logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak połączyć elementy wieży Technics, aby uzyskać najlepszy dźwięk?

zibi260471 09 Lut 2025 14:41 552 2
REKLAMA
  • #1 21431868
    zibi260471
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam. Posiadam siedem elementów wieży Technics.
    Gramofon SL-BD 20
    Deck RS-TR 373
    Deck RS-TR979
    Korektor SH-GE 70
    Procesor dźwięku SH-GE 90
    Odtwarzacz CD SL-P 377A
    Wzmacniacz A 900 MK2
    Jak to wszystko połączyć ze sobą, aby jak najlepiej grało?
    Proszę o pomoc.
    AI: Jakie są Twoje preferencje dźwiękowe? Czy zależy Ci na mocnym basie, czystości dźwięku, czy może na czymś innym?
    Zależy mi na funkcjonalności
    AI: Jakie głośniki posiadasz i jakie są ich specyfikacje? To pomoże w lepszym dopasowaniu połączeń.
    Tonsil Altus 140.
  • REKLAMA
  • #2 21432065
    stachu_l
    Poziom 38  
    Posty: 2970
    Pomógł: 477
    Ocena: 1115
    A muszą być wszystkie elementy podłączone?
    Połączenie dwóch magnetofonów, jednego SH-GE, CD i wzmacniacza jest opisane w stosownych instrukcjach od tego sprzętu.
    Tak dla ułatwienia dodam, że SH-GE łączy się jako Tape 2 do wzmacniacza a magnetofon łączy się do SH-GE.
    W jakim celu łączyć dwa SH-GE?
    Nadmiar korekcji czy procesowania dźwięku zazwyczaj bardziej szkodzi niż pomaga.
  • #3 21432948
    James596
    Poziom 29  
    Posty: 1840
    Pomógł: 139
    Ocena: 531
    Dodam jeszcze tylko, że połączenie sprzętu firmy Technics oraz Altusów 140 raczej nie wróży dobremu graniu.
    Warto rozważyć pożyczenie od kogoś innego wzmacniacza i podłączenie u siebie na chwilę, na próbę. :)
REKLAMA