Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie działania akumulatorów żelowych w skuterze inwalidzkim elektrycznym i ich ładowaniu. Problem jest w tym, że ładują się coraz szybciej, ale też trzymają mniejszą ilość kilometrów. Po naładowaniu do pełna, kiedy pojadę skuterem od razu, wytrzymują 2 razy dłuższy dystans niż kiedy pojadę nim na drugi dzień po naładowaniu. Nie trzymają napięcia? Dodatkowo po naładowaniu do pełna, po odłączeniu od ładowarki wskaźnik poziomu baterii pokazuje stan jaki był przed podłączeniem do ładowania, czyli, że jest rozładowana, co jest nieprawdą. Dopiero muszę podłączyć jeszcze raz na chwilę i dopiero wtedy pokazuje stan prawidłowy. Czy to jest normalne? Po wyjęciu ze skutera jeden pokazuje 12,5V a drugi 13,5 V. Jeśli umieściłem temat w złym miejscu to przepraszam.