logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] GTA V - gra wyłącza się przy uruchamianiu trybu online

Naszczaks 26 Paź 2024 13:05 1149 22
REKLAMA
  • #1 21277416
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    Witam,
    mam dziwny problem z grą Grand Theft Auto V.
    Otóż w trybie fabularnym gra śmiga, jednak jak chcę wejść do trybu Online, gra się wywala do pulpitu bez żadnego komunikatu. Czego to może być wina?
  • REKLAMA
  • #2 21277545
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15498
    Gra oryginalna, zaktualizowana?
    Bana nie dostałeś?
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #3 21277553
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    Świeżo zainstalowana, kupiona przez sklep Rockstara, na innym, słabszym komputerze odpala do online bez problemu...
  • #4 21283325
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    rozumiem że nikt nie ma na to pomysłu?
  • REKLAMA
  • #5 21283441
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35478
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5435
    @Naszczaks
    Windows, sterowniki, aktualizacje...
  • #6 21289321
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    już wszystko było próbowane, komputer był w serwisie, też nie stwierdzili nieprawidłowości
  • REKLAMA
  • #7 21327982
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    od miesiąca czekam na jakąś pomoc...
  • #9 21329405
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35478
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5435
    Naszczaks napisał:
    wszystko było próbowane,

    Wszystko, to znaczy co konkretnie i z detalami?
  • #10 21329896
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    Imekxus napisał:
    Poszukaj treści błędu w dzienniku zdarzeń (event viewer) systemu windows jak z niego korzystasz

    ew szukać jak tutaj: https://steamcommunity.com/app/271590/discussions/0/611703999982456249


    plik jest pusty...

    Dodano po 1 [minuty]:

    KOCUREK1970 napisał:
    Naszczaks napisał:
    wszystko było próbowane,

    Wszystko, to znaczy co konkretnie i z detalami?


    Laptop został oddany do diagnostyki karty graficznej, ramu i etc. Był również na czysto instalowany Windows 10
  • #11 21329929
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35478
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5435
    @Naszczaks
    By pograć online, musi być internet...

    Zatem jaki internet, od kogo, na jakim sprzęcie, jaka usługa...?
  • #12 21331394
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    >>21329929 Internet jest dostarczany przez MultiNET, Ale to nie wina internetu bo strony normalnie się wczytują + na internecie udostępnionym z telefonu z Plusa też nie działa

    Specyfikacja laptopa:
    Intel Core i3 6006u
    Nvidia Geforce 920mx 2gb
    500gb HDD
    12gb ram
  • REKLAMA
  • #13 21331501
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35478
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5435
    Naszczaks napisał:
    Ale to nie wina internetu bo strony normalnie się wczytują + na internecie udostępnionym z telefonu z Plusa też nie działa

    Strony www zadziałają na każdym internecie, od dowolnego operatora.
    Granie online, już nie.
    Często niezbędny jest publiczny adres IP na WAN w routerze.
    Plus w standardzie publicznego adresu IP nie oferuje.
    Pytanie, czy Twój operator oferuje.
    I to z tym może być problem.
  • #14 21332542
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    W domu na innym komputerze gra działa bez problemu.
  • #15 21332625
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35478
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5435
    Naszczaks napisał:
    W domu na innym komputerze gra działa bez problemu.

    I przez 30 dni, nie porównałeś komponentów obydwu komputerów?
  • #16 21333994
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    już wszystkiego próbowałem, tym bardziej mnie to dziwi, że drugi komputer jest dużo słabszy niż ten
  • Pomocny post
    #17 21334005
    Imekxus
    Poziom 20  
    Posty: 864
    Pomógł: 38
    Ocena: 233
    "plik jest pusty..."

    co to znaczy? event viewer powinien zawierać wpisy dotyczące aplikacji z całego systemu, przykładowy zrzut z aplikacji
    Zrzut ekranu przeglądarki zdarzeń systemu Windows pokazujący dzienniki zabezpieczeń.

    Zaczął bym od zakładki Windows logs (dziennik systemu windows) i aplikacja (application) - szukać wpisu na samej górze zaraz po crashu gry
  • #18 21334142
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    Zrzut ekranu z Podglądu zdarzeń w systemie Windows z błędem aplikacji SearchApp.exe.
    Jedyny błąd jaki wyskoczył
  • Pomocny post
    #19 21334183
    Imekxus
    Poziom 20  
    Posty: 864
    Pomógł: 38
    Ocena: 233
    Metodą prób i błędów zrobiłbym tak:
    1. Upewnił się, że to to, zrób jeszcze 2 próby i sprawdź, czy za każdym razem pojawia się ten błąd;
    2. Póki co możesz spróbować tego: https://learn.microsoft.com/en-us/troubleshoo...ell-experience/fix-problems-in-windows-search

    z naciskiem na "Solution 2" oraz "Solution 6"
  • #20 21334248
    truski
    Poziom 18  
    Posty: 166
    Pomógł: 34
    Ocena: 21
    A wystarczyło poszukać w internecie:
    https://www.reddit.com/r/GTAV/comments/3538z2/pc_gta_v_crashes_when_going_online/

    Z tej dyskusji wynika, że aplikacje Rockstara tworzą log podczas startu, który można znaleźć w
    C:\Users\USERNAME\Documents\Rockstar Games\Launcher
    (oczywiście trzeba podmienić USERNAME na swoje)
    Tutaj jest napisane, że to domyślne miejsce, więc u autora może być gdzie indziej.

    Niech autor zamieści log to będzie można cokolwiek więcej powiedzieć
  • #21 21334309
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    >>21334183 po wykonaniu solution 5 i 6 zaczeło działać, ale moje pytanie brzmi, czemu to musiałem robić?? na innych komputerach prosto z mostu działa
  • Pomocny post
    #22 21334330
    Imekxus
    Poziom 20  
    Posty: 864
    Pomógł: 38
    Ocena: 233
    Nie wiem ale po Twoim miejscu założyłbym temat w tym dziale:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum217.html
    podobny do np. tego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3274917.html#16078796

    Tam są spece może akurat coś masz na komputerze, ew. może jakieś mody coś napsuły? Ciężko stwierdzić i ciężko powiedzieć czy problem za chwilę nie wróci
  • #23 21334352
    Naszczaks
    Poziom 2  
    Posty: 58
    dziękuję za pomoc, temat uważam za zamknięty

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczył wyłączania się gry Grand Theft Auto V podczas próby uruchomienia trybu Online, mimo że tryb fabularny działał poprawnie. Gra była oryginalna, zakupiona w sklepie Rockstara i zaktualizowana. Laptop z procesorem Intel Core i3 6006u, kartą graficzną Nvidia GeForce 920MX 2GB, 12GB RAM i dyskiem 500GB HDD był poddany diagnostyce sprzętowej oraz czystej instalacji systemu Windows 10, jednak problem nadal występował. Próby diagnozy obejmowały sprawdzenie dziennika zdarzeń Windows (Event Viewer), który początkowo był pusty, a następnie pojawił się błąd związany z aplikacją. Sugerowano również sprawdzenie sterowników, aktualizacji systemu oraz konfiguracji internetu, zwracając uwagę na możliwy brak publicznego adresu IP u operatora. Ostatecznie rozwiązaniem okazało się zastosowanie wskazówek z oficjalnej dokumentacji Microsoft dotyczącej naprawy problemów z Windows Search (solution 5 i 6), co przywróciło możliwość uruchomienia trybu Online. Dyskusja wskazuje na potencjalne problemy z usługami systemowymi Windows wpływającymi na działanie launcherów Rockstara i konieczność ręcznej naprawy tych komponentów.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA