Witam użytkowników forum.
Posiadam silnik jak w temacie czyli: SZJe 34a, jest to jednostka 3 fazowa 220/380 3 kW.
Poniżej tabliczka znamionowa.
Chciałbym go wykorzystać do zasilania sprężarki - chcę zbudować kompresor.
Planuję napędzać nim taką sprężarkę https://allegro.pl/oferta/sprezarka-pompa-powietrza-10-bar-kompresor-3065-13736411103
Silnik obecnie podłączony jest tak aby zasilanie było w tzw. gwiazdę.
Po zdjęciu zworek wygląda to tak:
Z tego co się zorientowałem w innych tematach dotyczących tego silnika oraz po tabliczce znamionowej to może on pracować i w trybie trójkąt. I chyba będę musiał tak go podłączyć ze względu na to, żeby wykorzystać jego pełną moc.
Problem jednak w tym, że nie jestem pewny czy tak to mogę zrobić. Zatem jakby ktoś był uprzejmy i zweryfikował moje zamierzenia, czyli podłączenie tego silnika w trójkąt i uruchamianie go wyłącznikiem silnikowym takim z zabezpieczeniem przeciążeniowym.
Instalacja elektryczna do której będę się podłączał ma zabezpieczenie B25A. Pytanie czy to wystarczy, żeby silnik się uruchomił i nie wyzwalało zabezpieczenia.
Z uwagi na to, że silnik będzie napędzał sprężarkę to nie mogę zastosować przełącznika manualnego gwiazda - trójkąt a na automat nie za bardzo mam fundusze.
Posiadam silnik jak w temacie czyli: SZJe 34a, jest to jednostka 3 fazowa 220/380 3 kW.
Poniżej tabliczka znamionowa.
Chciałbym go wykorzystać do zasilania sprężarki - chcę zbudować kompresor.
Planuję napędzać nim taką sprężarkę https://allegro.pl/oferta/sprezarka-pompa-powietrza-10-bar-kompresor-3065-13736411103
Silnik obecnie podłączony jest tak aby zasilanie było w tzw. gwiazdę.
Po zdjęciu zworek wygląda to tak:
Z tego co się zorientowałem w innych tematach dotyczących tego silnika oraz po tabliczce znamionowej to może on pracować i w trybie trójkąt. I chyba będę musiał tak go podłączyć ze względu na to, żeby wykorzystać jego pełną moc.
Problem jednak w tym, że nie jestem pewny czy tak to mogę zrobić. Zatem jakby ktoś był uprzejmy i zweryfikował moje zamierzenia, czyli podłączenie tego silnika w trójkąt i uruchamianie go wyłącznikiem silnikowym takim z zabezpieczeniem przeciążeniowym.
Instalacja elektryczna do której będę się podłączał ma zabezpieczenie B25A. Pytanie czy to wystarczy, żeby silnik się uruchomił i nie wyzwalało zabezpieczenia.
Z uwagi na to, że silnik będzie napędzał sprężarkę to nie mogę zastosować przełącznika manualnego gwiazda - trójkąt a na automat nie za bardzo mam fundusze.