Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[BK7231T - WB2S] Wtyczka sieciowa ANTELA WiFi z monitoringiem energii (BL0937)

nkuehnel86 19 Nov 2022 14:47 1401 4
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
  • Cześć społeczności,
    Chciałbym przyczynić się do rozebrania wtyczki z monitorowaniem energii.
    Wtyczka zasilania pochodzi z firmy ANTELA i nosi nazwę ,,ANTELA Smart Plug Model: F1s202-EU".
    Kupiłem na niemieckim Amazonie Link .
    Moduł Tuya WB2S jest używany dla tej wtyczki zasilania, która jest oparta na BK7231T. Układ scalony monitora energii to znany układ BL0937.

Flashowanie było dość łatwe, ponieważ mogłem użyć ,,bk_writer1.60.exe", aby uzyskać kopię zapasową oryginalnego oprogramowania układowego i tego samego programu do flashowania oprogramowania układowego. Przed napisaniem oprogramowania układowego ,,OpenBK7231T_UA_1.15.52.bin" musiałem usunąć oryginalne.

Jednak przed flashowaniem musimy rozebrać urządzenie, co nie jest zbyt łatwe i nie obejdzie się bez uszkodzenia obudowy.
    Za pomocą dwóch małych śrubokrętów między wlotem a obudową możemy sobie z tym poradzić. Podłącz 3,3 V, GND, TX1 i RX1 (patrz zdjęcia) do zaufanego urządzenia UART.

Te, które sflashowaliśmy, użyj następującej konfiguracji:

W skrócie:

Marka: ANTELA
    Moduł: WB2S
    MCU: BK7231T
    Monitorowanie zasilania IC: BL0937

PWM4 = P24 = BL0937 WYB
    PWM1 = P7 = BL0937 CF
    PWM2 = P8 = BL0937 CF1
    RX = P10 = Przycisk
    PWM5 = P26 = Przekaźnik
    PWM0 = P6 = LED (zanegowany)

@p.kaczmarek2, może mógłbyś dodać to do bazy.

Oto zdjęcie do porównania i weryfikacji:

[BK7231T - WB2S] Wtyczka sieciowa ANTELA WiFi z monitoringiem energii (BL0937) [BK7231T - WB2S] Wtyczka sieciowa ANTELA WiFi z monitoringiem energii (BL0937) [BK7231T - WB2S] Wtyczka sieciowa ANTELA WiFi z monitoringiem energii (BL0937) [BK7231T - WB2S] Wtyczka sieciowa ANTELA WiFi z monitoringiem energii (BL0937) [BK7231T - WB2S] Wtyczka sieciowa ANTELA WiFi z monitoringiem energii (BL0937)

Cool? Ranking DIY
    About Author
    nkuehnel86
    Level 3  
    nkuehnel86 wrote 5 posts with rating 5, helped 0 times. Been with us since 2022 year.
    Rysiek.K
    Level 14  
    Witam
    Zaciekawiłeś mnie artykułem, ale nie napisałeś najważniejszego - Co uzyskałeś lub chciałeś uzyskać przez to flaszowanie.
    - no chyba że nie spiłem dziś kawy i nie widzę na oczy :-)
    robig
    Level 21  
    Uwolnienie się od chmury producenta, przy użyciu np. Home Assistant lub innego systemu.
    p.kaczmarek2
    Level 28  
    Właściwie to nawet nie trzeba Home Assistant. OpenBeken można oskryptować tak, że samo jest w stanie przesyłać zapytania GET między urządzeniami i działać w oparciu o proste zdarzenia czy tam timery (jak również można wyzwalać zdarzenia np. wynikiem pomiaru prądu czy tam napięcia), jak również można użyć kompatybilności z Tasmota Device Groups by łączyć urządzenia OpenBeken i Tasmoty w grupy które mniej lub więcej razem działają. Albo użyć aplikacji Tasmota Control (też działa bez HA i też z OpenBeken).

Ale fakt, ogólnie HA też się bardzo przydaje.
    robig
    Level 21  
    I dlatego zawsze, z wielkim zainteresowaniem, czytam Twoje opracowania 😁
    p.kaczmarek2 wrote:
    Właściwie to nawet nie trzeba Home Assistant. OpenBeken można oskryptować tak, że samo jest w stanie przesyłać zapytania GET między urządzeniami i działać w oparciu o proste zdarzenia czy tam timery (jak również można wyzwalać zdarzenia np. wynikiem pomiaru prądu czy tam napięcia), jak również można użyć kompatybilności z Tasmota Device Groups by łączyć urządzenia OpenBeken i Tasmoty w grupy które mniej lub więcej razem działają. Albo użyć aplikacji Tasmota Control (też działa bez HA i też z OpenBeken).

Ale fakt, ogólnie HA też się bardzo przydaje.