Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor Compaq MP2800 - lampa?

21 Lis 2005 20:12 3107 7
  • Poziom 21  
    Mam przed sobą w/w projektor, niestety coś jest z nim nie tak.
    Objaw jest następujący: po załączeniu projektora pojawia się prawidłowy obraz następnie po około 20sek lampa gaśnie, wentylatory natychmiast stają (przechodzi w stanby), projektor nie synalizuje przegrzania lampy i można go ponownie włączyć z tym że wtedy wyłącza się szybciej. Podczas działania można zauważyć lekkie migotanie obrazu.
    Trudno mi powiedzieć jaki jasny powinien być w nim obraz ale wydaje sie że jak na projektor to świeci słabo. Lampa ma przechodzone prawie 1200 godzin. Zastanawiam się czy to objaw zużytej lampy?
  • Poziom 11  
    Witaj
    Miałem w naprawie Epsona w którym wentylatory kręciły się,tylko w jednym impulsator nie wysyłał impulsów,a procek widział go jako zblokowany.
    Miałem też SONKE w której jakiś sprytny niemiec czyścił wnętrze i po wszystkim wmontował odwrotnie wentylka od lampy.Projektorek się przegrzewał i wywalał po około minucie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ten sam projektor, produkcja 2002 r.
    Licznik lampy pokazuje 330 godzin.
    Po załączeniu pracuje 1 minutę i przechodzi w tryb chłodzenia lampy i się wyłącza.
    I jak go załączę jeszcze kolejne 2 - 3 razy pracuje normalnie; po 1,5 godziny go wyłączam kończąc prezentację.
    Kupiłem go używanego jak miał 5 lat i tak jak opisałem, zachowywał się właściwie od kiedy go mam. Z początku myślałem, że to komputer miał na ten stan wpływ, ale teraz wiem że nie.
    Pomierzyłem napięcie AC na lampie,zaraz po zapłonie, miernikiem Mastech MY68 ( no True RMS ), rośnie w ciągu tej minuty pracy od 15 do 115 V.
    W czym tkwi przyczyna ?
  • Poziom 10  
    Witaj
    Masz pewność że lampa ma przepracowane tyle co podajesz?
    Wystarczy reset licznika lampy i nabija od nowa.
    Pozdrawiam:
    Luzik
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Napięcie najlepiej zmierzyć na kondensatorze wyjściowym przetwornicy, przed mostkiem H. Bo jeśli nie masz true RMS (jak napisałeś) to pomiar może być obarczony duuuużym błędem. Na lampę idzie coś w rodzaju prostokąta, ale na pewno mocno zniekształcony.