podsumowanie tematu

LABEL_AI_GENERATED
Użytkownik planuje zainstalować piec elektryczny KOSPEL EKCO.M3 w istniejącej instalacji CO z piecem na ekogroszek, w układzie otwartym. Zadaje pytanie o poprawność schematu połączeń, unikając dodatkowych elementów jak wymienniki ciepła. Odpowiedzi wskazują na złożoność połączeń oraz pytania o funkcjonalność czerwoną rurę łączącą naczynie zbiorcze z piecem elektrycznym. Użytkownicy sugerują, że połączenie może być zbędne, a także obawiają się, że piec z pompką może wypompować wodę z układu.
Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.
REKLAMA