Witajcie.
Pacjent ładowarka Noco G1500, martwa. Po sprawdzeniu - spalony bezpiecznik. Za bezpiecznikiem idąc dalej po elementach zwarcie na W12NK90Z na stronie pierwotnej - zwarte źródło i dren. Przed źródłem są dwie drabinki rezystorów, drabinki połączone szeregowo - pierwsza drabinka to 8 rezystorów SMD połączonych równolegle - oznaczenie R390, kolejna drabinka taka sama. Wszystkie rezystory uszkodzone. Sprawdzając oznaczenia, wychodzi, że jeden rezystor to 390 mega ohm (dobrze odczytałem)?
Teraz pytanie - co jeszcze sprawdzić? Standardowo wymiana W12NK90Z, wymiana rezystorów, wymiana bezpiecznika. Mostek sprawny. Następnie test przez żarówkę. Jeszcze jakieś wskazówki?
Pacjent ładowarka Noco G1500, martwa. Po sprawdzeniu - spalony bezpiecznik. Za bezpiecznikiem idąc dalej po elementach zwarcie na W12NK90Z na stronie pierwotnej - zwarte źródło i dren. Przed źródłem są dwie drabinki rezystorów, drabinki połączone szeregowo - pierwsza drabinka to 8 rezystorów SMD połączonych równolegle - oznaczenie R390, kolejna drabinka taka sama. Wszystkie rezystory uszkodzone. Sprawdzając oznaczenia, wychodzi, że jeden rezystor to 390 mega ohm (dobrze odczytałem)?
Teraz pytanie - co jeszcze sprawdzić? Standardowo wymiana W12NK90Z, wymiana rezystorów, wymiana bezpiecznika. Mostek sprawny. Następnie test przez żarówkę. Jeszcze jakieś wskazówki?