Witam
Dostałem do naprawy amplituner Zodiak 401. Uszkodzona jest jedna końcówka mocy. Opornik R425 100Ω miał przerwę. Nie było śladów spalenia/zwęglenia. Wymieniłem opornik, w miejsce bezpieczników dałem oporniki 330Ω. Po włączeniu na kolektorze BDP 285 jest napięcie 4V, a na BDP 284 14V. Wymieniłem kondensatory C 405 i C409, ale nic to nie zmieniło.Wszystkie tranzystory w końcówce sprawdziłem miernikiem na zakresie "dioda". Nie znalazłem nieprawidłowości. Co jeszcze sprawdzić?
Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku.
Dostałem do naprawy amplituner Zodiak 401. Uszkodzona jest jedna końcówka mocy. Opornik R425 100Ω miał przerwę. Nie było śladów spalenia/zwęglenia. Wymieniłem opornik, w miejsce bezpieczników dałem oporniki 330Ω. Po włączeniu na kolektorze BDP 285 jest napięcie 4V, a na BDP 284 14V. Wymieniłem kondensatory C 405 i C409, ale nic to nie zmieniło.Wszystkie tranzystory w końcówce sprawdziłem miernikiem na zakresie "dioda". Nie znalazłem nieprawidłowości. Co jeszcze sprawdzić?
Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku.