Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buggy z Forda galaxy - Galaxy

0sluzbowy0 30 Jul 2022 20:37 192 6
 • #1
  0sluzbowy0
  Level 3  
  Witam.

  Mam od paru lat galaxy mk2 . Silnik 1.9 tdi automat . Generalnie jako 3 auto. Pod względem mechaniki nigdy się nie zepsuł i generalnie trochę szkoda mi go oddawać na złom. (Trochę razy się pojawia, klapa , progi)
  Mieszkam na wsi wszędzie dookoła pola lasy.
  Co myślicie o zdjęciu części dachu i zrobieniu małej paki lub zdjęciu całego dachu razem z drzwiami i coś na kształt buggy z małą paką. Szaleństwo czy coś mogło by z tego być. Taki projekt jako hobby i zabawa
 • #2
  ciuqu
  Level 38  
  Po zdjęciu dachu musiał byś go jakoś wzmocnić bo złamie się na pierwszej leśnej dziurze. A co z opłatami? Masz znajomego złomiarza który wystawi ci kwit, czy będziesz to dalej opłacał jako samochód?
 • #3
  0sluzbowy0
  Level 3  
  Mam kumpla który ma skup i zlomowanie.
  Tak wstępnie myślałem o jakimś wzmocnieniu na wysokości podłogi przez całą długość . Może nie tyle las bo chyba zawieszenie by tego nie wytrzymało , ale trochę poszaleć po polach , łąkach no i delikatny "transport" po drogach polnych. Szczególnie że mam tam hak. Dziadek ma spore gospodarstwo to nawet tam bybsie przydało.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Fajniejsze byłby buggy ,ale zastanawiam się nad takim praktyczniejszym rozwiązaniem. Deszcz , śnieg ogólnie kiepska pogoda. Jakby zostawić dach tak za przednie fotele . Potem dać jakieś profile i blachę jak stare pickupy i dalej skrzynia .
  I ogrzewanie by było i klima :) 😀 a zawsze
  trochę drewna od dziadka, nawóz, nawet belę mozna zabrać . No sam nie wiem . Może to głupie , nie przemyślane ale kiedys już myślałem po takim "szajowozie" a drugie to szkoda mi złomować to galaxy za parę stów jak nigdy się nie psuło .
 • #4
  ciuqu
  Level 38  
  Jeżeli masz czas, garaż i narzędzia czemu nie, zawsze można ulepić coś fajnego

  Buggy z Forda galaxy - Galaxy
 • #5
  0sluzbowy0
  Level 3  
  Fajny przykład. 😀 ale jestem w trakcie budowy domu i żona mi nie da wkładać aż tyle kasy w taką zabawkę. 😀 .
 • #6
  ciuqu
  Level 38  
  To jak się budujesz zostawił bym go na razie jako "cegłowóz", na wypadek jak by trzeba było wyskoczyć po coś na miasto.
 • #7
  0sluzbowy0
  Level 3  
  Nie raz zdarzało się wozic Słupki ogrodzeniowe , nawet trochę stempli budowlanych. Nic ciężkiego z sentymentu chyba 😀. Dłużej bym go trzymał ale progi lecą . Na SKP narzekają żeby zrobić bo nie podbiją przeglądu. Gdybym nie miał innych aut to bym to zrobił bo to pancerne auto. Do wiosny pewnie go nie rusze ale pytam co z nim zrobic już teraz żeby to przemyślane było. . Dziwne bo nigdy sentymentu do aut nie miałem. W 12 lat miałem 7 aut. Co 2-3 lata zmieniam bo mi się nudzą . A do tego odziwo mam sentyment.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Poza tym jest jak na tamte czasy dobrze wyposażony. Pełna elektronika, xenony, klima, webasto, automat tyle lat i nigdy się nie zepsuł. Zero oleju. Żal oddawać.