Witam.
Mam połączoną starą spawarkę transformatorową 230v (1 faza) do sieci bez uziemienia. Jako że pobiera dużo prądu nie wpinam ją do gniazdka tylko pod gniazdo siłowe. Instalacja starego typu bez różnicówki, wtyka siłowa 4 bolce. Kabel zasilający trzyżyłowy. We wtyczce mam podpięty tylko fazę i zero. Chcę podpiąć uziemienie dla bezpieczeństwa, żeby nie było przebicia na obudowie spawarki.
Połączyć we wtyczce zero z uziemieniem?
Co zrobić?
Mam połączoną starą spawarkę transformatorową 230v (1 faza) do sieci bez uziemienia. Jako że pobiera dużo prądu nie wpinam ją do gniazdka tylko pod gniazdo siłowe. Instalacja starego typu bez różnicówki, wtyka siłowa 4 bolce. Kabel zasilający trzyżyłowy. We wtyczce mam podpięty tylko fazę i zero. Chcę podpiąć uziemienie dla bezpieczeństwa, żeby nie było przebicia na obudowie spawarki.
Połączyć we wtyczce zero z uziemieniem?
Co zrobić?