Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B - Paliwo - 1995 - spalanie 14l/100km

04 Gru 2005 00:59 4236 9
  • Poziom 10  
    Na temat: OPEL CORSA 1.2 KAT (1995) bez gazu

Witam,

chcialbym spytac, czy mial ktos moze podobny problem do mojego i zna jakies rozwiazanie (podpowiedz).

Otoz niedawno, kupilem ponoc wg mechanika calkiem niezle autko - Corse B. Na poczatku wszystko bylo ok, az do zaswiecenia sie pomaranczowej lampki (awaria ukladu elektronicznego).

Nadszedl czas na odwiedzenie elektromechanika, ten odczytawszy bledy stwierdzil, ze do wymiany idzie sonda lambda. No to pomyslalem, super, inteligentne auto wie co jest nie tak. Sonda wymieniona (sonda+wymiana=215PLN). Stwierdzilem, ze zawsze po zakupie trzeba cos zmienic. Jezdzilo sie luz-blues, do czasu ponownego zaswiecenia sie lampeczki (2-3tygodnie od zmiany)

No ale ze tylko w soboty mam czas, tak wiec odkladalem wizyte u specjalisty, ale zaczalem dostrzegac, ze moj 1.2l silnik jest niezbyt oszczedny (spalanie w granicach 14l/100km).

Szukam mechanika - ale w czasie poszukiwan dodatkowo zaczelo cos strzelac w okolicach silnika. Pojechalem do zakladu AutoSas w Krakowie, stwierdzono ze do wymiany idzie rozrzad, a przy tym, powodem swiecenia sie lampki jest uszkodzony czujnik temperatury silnika. Pomyslalem Booooze - wyceniono wszystko na 500PLN (z uplywem kilku godzin zrobilo sie 600, ale jakos to przyjalem ze stoickim spokojem).

Na rachunku mam nastepujace pozycje:

Pompa wodna, pasek rozrzadu, napinacz paska, kolo rozrzadu, uszczelniacz walu, uszczelniacz walka rozrzadu, plyn do chlodnic, pasek klinowy,

no i najwazniejsze dwie pozycje - czujnik temperatury OPEL (20.00pln) + czujnik temp. OPEL NIEBIESKI /2styki/ bosch (35.00PLN). Nie wiem dlaczego dwa razy, czy moglibyscie mi napisac, bo sie calkiem nie znam? ;)

No i mechanik powiedzial - przejechac 200km i do nas z powrotem na przegladzik, zeby sie wszystko przetkalo, bo jezdzilem na wzbogaconej mieszance. No ale zaraz po wyjechaniu zaczelo znowu swiecic, zadzwonilem do nich, ale powiedziano mi ze po 200km przyjade do nich i wykasuja bledy i bedzie wszystko w porzadku.

Nie zdarzylem zrobic tego jednak w tym zakladzie, pojechalem do domu, na prowincje, elektromechanik skasowal mi bledy z komputera (bledy znowu wskazywaly na zepsuty czujnik temperatury i sonde lambda - super mi inteligentne auto :)

Po skasowaniu bledow jechalo sie super, ale wieczorem, (mozliwe ze dzieje sie tak podczas mrozow - przypuszczam, chociaz watpie) znowu zaswiecila sie ta cholerna pomaranczowa lampka, a czy pali tez duzo - mysle ze tak, bo nic sie przeciez nie moze naprawic przez skasowanie bledow.

Nie wiem naprawde co zrobic, mysle zeby ja chyba po prostu zakleic tasma :) Chyba ze pomozecie mi jakos, bo ja juz sam nie wiem co jest nie tak, bardzo zalezy mi na tym, zeby malo spalal, bo czy to na trasie, czy to w miescie, pali tak samo, czyli b. bardzo duzo.

Z gory dziekuje za wszelkiego rodzaju pomoc.

