Witam
Mam pytanie, nie za bardzo znam się na telewizorach ale może będzie tutaj osoba która miała podobny przypadek i jest w stanie podpowiedzieć gdzie szukać rozwiązania bo uparłem się aby samemu naprawić ten telewizor ...
Posiadam Samsung 70cali.
Płyta główna: BN94-15352N
Co się dzieje i jaki jest problem.
Telewizor po jakiś 2 latach zaczął się resetować sam z siebie jeżeli chciałem go włączyć. Czyli włączał się i wyłączał ale dało radę z tym żyć.
Po pewnych czasie mimo paru resetów nadal się nie uruchamiał.
Telewizor poszedł do serwisu - naprawili go tak że telewizor się włącza ale brakowało mu jakiś kolorów po prawej stronie (nie były tak wyraźne).
Po 4 miesiącach ponownie zaczął się resetować w nieskończoność.
Rozkręciłem go bo co mi zależy
Zobaczyłem że serwis dodał tasiemkę na jedną z taśm ...
Zakleili piny od 4 do chyba 9-10
Zacząłem szukać po forach , video poradniach zagranicznych i wszędzie była mowa że problemem może być właśnie coś z pinami - czyli trzeba zakryć ponownie dobrą ilość pinów aby telewizor się uruchomił.
No i po próbach telewizor się uruchomił
Wygląda on tak jak na zdjęciu - po prawej stronie ma taki pasek (pewnie spowodowany tym że zakryłem jakąś większą ilość pinów)
Bo jednak podkleiłem tam piny od 5 - 10 chyba (jakoś tak).
Jak usunę taśmę która zakrywa te piny to telewizor ciągle się resetuje przy włączeniu i za chiny się nie włączy normalnie.
[img-0]
No i pytanie, nie chce mi się bawić znów w poszukiwanie pinów bo sądzę że to wyeliminuje problem może na jakiś krótki czas.
Pytania:
a) Czy ktoś może wie co mogło się zepsuć? Matryca? Płyta główna?
Płyta główna na Allegro to jakieś 300zł (używana)
Mam pytanie, nie za bardzo znam się na telewizorach ale może będzie tutaj osoba która miała podobny przypadek i jest w stanie podpowiedzieć gdzie szukać rozwiązania bo uparłem się aby samemu naprawić ten telewizor ...
Posiadam Samsung 70cali.
Płyta główna: BN94-15352N
Co się dzieje i jaki jest problem.
Telewizor po jakiś 2 latach zaczął się resetować sam z siebie jeżeli chciałem go włączyć. Czyli włączał się i wyłączał ale dało radę z tym żyć.
Po pewnych czasie mimo paru resetów nadal się nie uruchamiał.
Telewizor poszedł do serwisu - naprawili go tak że telewizor się włącza ale brakowało mu jakiś kolorów po prawej stronie (nie były tak wyraźne).
Po 4 miesiącach ponownie zaczął się resetować w nieskończoność.
Rozkręciłem go bo co mi zależy
Zobaczyłem że serwis dodał tasiemkę na jedną z taśm ...
Zakleili piny od 4 do chyba 9-10
Zacząłem szukać po forach , video poradniach zagranicznych i wszędzie była mowa że problemem może być właśnie coś z pinami - czyli trzeba zakryć ponownie dobrą ilość pinów aby telewizor się uruchomił.
No i po próbach telewizor się uruchomił
Wygląda on tak jak na zdjęciu - po prawej stronie ma taki pasek (pewnie spowodowany tym że zakryłem jakąś większą ilość pinów)
Bo jednak podkleiłem tam piny od 5 - 10 chyba (jakoś tak).
Jak usunę taśmę która zakrywa te piny to telewizor ciągle się resetuje przy włączeniu i za chiny się nie włączy normalnie.
[img-0]
No i pytanie, nie chce mi się bawić znów w poszukiwanie pinów bo sądzę że to wyeliminuje problem może na jakiś krótki czas.
Pytania:
a) Czy ktoś może wie co mogło się zepsuć? Matryca? Płyta główna?
Płyta główna na Allegro to jakieś 300zł (używana)