Cześć.
Od roku posiadam gniazdo GOSUND SP 111 przez które steruję pracą bojlera elektrycznego.
Posiadając instalację fotowoltaiczną ustawiłem pracę bojlera w godzinach kiedy to produkcja fotowoltaiki jest największa.
Problem pojawił się w sumie 2 lata temu kiedy to posiadałem pierwsze urządzenie GOSUND SP 111 - wtedy urządzenie się delikatnie mówiąc przepaliło - stopiło w środku. Efekt był taki że urządzenie pobierało max napięcie bojlera ale nie przekazywało go bezpośrednio do bojlera (tzn tak mi się wydaje). Bojler pokazywał że jest podłączony do prądu (grzałka pokazywała pracę), ale temperatura w bojlerze nie zwiększała się nawet o stopień po 2 godzinach. Czytajcie bojler pobierał max prądu a nie grzał. Grzała się natomiast wtyczka GOSUND SP 111 do tego stopnia że można było się oparzyć a sama wtyczka śmierdziała spalonym plastikiem.
Oczywiście zdemontowałem wtyczkę, podłączyłem bojler bezpośrednio do gniazdka w ścianie i bojler zaczął grzać normalnie.
Pomyślałem sobie - może faktycznie urządzenie się zepsuło i zakupiłem nowe urządzenie (takie same) w sklepie.
Po około 7-8 miesiącach poprawnej pracy - problem się powtórzył. Zauważyłem niską temperaturę wody - po godzinach których miała pracować grzałka.
Schodzę do pomieszczenia w którym mam bojler, wtyczka gosund sp111 ponownie bardzo gorąca, pobór prądu wskazywany przez wtyczkę podaje bardzo duże zużycie prądu - tak jakby bojler grzał dłużej (i pobrał np 5KWh) a zazwyczaj przy poprawnej pracy brał max 4KWh w tym samym czasie (np dzień wcześniej).
Woda w bojlerze miała taką temperaturę jakbym nie załączał grzania w tym dniu.
(a grzałka bojlera ponownie pokazywała że pracuje).
Powiedzcie mi czym to może być spowodowane ?
Samo gniazdo GOSUND SP 111 pokazuje żę mogę podłączyć do niego urządzenie max 3680W a z tego co wiem grzałka bojlera ma znacznie mniej poboru prądu.
Czemu gniazdo pobiera prąd, grzeje się, a jakby nie podaje tego prądu dalej do urządzenia wyjściowego (bojlera? ) .
Czemu bojler bezpośrednio podłączony do instalacji działa poprawnie a z wtyczką Gosund są problemy ??
Od roku posiadam gniazdo GOSUND SP 111 przez które steruję pracą bojlera elektrycznego.
Posiadając instalację fotowoltaiczną ustawiłem pracę bojlera w godzinach kiedy to produkcja fotowoltaiki jest największa.
Problem pojawił się w sumie 2 lata temu kiedy to posiadałem pierwsze urządzenie GOSUND SP 111 - wtedy urządzenie się delikatnie mówiąc przepaliło - stopiło w środku. Efekt był taki że urządzenie pobierało max napięcie bojlera ale nie przekazywało go bezpośrednio do bojlera (tzn tak mi się wydaje). Bojler pokazywał że jest podłączony do prądu (grzałka pokazywała pracę), ale temperatura w bojlerze nie zwiększała się nawet o stopień po 2 godzinach. Czytajcie bojler pobierał max prądu a nie grzał. Grzała się natomiast wtyczka GOSUND SP 111 do tego stopnia że można było się oparzyć a sama wtyczka śmierdziała spalonym plastikiem.
Oczywiście zdemontowałem wtyczkę, podłączyłem bojler bezpośrednio do gniazdka w ścianie i bojler zaczął grzać normalnie.
Pomyślałem sobie - może faktycznie urządzenie się zepsuło i zakupiłem nowe urządzenie (takie same) w sklepie.
Po około 7-8 miesiącach poprawnej pracy - problem się powtórzył. Zauważyłem niską temperaturę wody - po godzinach których miała pracować grzałka.
Schodzę do pomieszczenia w którym mam bojler, wtyczka gosund sp111 ponownie bardzo gorąca, pobór prądu wskazywany przez wtyczkę podaje bardzo duże zużycie prądu - tak jakby bojler grzał dłużej (i pobrał np 5KWh) a zazwyczaj przy poprawnej pracy brał max 4KWh w tym samym czasie (np dzień wcześniej).
Woda w bojlerze miała taką temperaturę jakbym nie załączał grzania w tym dniu.
(a grzałka bojlera ponownie pokazywała że pracuje).
Powiedzcie mi czym to może być spowodowane ?
Samo gniazdo GOSUND SP 111 pokazuje żę mogę podłączyć do niego urządzenie max 3680W a z tego co wiem grzałka bojlera ma znacznie mniej poboru prądu.
Czemu gniazdo pobiera prąd, grzeje się, a jakby nie podaje tego prądu dalej do urządzenia wyjściowego (bojlera? ) .
Czemu bojler bezpośrednio podłączony do instalacji działa poprawnie a z wtyczką Gosund są problemy ??