logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H

Mr.Electric 02 Kwi 2024 19:24 1038 29
  • #1 21029634
    Mr.Electric
    Poziom 6  
    Posty: 19
    Witam wszystkich kilka dni temu kupiłem nowy NVR Hikvision DS-7608NI-K2/8p stary padł. Podłączyłem 3x kamera HiLook IPC-T259H do Nvr do gniazd poe reszte do routera i kabel hdmi do televizora ustawilem uzytkownika :admin i hasło ,czas moj problem polega na tym ze nie widze obrazu z ani jednej kamery.
    klikam na konfiguracja>siec>ogólne i jestem w TCP/IP
    DHCP(IPv4) włączone
    Adres IP 192.168.0.3
    Maska 255.255.255.0
    Brama domyślna 192.168.0.1
    MTU 1480
    Automatyczne pozyskiw... Włączone
    Preferowany DNS 192.168.0.1
    Alternatywny DNS pusto
    Wewnętrzny adres IPv4 192.168.254.1

    Następnie klikam na kamery
    D1 192.168.254.2 IPC amera01 w czerwonym kołku znak x kiedy najadę na czerwone kolko wyskakuje napis Nieprawidłowa nazwa użytkownika kamery lub haslo.
  • #2 21029748
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe
    Posty: 3006
    Pomógł: 500
    Ocena: 642
    Masz podane jak na tacy - nieprawidłowe hasło.

    Skoro kamery działały wcześniej z innym rejestratorem to w nim było zapisane do nich hasło, i takie samo hasło powinieneś wpisać do kamer w tym nowym rejestratorze.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #3 21031022
    Mr.Electric
    Poziom 6  
    Posty: 19
    Postanowiłem dodać kilka zdjęć żeby zaoszczędzić czasu może jest jakiś problem z IP ?
    Załączniki:
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image11.jpeg (50.57 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image10.jpeg (53.27 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image9.jpeg (43.98 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image7.jpeg (41.7 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image8.jpeg (54.18 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image5.jpeg (45.44 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image3.jpeg (63.02 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image4.jpeg (64.82 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image2.jpeg (61.88 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image1.jpeg (64.18 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image0.jpeg (64.04 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #4 21031251
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe
    Posty: 3006
    Pomógł: 500
    Ocena: 642
    Mr.Electric napisał:
    Postanowiłem dodać kilka zdjęć żeby zaoszczędzić czasu może jest jakiś problem z IP ?

    Gdzie tu oszczędność czasu, skoro wyżej Ci napisałem w czym tkwi problem.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #5 21031580
    gradek83
    Poziom 43  
    Posty: 9104
    Pomógł: 929
    Ocena: 2094
    Czyli musisz albo przypomnieć sobie stare hasło albo zresetować wszystkie kamery a dokładniej hasło do nich.
    Uruchom program SADPTool i spróbuj wyszukać kamery... nie wiem jaka procedura jest w tych kamerach ale czasem aby zresetować hasło kamery maja przycisk RESET a innym razem robisz to przez swojego dystrybutora od którego kupiłeś kamery.
  • #6 21031634
    k45i89o98j66
    Poziom 39  
    Posty: 4657
    Pomógł: 523
    Ocena: 966
    1.Zaloguj się na każdą z kamer i ustaw jej takie samo hasło i taką samą nazwę użytkownika, bez używania routera i rejestratora.
    2.Ustaw w każdej kamerze unikalny adres ip z ręki nie powtarzający się,wyłącz dhcp i automatyczne pozyskiwanie.

    Ale dla kamer podłączonych do poe w rejestratorze ustaw adresy :
    192.168.254.2
    192.168.254.3
    192.168.254.4

    Ekran z konfiguracją sieci w systemie monitoringu.

