Cześć,
Zakupiłem oscyloskop UNIT 2025. Wcześniej, przed zakupem w celach testowych, pożyczyłem oscyloskop z wyższej półki.
W czasie pomiarów zakupionym oscyloskopem pojawia się problem. Mianowicie, przy pomiarze napięcia, pojawia się przekłamanie 40-100 mV (mierzone napięcie to 280 mV). Również po podłączeniu do gniazda testowego odczyt jest przekłamany. Serwis twierdzi, że oscyloskop działa prawidłowo, tylko trzeba go za każdym razem rozgrzać (30 min.), po rozgrzaniu skalibrować. Dodam, że drugi oscyloskop działa praktycznie od razu i pokazuje pomiar bez błędu.
Obecnie, w związku z powyższą sytuacją, nie jestem w stanie zweryfikować, kiedy pomiar jest prawidłowy.
Mierzony jest sygnał PWM 140 Hz, 30-50% wypełnienia.
Czy jest to normalne przy oscyloskopach z tej półki?
Nie jestem żadnym specjalistą w tego typu urządzeniach, więc proszę o pomoc.
Zakupiłem oscyloskop UNIT 2025. Wcześniej, przed zakupem w celach testowych, pożyczyłem oscyloskop z wyższej półki.
W czasie pomiarów zakupionym oscyloskopem pojawia się problem. Mianowicie, przy pomiarze napięcia, pojawia się przekłamanie 40-100 mV (mierzone napięcie to 280 mV). Również po podłączeniu do gniazda testowego odczyt jest przekłamany. Serwis twierdzi, że oscyloskop działa prawidłowo, tylko trzeba go za każdym razem rozgrzać (30 min.), po rozgrzaniu skalibrować. Dodam, że drugi oscyloskop działa praktycznie od razu i pokazuje pomiar bez błędu.
Obecnie, w związku z powyższą sytuacją, nie jestem w stanie zweryfikować, kiedy pomiar jest prawidłowy.
Mierzony jest sygnał PWM 140 Hz, 30-50% wypełnienia.
Czy jest to normalne przy oscyloskopach z tej półki?
Nie jestem żadnym specjalistą w tego typu urządzeniach, więc proszę o pomoc.