Cześć.
Pacjent to: Panasonic KXTG2511.
Po burzy przestał działać. Jako że lubię sobie pogrzebać w uszkodzonych sprzętach to to rozebrałem.
Z pomiarów wynika że spalony jest jeden bezpiecznik, jedna dioda zabezpieczająca oraz jeden element którego nie potrafię zidentyfikować.
Opis na nim to 83F TBJD. Załączam też zdjęcie.
Element ów znajduje się jako pierwszy na wejściu linii telefonicznej.
Czy jest ktoś w stanie mnie naprowadzić co to może być? Wygląda jak jakiś kondensator no ale było by to zbyt oczywiste. Tym bardziej że opis tego elementu na płytce to P101 a kondensatory to przeważnie C. Jedyne co mi przyszło do głowy to warystor. Tylko że jest on w szeregowo a nie równolegle podłączony.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pacjent to: Panasonic KXTG2511.
Po burzy przestał działać. Jako że lubię sobie pogrzebać w uszkodzonych sprzętach to to rozebrałem.
Z pomiarów wynika że spalony jest jeden bezpiecznik, jedna dioda zabezpieczająca oraz jeden element którego nie potrafię zidentyfikować.
Opis na nim to 83F TBJD. Załączam też zdjęcie.
Element ów znajduje się jako pierwszy na wejściu linii telefonicznej.
Czy jest ktoś w stanie mnie naprowadzić co to może być? Wygląda jak jakiś kondensator no ale było by to zbyt oczywiste. Tym bardziej że opis tego elementu na płytce to P101 a kondensatory to przeważnie C. Jedyne co mi przyszło do głowy to warystor. Tylko że jest on w szeregowo a nie równolegle podłączony.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.