    Dla pozostałych kamer ustaw adresy:
    192.168.0.4
    192.168.0.5
    192.168.0.6
    192.168.0.7
    192.168.0.8

    Dodaj wszystkie kamery ręcznie do rejestratora:
    Konfiguracja kamery w systemie monitoringu CCTV

    podając dane :
    adres ip,
    użytkownik,
    hasło,
    protokół hikivision lub ONVIF


    Konfiguracja routera to inna sprawa.
    Musisz w nim przypisać te adresy IP od kamer na stałe po adresie mac każdej z kamer.
    Sam adres routera nie może kolidować z innymi adresami w sieci.
    Tak samo jak adres ip rejestratora nie może być w kolizji z innymi adresami urządzeń w sieci lokalnej.

    Zastanawia mnie stwierdzenie "resztę do routera" - to twój router ma zasilanie POE?

    Czym zasilane są pozostałe 5 kamer?
  • #7 21031732
    rokbok
    Poziom 40  
    Posty: 4317
    Pomógł: 641
    Ocena: 1018
    k45i89o98j66 napisał:
    Ale dla kamer podłączonych do poe w rejestratorze ustaw adresy :
    192.168.254.2
    192.168.254.3
    192.168.254.

    Dla pozostałych kamer ustaw adresy:
    192.168.0.4
    192.168.0.5
    192.168.0.6
    192.168.0.7
    192.168.0.8


    Nie potrzebne mieszanie w adresacji.

    Ja zrobiłem inaczej, pominąłem kartę sieciową rejestratora z PoE, a to dlatego że są problemy z obsługą przez przeglądarkę.
    Nadałem adresy IP dla rejestratora i kamer, mam ich 7, z mojej sieci lokalnej, oczywiście każdy inny, wyłączyłem na rejstratorze i kamerach DHCP.
    Dla przykładu, rejestrator to IP 192.168.1.160, kamery po kolei 192.168.1.161 itd.
    Mam podgląd przez przeglądarkę, przez iWMS320, przez BitVision, przez przeglądarkę mogę modyfikować ustawienia kamer, przez iWMS320 też, ale w ograniczonym zakresie.

    Jak montowałem monitoring i zastosowałem kartę sieciową rejestratora, to niestety, ale nie było możliwości podglądu i ustawień kamer przez przeglądarkę, dlatego skonfigurowałem wszystko pod sieć lokalną.

    Co do haseł to na wszystkim zostawiłem login admin, bo chyba nawet nie można go zmienić, ustanowiłem tylko nowe hasło, ważne jest, aby to hasło zapamiętać/zapisać, pamięć jest ulotna i później są problemy.
    Można też dodać nowego użytkownika ze swoim loginem i hasłem.
    Zmieniałem monitoring jakieś dwa lata temu i do dziś śmiga jak należy.
  • #8 21031830
    k45i89o98j66
    Poziom 39  
    Posty: 4657
    Pomógł: 523
    Ocena: 966
    To nie jest mieszanie w adresacji.
    Wczoraj to przerabiałem z czterema kamerami co nie są podłączone do routera i internetu.
    Trzy z nich były wpięte w rejestrator przez zasilacz POE z uplinkiem po złączu lan do rejestratora.
    Jedna przez POE w rejestratorze i przy podobnych ustawieniach WSZYSTKO DZIAŁA BEZ PROBLEMU.

    Przypisanie na stałe adresów dla kamer w kamerach w rejestratorze i w ruterze ma swoje praktyczne zastosowanie nawet jak dhcp jest wyłączone ,nie ma internetu czy następuje zanik zasilania.
    Zrobi co zechce. Pisze co sprawdzałem w praktyce wczoraj.
  • #9 21031941
    rokbok
    Poziom 40  
    Posty: 4317
    Pomógł: 641
    Ocena: 1018
    k45i89o98j66 napisał:
    WSZYSTKO DZIAŁA BEZ PROBLEMU.


    Ja nie pisałem że nie będzie działać, tylko że nie będzię dostępu przez przeglądarkę do kamer z IP wewnętrznej karty rejestratora, a co za tym idzie, nie będzie dostępu do jej ustawień.
    Spróbuj się zalogować do kamery, która ma IP wewnętrznej karty rejestratora za pomocą przeglądarki i napisz jaki był efekt ;).
  • #10 21032746
    yvv
    Poziom 21  
    Posty: 388
    Pomógł: 43
    Ocena: 62
    rokbok napisał:

    Ja nie pisałem że nie będzie działać, tylko że nie będzię dostępu przez przeglądarkę do kamer z IP wewnętrznej karty rejestratora, a co za tym idzie, nie będzie dostępu do jej ustawień.
    Spróbuj się zalogować do kamery, która ma IP wewnętrznej karty rejestratora za pomocą przeglądarki i napisz jaki był efekt ;).


    Włączasz w NVR Virtual host i łączysz się po portach od 65001 wzwyż. ;)
  • #11 21032764
    rokbok
    Poziom 40  
    Posty: 4317
    Pomógł: 641
    Ocena: 1018
    yvv napisał:
    Włączasz w NVR Virtual host i łączysz się po portach od 65001 wzwyż.


    Ja napisałem najprostszą rzecz, która pozwala na bezproblemowy podgląd, możliwość konfiguracji kamery bez kombinacji typu j.w., ale jak ktoś chce sobie umilać życie to proszę bardzo, każdy robi co uważa że jest dla niego najlepsze.
    Tylko że to sprowadza się zazwyczaj do zakładania tematów i próśb o pomoc, bo to nie działa, bo tamto jest nie tak jak powinno być itp., a zazwyczaj wystarczą najprostsze prostolinijne rozwiązania, po co ustawiać Virtual host i przydzielać porty jak można to zrobić jak opisałem wyżej.
  • #12 21032853
    yvv
    Poziom 21  
    Posty: 388
    Pomógł: 43
    Ocena: 62
    Toż ci tłumaczę (bo napisałeś, że nie bedzie dostępu do kamer podłączonych do switcha w NVR), że jak się włączy opcję w NVR "host wirtulany" (nie trzeba nic więcej ustawiać) to można się z kamerami łączyć przez porty 65001 i wzwyż. Ty napisałeś, że się nie da. Da się. Te porty są ustawione fabrycznie i nie trzeba jak to twierdzisz "kombinować".
  • #13 21032897
    rokbok
    Poziom 40  
    Posty: 4317
    Pomógł: 641
    Ocena: 1018
    Każdy robi jak uważa, u mnie w przeglądarce wystarczy wpisać tylko IP kamery, np. 192.168.1.165 i loguję się do niej, co Ty wpisujesz żeby połączyć się z kamerą przy pośrednictwie Virtual host, oraz co wpisujesz żeby połączyć się z kamerą pracującą w sieci lokalnej, pytam tak z ciekawości.
  • #14 21032900
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe
    Posty: 3006
    Pomógł: 500
    Ocena: 642
    Wy tu się Panowie rozpisujecie, a autor w pierwszym poście sam sobie odpowiedział co jest powodem braku obrazu z kamer...
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #15 21032968
    rokbok
    Poziom 40  
    Posty: 4317
    Pomógł: 641
    Ocena: 1018
    dawidedziu napisał:
    Wy tu się Panowie rozpisujecie, a autor w pierwszym poście...


    No wiesz @dawidedziu , chciałbym się dowiedzieć jakie to względy przemawiają za tym żeby w jednym monitoringu część kamer miała adresację sieci lokalnej, a część adresację wewnętrznej karty sieciowej rejestratora.
    Jak lubię mieć porządek w papierach, tak samo lubię mieć uporządkowany monitoring ;).
  • #16 21033017
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe
    Posty: 3006
    Pomógł: 500
    Ocena: 642
    @rokbok unikam takich rejestratorów jak mogę - jak padnie w nim switch PoE to pozostajesz bez rejestratora, bo trzeba go odesłać na gwarancję. W zwykłym NVR masz osobny switch PoE i jak on padnie to wymiana zajmuje max 5 minut.
    Kolejny minus to właśnie obsługa kamer - trzeba kombinować z "przechodzeniem" przez rejestrator.

    Jeśli chodzi już konkretnie o samą konfigurację kamer to rejestrator z wbudowanym switchem PoE tworzy dla kamer osobną sieć, i żeby dostać się do kamer, należy w jego opcjach włączyć usługę, która pozwoli wejść na kamery np rejestrator ma adres 192.168.1.200 i na kamerę nr 1 logujesz się wpisując 192.168.1.200:650001, na kamerę nr 2 192.168.1.200:65002.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #17 21033021
    yvv
    Poziom 21  
    Posty: 388
    Pomógł: 43
    Ocena: 62
    rokbok napisał:
    Każdy robi jak uważa, u mnie w przeglądarce wystarczy wpisać tylko IP kamery, np. 192.168.1.165 i loguję się do niej, co Ty wpisujesz żeby połączyć się z kamerą przy pośrednictwie Virtual host, oraz co wpisujesz żeby połączyć się z kamerą pracującą w sieci lokalnej, pytam tak z ciekawości.
    Ja tylko odpowiedziałem na twoją pytanie zadane z rechotem ;)

    Cytat:
    Spróbuj się zalogować do kamery, która ma IP wewnętrznej karty rejestratora za pomocą przeglądarki i napisz jaki był efekt ;).


    Wpisujesz adres NVR-a na przykład dla kamery 1:
    http://192.168.0.64:65001
    dla kamery 2:
    http://192.168.0.64:65002
    itd.

    Dodatkowo jeśłi chcesz mieć dostęp z zewnątrz, należy ustawić na routerze port forwarding portów od 65001 do 650xx na adres NVR-a.
  • #18 21033050
    rokbok
    Poziom 40  
    Posty: 4317
    Pomógł: 641
    Ocena: 1018
    No właśnie, teraz wiesz dlaczego pisałem to co pisałem, w/g tego wychodzi że część kamer jest z samym adresem IP dla podglądu i konfiguracji, a inne z dwukropkiem i portem, a to wszystko w obrębie jednego monitoringu i po co, nie wygodniej jest mieć wszystkie kamery w adresacji swojej sieci lokalnej i nie myśleć która to która.

    Kończmy te dywagacje, niech każdy robi jak mu pasuje.

    Dodano po 4 [minuty]:

    dawidedziu napisał:
    Jeśli chodzi już konkretnie o samą konfigurację kamer to rejestrator z wbudowanym switchem PoE tworzy dla kamer osobną sieć


    Jeżeli chcesz z niej korzystać, ja tak miałem, ale to co napisałem wcześniej, zmieniłem adresy IP rejestratora i kamer na adresy w mojej sieci lokalnej i nie musze kombinować z dwukropkiem i portami.
  • #19 21033081
    yvv
    Poziom 21  
    Posty: 388
    Pomógł: 43
    Ocena: 62
    Drogi kolego rokbok. Napisałeś:
    rokbok napisał:
    nie będzię dostępu przez przeglądarkę do kamer z IP wewnętrznej karty rejestratora, a co za tym idzie, nie będzie dostępu do jej ustawień.
    Spróbuj się zalogować do kamery, która ma IP wewnętrznej karty rejestratora za pomocą przeglądarki i napisz jaki był efekt ;).


    Ja ci napisałem i kolega dawidedziu, że będzie i napisaliśmy jak to zrobić. Tego jak widać nie wiedziałeś.
    Do tego napisałeś:

    rokbok napisał:

    Kończmy te dywagacje, niech każdy robi jak mu pasuje.


    A wystarczyło napisać:
    Drodzy koledzy yvv i dawidedziu, dzięki, nie wiedziałem, że tak się da. Nie będę tego używał bo zrobiłem inaczej.
  • #20 21034094
    Mr.Electric
    Poziom 6  
    Posty: 19
    Witam ponownie na początku chciałem podziękować wam za wasze cenne wskazówki.

    Odnośnie hasła
    Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259Himage3..peg (672.13 kB)Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.

    teraz wyskakuje że sieć jest niedostępna?
    Załączniki:
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image0.jpeg (560.48 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image2.jpeg (721.46 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image1.jpeg (643.46 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image0.jpeg (635.87 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #21 21034152
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe
    Posty: 3006
    Pomógł: 500
    Ocena: 642
    Mr.Electric napisał:
    Odnośnie hasła

    Napisałem to już wcześniej, ale to do kolegi nie dociera, że:
    dawidedziu napisał:
    Skoro kamery działały wcześniej z innym rejestratorem to w nim było zapisane do nich hasło, i takie samo hasło powinieneś wpisać do kamer w tym nowym rejestratorze


    Kamera ma wpisane hasło, które zostało jej nadane za jej pierwszym uruchomieniem, i to właśnie hasło należy ręcznie wpisać w pole EDYTUJ.
    Spróbuj także wyświetlić zapisane hasło wybierając opcję POKAŻ HASŁO.

    Usuń wszystkie kamery z Twojej listy, następnie kliknij ODŚWIEŻ i załącz zdjęcie z wyszukanymi kamerami.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #22 21034182
    Mr.Electric
    Poziom 6  
    Posty: 19
    Kupiłem kamery z ebaya kontaktowałem się już ze sprzedającym i napisał mi ze podał mi hasło 2 lata temu. wyslalem tez plik xml do hik vision ale odpisali mi że (reset hasła dostępny jest tylko dla urządzeń zakupionych w oficjalnym kanale dystrybujcji i jest realizowany przez autoryzowanych partnerow).

    Wracajac do tematu
    Załączniki:
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image2.jpeg (649.47 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image1.jpeg (605.23 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H image0.jpeg (585.38 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #23 21034215
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe
    Posty: 3006
    Pomógł: 500
    Ocena: 642
    Czyli póki co nic więcej nie wskóramy jeśli nie będziesz mieć dostępu(hasła) do tych kamer.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #24 21034230
    Mr.Electric
    Poziom 6  
    Posty: 19
    hmmmm.... czy ktoś zna jakąś osobę która umie odczytać hasło z pliku xml ?
    lub ma alternatywny pomysł na rozwiązanie tego problemu z hasłem ???
  • #26 21035166
    Mr.Electric
    Poziom 6  
    Posty: 19
    Ok. zamieszczam poniżej plik.
  • #28 21035992
    Mr.Electric
    Poziom 6  
    Posty: 19
    ok teraz.
    Załączniki:
    • F73175683.zip (311 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #29 21037278
    k45i89o98j66
    Poziom 39  
    Posty: 4657
    Pomógł: 523
    Ocena: 966
    Nvr hikvision DS-7608NI-K2/8p nie mogę ustawić kamer IPC-T259H

    https://www.hikvision-singapore.com/hikvision-password-reset/

    Dodano po 41 [minuty]:

    "wyslalem tez plik xml do hik vision ale odpisali mi że (reset hasła dostępny jest tylko dla urządzeń zakupionych w oficjalnym kanale dystrybujcji" - Jeśli sprzedający podał ci hasło to szukaj na poczcie u siebie lub u niego chyba że to jakieś podrobione modele i w tedy producent się wypnie a sprzedający powie że to nie jego problem.Masz możliwość zgrania oprogramowania z układu w kamerze?
    Lub wrzucić tu zdjęcie płytki z kamery z góry i z dołu.
  • #30 21105348
    Aaron1988
    Poziom 3  
    Posty: 11
    Czy najpierw zresetowałeś nazwę użytkownika i hasło kamery?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z konfiguracją kamer HiLook IPC-T259H podłączonych do nowego rejestratora NVR Hikvision DS-7608NI-K2/8p. Po podłączeniu kamer do gniazd PoE rejestratora, nie widzi obrazu, a komunikat wskazuje na nieprawidłowe hasło. Użytkownicy sugerują, aby przypomnieć sobie stare hasło lub zresetować kamery. Wskazówki obejmują ręczne ustawienie unikalnych adresów IP dla kamer, wyłączenie DHCP oraz dodanie kamer do rejestratora z odpowiednimi danymi. W przypadku problemów z hasłem, zaleca się skontaktowanie się z dystrybutorem lub zresetowanie kamer do ustawień fabrycznych. Użytkownik również poszukuje pomocy w odczytaniu hasła z pliku XML.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA