logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Panasonic KXTG2511 - identyfikacja elementu 83F TBJD po burzy

johnny99 09 Sie 2024 22:05 183 3
REKLAMA
  • #1 21185898
    johnny99
    Poziom 17  
    Posty: 224
    Pomógł: 19
    Ocena: 33
    Cześć.

    Pacjent to: Panasonic KXTG2511.
    Po burzy przestał działać. Jako że lubię sobie pogrzebać w uszkodzonych sprzętach to to rozebrałem.
    Z pomiarów wynika że spalony jest jeden bezpiecznik, jedna dioda zabezpieczająca oraz jeden element którego nie potrafię zidentyfikować.
    Opis na nim to 83F TBJD. Załączam też zdjęcie.
    Element ów znajduje się jako pierwszy na wejściu linii telefonicznej.
    Czy jest ktoś w stanie mnie naprowadzić co to może być? Wygląda jak jakiś kondensator no ale było by to zbyt oczywiste. Tym bardziej że opis tego elementu na płytce to P101 a kondensatory to przeważnie C. Jedyne co mi przyszło do głowy to warystor. Tylko że jest on w szeregowo a nie równolegle podłączony.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Załączniki:
    • Panasonic KXTG2511 - identyfikacja elementu 83F TBJD po burzy IMG_20240809_213241.jpg (1.43 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 21185952
    misiek1111
    Poziom 37  
    Posty: 4057
    Pomógł: 322
    Ocena: 1084
    P101 tam nadrukowano?
    Jak szeregowo, to bezpiecznik polimerowy - spełnił swoje zadanie na tyle ile mógł.
  • REKLAMA
  • #3 21185963
    johnny99
    Poziom 17  
    Posty: 224
    Pomógł: 19
    Ocena: 33
    Jesteś wielki. Dziękuję. Teraz tylko rozkoduje jego wartość i lutujemy. Za nim upalona jest tylko jedna dioda. Reszta elementów wydaje się być sprawna.
  • #4 21195726
    johnny99
    Poziom 17  
    Posty: 224
    Pomógł: 19
    Ocena: 33
    Dla zainteresowanych.
    Bazą naprawiona (powiedzmy). Ładowanie ogarnięte.
    Uszkodzona była jeszcze przetwornica 3v. Po jej wymianie "wszystko" zadziałało.
    Niestety telefon działał tylko do 20 cm od bazy. Na dalszą odległość nie miał zasięgu.
    Pewnie jakiś układ wzmacniający od anteny padł.
    Niestety to już jest wyższa szkoła jazdy.
    Dzieki za pomoc i zaangażowanie.
REKLAMA