winiar14099 napisał: działają tylko 2 głośniki i soundbar:
winiar14099 napisał: działa subufer i 2 głośniki
Soundbar to zupełnie co innego niż subwoofer. Masz subwoofer i do tego cztery głośniczki. W klasycznym stereo będą grać tylko dwa głośniczki (podłączone do gniazd R i L) oraz subwoofer, bo to stereo.. Dopiero przy ustawieniu (o ile jest taka opcja w kinie) opcji "dolby surround"/"Dolby pro-logic" (lub podobnej) jest szansa że zagrają pozostałe trzy głośniki.
Poczytaj o systemie nagłośnienia 5.1 - wiele Ci to powinno wyjaśnić.