Dominik

PS.
    Jesli macie duzo kasy to wybierzcie sie do zakladu Auto-Service-Styla "SAS", ale jesli chcecie troche zaoszczedzic, to nie polecam, mam tylko nadzieje, ze teraz jak tam pojade, to zrobia z tym wszystkim porzadek, bo nie lubie jak sie mnie w konia robi (przypuszczam, ze puszczono mnie w maliny i zadnego nowego czujnika temp. to auto przez ostatni czas nie widzialo).
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 21  
    Witaj. Z tego co napisałeś według mnie (może się mylę) skoro po usunięciu skasowaniu błedów wymianie tylu części usterka dalej występuje to ja bym się przyglądnął przewodom tzn. czy są dobre masy, czy wszystkie przewody związane z usterką mają dobre styki ze sobą, mam tu na myśli złącza łącznie z modułem silnika. A co do czujników to mażesz mieć 2 jeden do wskażnika na desce drugi może być do elektroniki silnika i od niego może zalezeć czy samochd pracuje na ssaniu czy nie. Myślę że przewody i złączki sam sprawdzisz wzrokowo lub po ich rozłączeniu tylko pamiętaj by nie robić tego na włączonej stacyjce. To nara....
  • Poziom 10  
    Dzieki za info, zaraz pojde przegladnac styki.

Jeden plus tego, nauczylem sie sam odczytywac bledy. Jesli ktos nie wie jeszcze jak polecam strone:
    http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html

Znowu wyskoczyl blad 44 - czyli nieszczesna sonda lamda - uboga mieszanka, a przeciez sonda jest nowa :(

Moze to pomoze komus w zdiagnozowaniu mojego problemu. Narazie to tyle, bede na biezaco sledzil forum.

Dodano po 3 [godziny] 16 [minuty]:

To jeszcze raz ja.

Otoz chyba mam niezbyt oczy i nie wiem gdzie moglbym znalezc informacje o tym, jak sprawdzic czy sonda jest w porzadku.

Przypominam ze chodzi mi o corse b, sonda jest (chyba jednoprzewodowa, wychodzi tylko jeden granatowy przewod z czesci wkreconej w wydech).

Chcialbym wziasc miernik i sprawdzic, ale nie wiem gdzie probowac :)

Pozdrawiam i milej niedzieli zycze.
    SeeYaa
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 14  
    u mnie co prawda w omedze nie w corsie też wybijało sondę lambda a docelowo musiałem wymienić czujnik położenia wału (przetarte przewody były i czujnik położenia wałków rozrządu
    a tak woogle to w moim przypadku było mniej więcej tak samo jak u ciebie czyli co dwa trzy tygodnie pomarańczowa lampka check i d....

po kilkunastu wizytach w różnych warsztatach i wymianie czegos tam znowu powiedziano mi że wymieniłem już wszystkie czujniki (i faktycznie uspokoiło się - ja niestety nie i sprzedałem samochód)
  • Poziom 10  
    Witam ...

Wszystkie moje problemy, sa spowodowane tym, iz pierwszy elektromechanik (moim zdaniem) wstawil zrypana sonde (uzywana).

Bylem dzisiaj u niego, powiedzial: "no faktycznie nie dziala, pierwszy raz sie z czyms takim spotykam" - taaaak jaasne, jak sie nie pojedzie z kims do sklepu i nie kupi, nie patrzac na rece to zrobia czlowieka w balona - szkoda, szkoda tylko tego paliwa, ktore przelewalo sie przez rure niepotrzebnie i mojego portfela :(

Jak narazie nie swieci, poobserwuje jeszcze. Jesli bedzie ok, temat uznaje za zakonczony.
    Dzieki za odpowiedzi na moj post.

Pozdrawiam wszystkich czterokolkowcow :)
    hey
  • Poziom 21  
    prosty sposób jeżdzić tylko citroenami
    chyba ze uważasz je za bardzo awaryjne:D
    są to samochody solidnie wykonane-nie ma znimi problemów jak ze sroplami:D
  • Poziom 30  
    A szczegolnie modelem XM z ekstra silnikiem 3.0 V6. Ten samochod jest w stanie puscic z torbami kazdego a eksploatacja mercedesa s - klasy jest chyba tansza. Takze nie warto wspominac ze francuskie samochody sa dobrze dopracowane nawet najnowasze modele same sie zapalaja.
  • Poziom 21  
    zdazaja się czarne owce!z cytrynami jest tak ze trzeba dobrze je serwisować!!!:D-napewno nie u pana chenia w gumofilcach,ani u warzniaków którzy potrafią wszystko schrzanić:D
    a więc tylko citroen