logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Delonghi Caffe Corso Ecam 2600 - Nie działa nic się nie swieci

Blusik98 07 Mar 2023 18:55 1296 10
REKLAMA
  • #1 20474651
    Blusik98
    Poziom 4  
    Posty: 793
    Ocena: 64
    Cześć

    Mam problem z wyżej wymienionym ekspresem do kawy. Otóż po przeczytaniu tematów na grupie sprawdziłem warystor żaden nie był spalony.
    Warystor zmierzyłem multimetrem na zakresie 200Mohm ale każdy pokazywał dość wysokie wyniki.
    Elementy które się spaliły to:
    Rezystor 47ohm 3W
    Dławik 1mH
    Scalak LNK364GN
    Zakupiłem wyżej wymienione elementy jedynie scalak kupiłem wersje PN bo nie było wersji GN.
    Szukałem tez schematów ale nic ciekawego nie znalazłem.
    Po wymieranie elementów ekspres nadal nie ruszył.
    Czy ktoś z forum może naprawiał taki ekspres i cos doradzi? Lub może szukać płytki albo nowego ekspresu.
  • REKLAMA
  • #2 20475060
    tomtim123
    Poziom 37  
    Posty: 2457
    Pomógł: 421
    Ocena: 758
    Rozumiem, że ten LNK364GN nie wystartował. Do sprawdzenia jest wszystko co do niego jest podpięte + obwód wtórny. D, R, C.
    Jakie napięcie jest na kondensatorze wejściowym ? Powinno być około 320VDC
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 20475088
    tomtim123
    Poziom 37  
    Posty: 2457
    Pomógł: 421
    Ocena: 758
    Zapewne masz taką płytkę "5213211901 POWER BOARD".

    Dodano po 1 [minuty]:

    Co to się wydarzyło. Woda poszła na płytkę ?

    Dodano po 1 [minuty]:

    Nie mówi się naścieżkowy :-), tylko w wersji SMD, z ang. Surface Mount Technology.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 20475101
    Blusik98
    Poziom 4  
    Posty: 793
    Ocena: 64
    @tomtim123 nie ja mam 454012900 / 5213211641
    Żadnej wody nie było. Działał normalnie rano a po południu chciałem zrobić kawę i zimny herbert

    Napięcie na kondensatorach jest około 320V tak jak mówiłeś.
    A czy na pinie D”Drain” ma być jakieś napięcie czy nie?
  • Pomocny post
    #6 20475330
    tomtim123
    Poziom 37  
    Posty: 2457
    Pomógł: 421
    Ocena: 758
    Na ”Drain” powinno być też w granicach 320V, a ile jest. To napięcie do D idzie przez uzwojenie transformatora prosto z tego kondensatora.
    Może masz uszkodzony transoptor.
  • #7 20475456
    Blusik98
    Poziom 4  
    Posty: 793
    Ocena: 64
    @tomtim123
    Właśnie okrylem iż podczas lutowania uszkodziła się jedna ścieżka która idzie z Transformatora na D gdy ja naprawiłem to mam ma nóżce D 320V ale nadal nic

    Sprawdziłem na pomiar diody transoptor i nie przewodzi ani w jedna ani w druga. Wniosek chyba będzie do wymiany
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #8 20475539
    tomtim123
    Poziom 37  
    Posty: 2457
    Pomógł: 421
    Ocena: 758
    Posprawdzaj wszystko dokładnie.
    Transoptor jak będzie uszkodzony, to przetwornica nie wystartuje, on odpowiada za wysłanie informacji o obecności napięcia po stronie wtórnej przetwornicy.
    Podaj jakie masz napięcia na LNK względem masy 'S".
    Poniżej masz kartę katalogową tero układu: strona 4
    https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/527590/POWERINT/LNK364PN.html
  • #10 20479411
    Blusik98
    Poziom 4  
    Posty: 793
    Ocena: 64
    @tomtim123
    D 330V
    FB 0.3V
    BP 5.8V
    Transoptor Cosmo 1010
    Anoda katoda 0V(w obie strony) a dioda w jedna stronę przewodzi w druga nie
    Emiter kolektor 4,5V

    Anoda katoda 1.5kohm
    Emiter kolektor 16Mohm
    Po stronie wtórnej nie mam żadnego napięcia tak ma być ? Układ bez obciążenia przecież pierwotna powinna napięcia powinna szybko cykać 0-300V

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z ekspresem do kawy DeLonghi Caffe Corso Ecam 2600, który przestał działać, a żadne kontrolki się nie świecą. Po sprawdzeniu warystora i wymianie uszkodzonych elementów, takich jak rezystor 47Ω, dławik 1mH oraz scalak LNK364GN (w wersji PN), ekspres nadal nie działał. Użytkownik uzyskał porady dotyczące pomiarów napięcia na kondensatorze wejściowym oraz pinie D scalaka, a także wskazówki dotyczące transoptora, który może być uszkodzony. Po naprawie ścieżki na płytce, napięcie na pinie D wynosiło 320V, ale nadal brakowało napięcia po stronie wtórnej. Użytkownik zdecydował się na dalsze poszukiwania części lub nowego ekspresu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA