Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.plTermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamarzanie zamków

10 Gru 2005 09:13 36569 63
  • Poziom 12  
    witam. mam seata cordobe, zaczeła się zima i zaczeły sie problemy z zmarzaniem zamków w drzwiach przednich. Może ktoś ma jakieś lekarstwo na te ułomność tych zamków?:cry::cry::cry:
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Poziom 30  
    Podobno skutkuje rozebranie zamka i nasmarowanie go calego. Jednakze jest to bolaczka samochodow marki seat, chyba na pochodzenie czyli ze slonecznej i cieplej hiszpani konstruktorzy nie zadbali o nie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    proponuje wziąć strzykawkę i zaczerpnąć zwykłego płynu hamulcowego i wstrzknąć do zamka
    mi pomogło to w trzech autach:

1-kiedyś nissan sunny z 83 roku
    2-obecnie maluszek z 97 roku
    3-obecnie astra G z 01 roku
  • Poziom 18  
    Płyn hamulcowy niszczy kompozyt korpusu zamka- wieloletnie doświadczenie.
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Poziom 14  
    można kupić biały smar w aerozolu.
    reszta wynalazków rozpuszcza i wypłukuje, dobre ale na chwile
  • Poziom 18  
    ...niszczy kompozyt korpusu zamka....i lakier. Pozatym bodzio, masz na myśli zamek (rygiel) czy wkładkę?
  • Poziom 11  
    Jeśli nie polecacie specyfików w aerozolu to poprostu może należałoby pomyśleć o kupnie garażu najlepiej ogrzewanego wtedy już nigdy nie zamarznie.:D
  • Poziom 18  
    zapewne masz wersje 4 drzwiowa jedynie demontaz i smarowanie pomoze
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Proponuje smarować płynem WD 40
  • spec od auto-elektro
    a ja zaproponuje zamontowac ogrzewanie zamków, a co lusterka moga być grzane a zamki nie?
  • Poziom 15  
    Witam
    Zamki i rygle przed okresem zimowym należy posmarować , może być wazelina w spreyu .
    I bardzo ważne aby nie zapomnieć o uszczelkach drzwi je też należy przesmarować najlepiej gliceryną bo co nam po sprawnych zamkach jak drzwi przymarzną do uszczelki .
    Pozdrawiam .
  • Poziom 16  
    Witam!

Ja stosuję kupowany w aptece SILOL (olej silikonowy). Rozpylony do wkładki pomaga, a i świetnie działa na uszczelki.
  • Poziom 21  
    dyla napisał:
    Jeśli nie polecacie specyfików w aerozolu to po prostu może należałoby pomyśleć o kupnie garażu najlepiej ogrzewanego wtedy już nigdy nie zamarznie.:D

Tak tak na zime ogrzewany garaż i na wiosne auto jakby po napadzie korników korozja zeżre.

