Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 124 D

Trawik 09 Gru 2005 19:13 2449 6
  • #1 09 Gru 2005 19:13
    Trawik
    Poziom 23  

WITAM MAM PROBLEM Z PODłACZENIEM STEROWANIA CENTRALNYM ZAMKIEM PRZEZ centralę alarmową. Mam zrobione sterowanie przez 2 przekażniki no/nc tak jak w schemacie, nie raz już to robiłem i w innych autach działało bez zarzutu a tutaj jak załącza alarm to drzwi zamyka i otwiara sam, a po chwili pali bezbieczniki od sterow .pompą.Proszę o pomoc

0 6
  • #2 09 Gru 2005 20:07
    andrzejluczuk
    Poziom 17  

Witam. Przeciales niebieski kabel? Masz 3 sek. impuls? Objaw jak za krotki impuls, albo pomylka w spieciu przekaznikow. A z kluczyka central chodzi ok? Napisz wiecej to cos sie to wyprostuje.

0
  • #3 09 Gru 2005 20:07
    Maniek24
    Poziom 16  

Jestes w stu procentach pewien ze układ przekazników jest dobrze zmontowany i wpiety w instalacje Sprawdz czy do pompy dochodzą wszystkie syg z krańcówek.

0
  • #4 09 Gru 2005 21:02
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Trawik napisał:
    WITAM MAM PROBLEM Z PODłACZENIEM STEROWANIA CENTRALNYM ZAMKIEM PRZEZ centralę alarmową. Mam zrobione sterowanie przez 2 przekażniki no/nc tak jak w schemacie, nie raz już to robiłem i w innych autach działało bez zarzutu a tutaj jak załącza alarm to drzwi zamyka i otwiara sam, a po chwili pali bezbieczniki od sterow .pompą.Proszę o pomoc

Na mój gust to źle są połączone styki przekaźników, musisz przeciąć przewód niebieski z drzwi i wejść nim na NC przekaźnika I i COM połączyć z NC przekaźnika II następnie COM połączyć w stronę do pompy. NO przekaźnika I do + , NO przekaźnika II do - , jedną stronę styków obu przekaźników do +, 2 stronę przekaźnika I do otwórz z alarmu, 2 stronę przekaźnika II do zamknij z alarmu.

Tak połączony układ musi działać

0
  • #5 09 Gru 2005 21:36
    Trawik
    Poziom 23  

witam z góry dziękuję za zainteresowanie.przekażniki mam dobrze podłączone bo przełożyłem je do audi 80 i dziła ok.po tych moich prubach w tym mercu po kilku przepaleniach bezpiecznika poszła chyba scieżka przy płytce w pompie od centr. bo już wogule nie raaguje .jeśli można to czekam na dalsze podpowiedzi

0
  • #6 09 Gru 2005 21:48
    andrzejluczuk
    Poziom 17  

Kurcze, to sa proste rzeczy, jak dobrze polaczysz to musi dzialac. Cos zamotales i muszisz pomyslec co. Dwie mozliwosci: albo zle polaczyles przekazniki, albo zle sie doszyles do instalacji. Twierdzisz, ze przekazniki ok... A moze kierunki pomyliles? plusa/minusa zamiast do pompy to do drzwi podajesz? Zacznij od reanimacji cetrala tak zeby chodzil na kluczyk a potem wepniesz sie jeszcze raz. Wyszarp przekazniki, polacz niebieski tak jak byl i napraw pompe. Jak to Ci bedzie dzialalo to poszukasz gdzie popelniles blad.

0