Cześć,
mam problem z dodaniem nowego pilota do bramy wjazdowej sterowanej przez Came ZF1N.
Mam obecnie dwa piloty Space SP2 i potrzebuję uruchomić trzeci.
Próbowałem różnych sposobów klonowania pilotów - żaden nie spowodował, że brama zaczęła reagować.
Padła decyzja o dodaniu pilota przez centralkę, do której mam dostęp.
Robiłem zgodnie z instrukcją dołączoną do centralki i po przytrzymaniu przycisku PROG i naciśnięciu przycisku na pilocie (Space SP2) centralka nie reaguje - cały czas mruga dioda na płytce centralki, wg instrukcji powinna zaświecić się na stałe.
Grzebiąc w Internecie napotkałem na informacje, że pierwsze powinienem dodać pilota do karty AF, a następnie do centralki Zf1N. Może to jest dobry trop, ale śladu o nim w instrukcji nie ma, więc mam parę pytań:
1) czy faktycznie trzeba pierwsze dodać pilota do karty AF a następnie do centralki?
2)jeśli tak to nie wiem jaka to karta AF - od widocznej strony nie ma żadnych symboli, nawet te trzy przyciski nie są podpisane... W związku z tym trudno mi określić jak zaprogramować pilot dla tego modelu karty AF. Popatrzyłem na różne modele i tak jakby pasuje AF43SP (przynajmniej z wyglądu), ale nie pasuje mi w coś w jej specyfikacji - mianowicie w wielu miejscach jest napisane, że zapamiętuje 15 pilotów, a wiem, że obecnie do tej bramy zaprogramowanych jest co najmniej 16 pilotów (po 2 dla każdego z ośmiu domów, jest to brama wjazdowa na wspólny prywatny teren)
3) jeden z sąsiadów twierdzi, że udało mu się sklonować pilot poprzez przytrzymanie przycisku X sekund na działającym pilocie a następnie wciśnięcie przycisku na nowym - tak jak wspomniałem wcześniej, próbowałem różnych procedur znalezionych na internecie i nic nie działało. Może ktoś zna prawidłowo działającą procedurę? (Niestety sąsiad już nie pamięta)
Załączam parę zdjęć i będę wdzięczny za pomoc, wolę dopytać niż przez przypadek usunąć wszystkie zapisane do tej pory piloty
mam problem z dodaniem nowego pilota do bramy wjazdowej sterowanej przez Came ZF1N.
Mam obecnie dwa piloty Space SP2 i potrzebuję uruchomić trzeci.
Próbowałem różnych sposobów klonowania pilotów - żaden nie spowodował, że brama zaczęła reagować.
Padła decyzja o dodaniu pilota przez centralkę, do której mam dostęp.
Robiłem zgodnie z instrukcją dołączoną do centralki i po przytrzymaniu przycisku PROG i naciśnięciu przycisku na pilocie (Space SP2) centralka nie reaguje - cały czas mruga dioda na płytce centralki, wg instrukcji powinna zaświecić się na stałe.
Grzebiąc w Internecie napotkałem na informacje, że pierwsze powinienem dodać pilota do karty AF, a następnie do centralki Zf1N. Może to jest dobry trop, ale śladu o nim w instrukcji nie ma, więc mam parę pytań:
1) czy faktycznie trzeba pierwsze dodać pilota do karty AF a następnie do centralki?
2)jeśli tak to nie wiem jaka to karta AF - od widocznej strony nie ma żadnych symboli, nawet te trzy przyciski nie są podpisane... W związku z tym trudno mi określić jak zaprogramować pilot dla tego modelu karty AF. Popatrzyłem na różne modele i tak jakby pasuje AF43SP (przynajmniej z wyglądu), ale nie pasuje mi w coś w jej specyfikacji - mianowicie w wielu miejscach jest napisane, że zapamiętuje 15 pilotów, a wiem, że obecnie do tej bramy zaprogramowanych jest co najmniej 16 pilotów (po 2 dla każdego z ośmiu domów, jest to brama wjazdowa na wspólny prywatny teren)
3) jeden z sąsiadów twierdzi, że udało mu się sklonować pilot poprzez przytrzymanie przycisku X sekund na działającym pilocie a następnie wciśnięcie przycisku na nowym - tak jak wspomniałem wcześniej, próbowałem różnych procedur znalezionych na internecie i nic nie działało. Może ktoś zna prawidłowo działającą procedurę? (Niestety sąsiad już nie pamięta)
Załączam parę zdjęć i będę wdzięczny za pomoc, wolę dopytać niż przez przypadek usunąć wszystkie zapisane do tej pory piloty