A co do zamków dokładnie wydmuchać sprężonym powietrzem może być gdzieś trochę wody i posmarować wazeliną.
  • Poziom 12  
    jeżeli chodzi o te zamarzanie to nie zamarzaja mi wkładki tylko zamek w drzwiach, ponoć jest to ułomność tych aut.
  • Poziom 21  
    Witam
    Czy zamontowanie centrala z pilotem nie było by najlepszym rozwiązaniem, ja tak mam i od początku nie mam kłopotów z zamkiem bo go po prostu nie używam.
  • Poziom 12  
    mam centrala na pilota i z wkładek nie korzystam, zamarzają mi zamki a nie wkładki
  • Poziom 16  
    Rozpyl silol na mechanizm zamka i wszystkie połaczenia i sworznie. Nie zaszkodzi napewno. Trzeba będzie niestety zdjąć lub uchylić tapicerkę. Możesz zastosować cieniutką warstwę smaru ale tu trzeba uważać. Należy zastosować smar który nie zamarza do minimum -20*C i nie działa degradująco na tworzywa sztuczne.
  • Poziom 18  
    W moim pasku z 91 roku tez zamarzają moze tp przypadłość koncerny VW?????? :-) własnie zamki wenątrz drzwi , nawet płukanie i smarowanie nie pomogło, ale ma juz opanpowane, otwieram drzwi ( wtedy jak jest zamarznięty przy próbie zamkniecia drzwi one po prosy nie zatrzaskują sie na zamku - tak jakby była odciągnieta klamka) biore mały wkrętaczek i przy języczku w zamku odciągam zapadke i juz działa, a pozniej za kilka mninut jak sie w samochodzie rozejdzie przyjemne ciepełko wszystko juz działa ok - lata praktyki :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Jedynym rozwiazaniem jest Czyszczeniei smarowanie zamka.
    Po zdjęciu tapicerki, odkręć zamek. Wysusz go dobrze i przesmaruj smarem który nie zamarza. Uwaga nie przesadzaj ze smarem bo nadmierna ilość spowoduje że zgromadzona później woda nie wypłynie z zamka. Zamek zamarza, gdyż skrapla się w nim para wodna.
  • Poziom 18  
    Prowadzę serwis zamków więc wiem jedno: czasami nie da sie wyeliminować zamarzania. Moim zdaniem najlepszą metodą jest wykręcić cały zamek. Rozebrać, tylko bardzo ostrożnie plastiki. Następnie dobrze go wysuszyć np suszarką. Wymyć cały brud i stare smary, w których gromadzi się wilgoć. I teraz masz do wyboru 2 opcje:
    1. Przesmarować bardzo cieńką warstwą smaru łożyskowego, lub tylko oliwką.
    2. Zostawić bez smarowania.
    Ja u siebie przesmarowałbym tylko oliwą.
    Jeśli nie chce Ci się ozebrać wszystkiego tak jak napisałem możesz przelać zamek alkoholem, np denaturatem. Barzo dobrze łączy się on z wodą i później odparowuje.
    Pozdrawiam Andrzej
  • Poziom 15  
    Ja mam SEATa IBIZE z 94r. Kiedys tez byly problemy z zamkiem. Teraz zalozylem sobie sterowanik na pilot i wszystko dziala. Nie musze sie martwic o zamki. Czasami tylko uszczelka w dzwiach przymarznie ale da sie otworzyc.
  • Poziom 11  
    wd 40 pożądnie spryskać u mnie pomaga
  • Poziom 12  
    rozebrałem te zamki i przesmarowałem, narazie mrozów nie ma to nie moge sprawdzić
  • Poziom 30  
    Witam mam na zamki sposob sprawdzony wielosezonowo:)wystarczy strzykawka i olej-mixol to takie cosik do silnikow dwusuwowych dziala rewelacja i nawet przy -20 spokojnie otwieram drzwi :)nie niszczy zamkow ani lakieru.
  • Poziom 18  
    Czy patent z czyszczeniem zamków dotyczy przypadku w który nie można wyjśc z auta?? Mam sie właśnie zmierzyć z tym problemem w Cordobie z 99 roku. Ma centralny zamek, więc nie ma problemu z zamarzaniem wkładki kluczyka. Do auta da sie wejść ale gdy na dworze jest poniżej -7 to z auta nie da się wyjść ;) - nie łapiż wewnętrzne klamki - jakby chodziły w powietrzu.. kierowca wychodzi :
    a) otwiera okno - stara sie otworzyć drzwi od zewnątrz
    b) otwiera okno i wychodzi przez oknno
    c) wychodzi tylnmi drzwiami
    Dodam że samochów jest 4 drzwiowy i problem dotyczy drzwi przednich
  • Poziom 18  
    Myślę że patent z czyszczeniem zamków pomaga na większość przypadłości związanych z zamarzaniem. Jednak nie zawsze. Niestety nie da się tym naprawiś błędów konstruktorów.

Zima już przyszła na nowo. Jak spisują się Twoje zamki Bodzio po czyszczeniu?
  • Poziom 11  
    WD 40 jest dobrym i sprawdzonym sposobem - stosować okresowo co 3 miesiące lub częściej w razie potrzeby i jest okej 8-)
  • Poziom 30  
    Często zamarza oś rygla w swojej tulei, ciężko to czymś nasmarować bo nierozbieralne. Pozostaje tylko WD40 które zawsze jakoś tam dotrze.
    Do uszczelek są specjalne spraye - potem jest taka "śliska" w dotyku. wystarczy raz obsikać przed sezonem.
    Przestrzegam przed oliwieniem czy wlewaniem R3 do wkładki zamka - to najlepszy sposób na poszukanie sobie problemów. Jedyne czym sie smaruje takie mechanizmy to proszek grafitowy.
  • Poziom 12  
    to jakaś wada konstrukcyjna tych zamków bo po czyszczeniu jak i przed, dalej marzną