logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Astra K 1.6 CDTI 110km: szarpanie silnika między 1500-2000 obr./min, 3-4 bieg, brak błędów

makango 20 Sty 2023 07:28 3336 7
REKLAMA
  • #1 20395038
    makango
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Ocena: 1
    Witam wszystkich,
    Poszukuje porady lub podpowiedzi , a mianowicie w mojej Astrze K 1.6 CDTI 110km od jakiegoś czasu czuję szarpnięcia silnikiem podczas jazdy przy obrotach pomiędzy 1500 a 2000 obrotów. Zazwyczaj czuć to na 3 i 4 biegu przy równej jeździe lub lekkim dodawaniu gazu. Błędów w sterowniku nie ma i nie jest to w tym momencie wypalanie filtra . Jeżeli ktoś miał taki przypadek to proszę o podpowiedz gdzie szukać przyczyny.
  • REKLAMA
  • #2 20396485
    MikeC
    Poziom 32  
    Posty: 1391
    Pomógł: 201
    Ocena: 971
    Posprawdzaj i przeczyść styki we wtyczkach wtryskiwaczy , ew. zaktualizuj soft w ECM (niestety tylko serwis lub wykupiony dostęp w oplu na SPS ) .
  • REKLAMA
  • #3 20396536
    Ture11
    Poziom 39  
    Posty: 5417
    Pomógł: 573
    Ocena: 1121
    Takie coś może też źle świadczyć o stanie łańcucha rozrządu.
  • #4 20396562
    MikeC
    Poziom 32  
    Posty: 1391
    Pomógł: 201
    Ocena: 971
    Ture11 napisał:
    Takie coś może też źle świadczyć o stanie łańcucha rozrządu.


    Akurat w tym silniku kłopoty z rozrządem są dobrze słyszalne ( i bardzo częste ) ale raczej nie szarpie ( czasami raz ale już wtedy nie odpala :) ) .
  • REKLAMA
  • #5 20396839
    makango
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Ocena: 1
    Przebieg Astry to 60 000km , a jak odpalam po nocy czy po 2-3 dniach to też cisza. Tak więc rozrządu nie winię .
  • REKLAMA
  • #6 20409047
    makango
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Ocena: 1
    Zauważyłem również, że od czasu gdy w silniku występują szarpnięcia to szybciej zapełnia się filtr pdf. Szarpnięcia nie są związane z procesem wypalania filtra. Filtr zapełnia się co 110 a 140 km. Kiedyś wypalanie było pomiędzy 450 a 550 km. Może ktoś miał w tym silniku problem z szybkim zapychaniem filtra i jest to powiązane z moją przypadłością.
  • #7 20538543
    dzydzymon
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam.
    Mam pytanie czy ustaliles moze usterke swojej astry poniewaz w mojej astrze wystepuje to samo i nie moge namierzyc problemu.
  • #8 20538996
    makango
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Ocena: 1
    Witam, jak na razie usterka jest dalej. Jak do tej pory , sprawdziłem turbinę - jest ok, demontowany był cały kolektor ssący i czyszczony. Nic to nie dało, wymieniłem EGR na nowy i nic, Wymieniłem 4 wtryski na nowe i też bez zmian. A usterka , czyli szarpanie pomiędzy 1500 a 2000 obrotów na biegu 3 i 4 jest dalej. I nie jest to wypalanie filtra , bo gdy wypala filtr to widzę ( mam zamontowaną diodę i widzę gdy wypala. Pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z szarpaniem silnika w Oplu Astra K 1.6 CDTI 110km przy obrotach 1500-2000, szczególnie na 3 i 4 biegu. Pomimo braku błędów w sterowniku i wykluczenia wypalania filtra DPF, szarpania są odczuwalne. Użytkownicy sugerują sprawdzenie styków wtryskiwaczy, aktualizację oprogramowania ECM oraz stan łańcucha rozrządu. Autor podaje, że po wymianie EGR i wtryskiwaczy problem nadal występuje, a filtr DPF zapełnia się znacznie szybciej niż wcześniej.
REKLAMA