Siemens TK76K573/08
Problem w skrócie:
Nie robi kawy. Brak komunikatów o błędach. Mieli kawę i w momencie kiedy powinien już ją wylewać kończy program (słychać przy tym uchodzące ciśnienie).
Szczegóły:
* Nie dzieje się tak zawsze, czasami (1 raz na 3 próby zrobi jedną kawę). Od momentu kiedy występuje problem, nie pamiętam, żeby zrobiłby dwie kawy pod rząd. Zawsze trzeba go wyłączyć/przepłukać i trzymać kciuki czy zrobi kawę
* Fusy są lekko wilgotne [video poniżej]
* Ekspres był 2-3 miesiące temu w serwisie z tego powodu - ostatecznie wykonali tylko usługę podstawową (czyszczenie i wymiana uszczelek a może tylko tej dużej uszczelki). Potem działał dobrze.
* Na urodzinach kiedy było dużo gości i robiąc kawę za kawą (tak po 8-mej) zaczęła wylewać się kawa bokami z wylewki. Kiedyś bardzo dawno temu też w podobnych okolicznościach tak mieliśmy. Wtedy ją zdemontowałem i myłem pod bieżącą wodą co chwile opukując ścianki. Działało tak kilka następnych lat i przy naszej domowej eksploatacji problemu nie było - tylko jakieś urodziny potrafił bokiem puszczać kawę, ale robił ją zawsze dalej.
* Po wyżej opisanych urodzinach robił dalej kawę bez zastrzeżeń (nie robimy więcej niż 2-3 kaw pod rząd).
* Teraz problem powraca. Nie chcę zawozić znowu do serwisu, bo po pierwsze nie zaradzili problemowi, a po drugie bardzo długo stał u nich. Także traktuję to jako ostateczność i wierzę w Waszą pomoc.
* Czyszczenie/odkamienianie robimy generalnie systematycznie
* Brak filtra w ekspresie, ale woda przelewana tylko ze dzbanka z filtrem
* Uszczelki wyglądają dobrze (mam jeszcze kilka nowych, ale nie wymieniałem kolejnych na ten moment)
Co zrobiłem do tej pory:
Próbowałem znaleźć podobne tematy na elektrodzie i wydawało mi się, że znalazłem, jednak rady, które pomagały u innych u mnie nie zdały egazaminu:
* czyszczenie ekspresu - tabletki dedykowane - 2 cykle pod rząd
* odkamienianie ekspresu - tabletki dedykowane - 3 cykle pod rząd
* czyszczenie ręczne - bardzo starannie bloku
* wymieniłem wylewkę (dozownik kawy) na nową
* wymieniłem uszczelkę (zdjęcie) - jak dobrze zrozumiałem jeden z tematów, komuś to pomogło
Film z problemem:
Film fusy:
Zdjęcie wymienionej uszczelki (czarna wcześniej - być może serwis ją wymienił, czerwona nowa, zamówiona jako niby oryginalna):
Proszę o rady co mogę spróbować zrobić, żeby postawić ekspres na nogi
Problem w skrócie:
Nie robi kawy. Brak komunikatów o błędach. Mieli kawę i w momencie kiedy powinien już ją wylewać kończy program (słychać przy tym uchodzące ciśnienie).
Szczegóły:
* Nie dzieje się tak zawsze, czasami (1 raz na 3 próby zrobi jedną kawę). Od momentu kiedy występuje problem, nie pamiętam, żeby zrobiłby dwie kawy pod rząd. Zawsze trzeba go wyłączyć/przepłukać i trzymać kciuki czy zrobi kawę
* Fusy są lekko wilgotne [video poniżej]
* Ekspres był 2-3 miesiące temu w serwisie z tego powodu - ostatecznie wykonali tylko usługę podstawową (czyszczenie i wymiana uszczelek a może tylko tej dużej uszczelki). Potem działał dobrze.
* Na urodzinach kiedy było dużo gości i robiąc kawę za kawą (tak po 8-mej) zaczęła wylewać się kawa bokami z wylewki. Kiedyś bardzo dawno temu też w podobnych okolicznościach tak mieliśmy. Wtedy ją zdemontowałem i myłem pod bieżącą wodą co chwile opukując ścianki. Działało tak kilka następnych lat i przy naszej domowej eksploatacji problemu nie było - tylko jakieś urodziny potrafił bokiem puszczać kawę, ale robił ją zawsze dalej.
* Po wyżej opisanych urodzinach robił dalej kawę bez zastrzeżeń (nie robimy więcej niż 2-3 kaw pod rząd).
* Teraz problem powraca. Nie chcę zawozić znowu do serwisu, bo po pierwsze nie zaradzili problemowi, a po drugie bardzo długo stał u nich. Także traktuję to jako ostateczność i wierzę w Waszą pomoc.
* Czyszczenie/odkamienianie robimy generalnie systematycznie
* Brak filtra w ekspresie, ale woda przelewana tylko ze dzbanka z filtrem
* Uszczelki wyglądają dobrze (mam jeszcze kilka nowych, ale nie wymieniałem kolejnych na ten moment)
Co zrobiłem do tej pory:
Próbowałem znaleźć podobne tematy na elektrodzie i wydawało mi się, że znalazłem, jednak rady, które pomagały u innych u mnie nie zdały egazaminu:
* czyszczenie ekspresu - tabletki dedykowane - 2 cykle pod rząd
* odkamienianie ekspresu - tabletki dedykowane - 3 cykle pod rząd
* czyszczenie ręczne - bardzo starannie bloku
* wymieniłem wylewkę (dozownik kawy) na nową
* wymieniłem uszczelkę (zdjęcie) - jak dobrze zrozumiałem jeden z tematów, komuś to pomogło
Film z problemem:
Film fusy:
Zdjęcie wymienionej uszczelki (czarna wcześniej - być może serwis ją wymienił, czerwona nowa, zamówiona jako niby oryginalna):
Proszę o rady co mogę spróbować zrobić, żeby postawić ekspres na nogi