logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Viessmann Vitopend 100 WH0: kliknięcie bez iskry i gazu - co robić?

przygoda1983 01 Lut 2024 20:46 339 4
REKLAMA
  • #1 20940061
    przygoda1983
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam was mam problem z piecem dwufunkcyjnym Viessmann vitopend 100 typ WHO, nie mam pieniędzy a fachowcy którzy przychodzą każdy mówi co innego. Po uruchomieniu wody słychać klik ale gaz lub iskrownik nie chodzi, próbowałem nawet zapalniczką gazu nie ma na palniku, iskrownik też nie iskrzy, za każdym razem słychać kliknięcie po włączeniu wody lub ogrzewania, tylko co któryś raz piecyk odpala i grzeje, proszę o pomoc w przybliżonej usterce lub awarii jeżeli tak zwani fachowcy nie naciągali mnie na koszty bo pieniędzy nie mam, dziękuję za pomoc
  • REKLAMA
  • #2 20945254
    Nargo
    Poziom 23  
    Posty: 495
    Pomógł: 45
    Ocena: 206
    Otwarta czy zamknięta komora spalania?
    Co sugerowali fachmani?

    Jeśli nie wywala żadnych błędów to może być trafiony czujnik temperatury CO, i wg automatyki temperatura wymagana jest to palnik nie odpala.
  • REKLAMA
  • #3 20945540
    przygoda1983
    Poziom 2  
    Posty: 2

    Komora gazowa jest otwarta, porada fachowca oczywiście trzeba nowy piec:/ nie mam pieniędzy na wymianę, presostat chodzi bo słychać kliknięcia, bardzo często wywala błąd, muszę go kasować
  • REKLAMA
  • #4 20946045
    Nargo
    Poziom 23  
    Posty: 495
    Pomógł: 45
    Ocena: 206
    Instrukcja montażu Vitopend 100 WH0 na stronie 34 jest wykaz błędów jakie wyświetla kocioł.
    Żeby migało należy pokrętło od grzejników przy świecącej się czerwonej kontrolce przekręcić na 0 a następnie do oporu w prawo.
  • #5 20946996
    Przemko21
    Poziom 27  
    Posty: 969
    Pomógł: 110
    Ocena: 307
    Do sprawdzenia wiązka przewodów wraz z rezystancjami wszystkich czujników. Pewnie ostatni przegląd był wieki temu.
REKLAMA