Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eumenia nie grzeje HElp!

17 Lis 2005 15:31 1650 8
  • Poziom 10  
    Witam ,
    Mam pralkę Eumenia Sparmeister 800 , Eu 456 ;(ma suszarke)
    Swoje lata juz ma , niemniej chodziła dobrze!

Od jakiegoś czasu :

Nie grzeje , po napełnieniu program stoi ( pewnie czeka aż się nagrzeje );

Przeczytałem większosć postów na temat nie grzania ale nadal nic nie moge wskórać.

- programator nie ma spalonych styków;
    - hydrostat pstryka i wyłącza nabieranie wody gdy jest pełno ;
    - grzałka jest sprawna ma 2000W i opór koło 27ohma;

Przez posty przewijał się przekaźnik przed grzałką , nie wiem gdzie on jest tutaj i czy w ogóle

Jeśli byłby ktoś tak miły to Plaese Help!!!!!!!!!!!! bo na nową pralke nie mam :cry:
  • Poziom 27  
    Na początek to sprawdź czy jest podawane napięcie 220v na grzałkę, a jak nie to trzeba isć po przewodach skąd jest podawane napięcie.
    W ten sposób albo znajdziesz przekażmik albo najprawdopodobniej dojdziesz do termostatu który może być walnięty ( popalone styki itp ).

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    jeden przewód idzie do potencjometra ;
    drugi do hydrostatu;
    hydrostat chciałbym sprawdzić ale nie wiem jak!!!!!!!!!
    może jakaś pomoc?>
  • Poziom 27  
    No to wygląda na to że uszkodzony jest termostat. Można to sprawdzić mostkując styki na nim i następnie mierzyć czy po pobraniu wody jest napięcie na grzałce.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Termostat znaczy potencjometr regulujący temperature od 0-90stp.

Sprawdziłem go miernikiem - mniejsza i zwiększa opór - czyli działa ok.

Nie wiem jak sprawdzić ten hydrostat ale wyłącza on pobór wody więc

powinien wg mnie być ok.

hmmmmmmmmm i co teraz??????

Dodano po 36 [minuty]:

sprawdziłem grzałke , gdy ma grzać między jednym obwodem a masą na grzałce 220V i na drugim tez 220V opór grzałki 28 ohmów.

uuuuuuuuu i co teraz????????????

Dodano po 14 [minuty]:

istotna koretkta tego co napisałem wyżej;

zaobserwowałem że :

chwile jest napięcie na obu "obwodach grałki" ( nie wiem czy fachowo sie yrażam) ale po chwili grzania napięcie niknie na jednym z obwodów na drugim zaś jest 220 . obwód na którym niknie to napięcie z hydrostatu.

To wina grzałki czy hydrostatu?

P>S> obwód to wg mnie na grzałce trzy styki środkowa masa i dwa na zewnątrz. Obwód jeden to jeden zewn styk plus masa:D
  • Poziom 11  
    Sprawdź czy jest przejście pomiędzy masą (środkowy na grzałce) a którymś ze styków bocznych. Powinno być zero. Na dole zbiornika pralki znajduje się termostat (określa poziom temperatury w zbiorniku), trzeba sprawdzić czy dochodzi do niego napięcie oraz czy przypadkiem nie ma rozwartych styków (przepalił się). Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

PS. Potencjometr na górze pralki współpracuje z termostatem.
  • Poziom 10  
    termostat( ten na dole ) wymontowałem , przy normalnej temper. przewodzi , jak dołoże do kominka rozwiera się heheh
    czyli działa dobrze;
    :cry:

pomiędzy śrokowym grzałki a bocznymi , tak jak pisałem wyżej jest opór 27 ohm , więc co dalej??????????????

• Specjalista AGD
    fanatic282 napisał:

pomiędzy śrokowym grzałki a bocznymi , tak jak pisałem wyżej jest opór 27 ohm , więc co dalej??????????????

:?: napewno pomiędzy środkowym ("uziemieniem") robisz sprawdzenie grzałki?