Zaczęło się od błędu E24 i niewypompowaną wodą. Była zablokowana pompka. Po ponownym włączeniu zmywania, zmywarka zaczęła wylewać wodę przez drzwi na podłogę, załączyła się pompka, wyskoczył błąd E15. Wszystko pod spodem wytarłem, osuszyłem. Zmywarka teraz działa, ale tylko na skróconych programach. Na "normalnych" działa, ale wydaje mi się, że za mało nabiera wody przez co jest głośna, słabo myje i słabo suszy (woda jest letnia). Sprawdziłem elektrozawór w płaszczu wodnym, nie działa. Jego cewka jest przepalona. Włączyłem zmywarkę z podłączonym miernikiem pod ten elektrozawór i od razu po włączeniu zmywarki (jeszcze przed wyborem programu) pojawia się tam 230V i jest tam przez cały czas, aż do momentu wyłączenia zmywarki
Domyślam się, że przyczyną "spalenia" cewki elektrozaworu było jej ciągła praca. Nie działa też normalnie reset programów (po kilkunastu próbach udaje się dopiero zresetować). Gdzie szukać przyczyny ciągłego podawania napięcia na ten elektrozawór?