logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

LG 32LF510U - obraz znika po zmianie kanału, dźwięk działa. Co robić?

moleszczuk35 27 Lut 2025 21:29 864 34
Najlepsze odpowiedzi

Dlaczego w telewizorze LG 32LF510U po zmianie kanału znika obraz, zostaje tylko dźwięk, i co zrobić, żeby odbiór działał normalnie?

Najbardziej prawdopodobne jest to, że ten telewizor nie obsługuje obecnego standardu naziemnej telewizji DVB-T2/HEVC, więc rozwiązaniem jest zewnętrzny dekoder DVB-T2 HEVC podłączony do TV przez HDMI [#21459400][#21459165] W wątku zwrócono też uwagę, że model z 2015 r. ma tuner DVB-C/DVB-T bez DVB-T2 i HEVC, więc sam telewizor może nie wystarczyć do obecnego odbioru [#21459400][#21460873] Jedna z porad mówiła, aby po resecie ręcznie wyszukać kanały i sprawdzić konkretne multipleksy, bo przy tej usterce czasem pomaga wybór innego kraju (np. Czechy), ale u autorki problem pozostał mimo prób [#21459942][#21459853][#21462389] Jeśli TV nie zapamiętuje ustawień po restarcie, padła też sugestia uszkodzenia NAND, ale praktyczne zakończenie dyskusji było takie, że trzeba kupić dekoder DVB-T2/HEVC, np. WIWA H.265, Signal T2 Box albo Ferguson Ariva T40 [#21460173][#21462412][#21462509]
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA
  • #1 21459126
    moleszczuk35
    Poziom 2  
    Posty: 10
    Witam, telewizor LG 32LF510U podpięty pod telewizję naziemną działa dźwięk i ... No właśnie obraz po restarcie telewizora i wybraniu kraju Czechy działa, wystarczy, że zmienię kanał i obraz znika. I znów restart i zmiana kraju i znów działa. Czasem obraz jest na wielu kanałach źle, wystarczy moment i pozostaje tylko dźwięk. Może to wina kabla? Proszę o pomoc. Z góry informacja, jestem kobietą i potraktujcie mnie łagodnie prostym językiem, co jest nie tak z tym obrazem.
    AI: Jaki rodzaj kabla używasz do podłączenia telewizora? Czy to HDMI, czy może inny typ?
    Kabel antenowy
    AI: Czy sprawdzałaś, czy oprogramowanie telewizora jest aktualne?
    Jest aktualne
  • REKLAMA
  • #2 21459165
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    moleszczuk35 napisał:
    Proszę o pomoc.

    Zakup dekoder zgodny z DVB-T2 HEVC, podłącz antenę i przewód HDMI do telewizora, ciesz się odbiorem.
    https://www.x-kom.pl/p/261608-telewizor-32-i-...-32lf510u-hdready-300hz-hdmi-usb-dvb-t-c.html
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #3 21459179
    moleszczuk35
    Poziom 2  
    Posty: 10
    >>21459165
    Ale ten telewizor jest zgodny z DVB-T2 HEVC.
  • #4 21459182
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    moleszczuk35 napisał:
    >>21459165
    Ale ten telewizor jest zgodny z DVB-T2HEVC

    Podaj pełny model z naklejki.
    Telewizor ma już dekadę na karku więc jak najbardziej może nie wspierać DVB-T2 HEVC.
    Wcześniej działał prawidłowo? Czy to "świeży" zakup?
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #5 21459192
    moleszczuk35
    Poziom 2  
    Posty: 10
    >>21459182
    Tak działał. I dziś też działał, ale po kilku próbach zmiany kanałów ciągle obraz znikał.
    Etykieta telewizora LG modelu 32LF510U z informacjami o numerze seryjnym i dacie produkcji.

    Dodano po 3 [minuty]:

    >>21459192
    Telewizor niekupiony przeze mnie. To urządzenie w wynajętym mieszkaniu. Może rzeczywiście potrzebny ten dekoder? Może coś się zmieniło? Ale żeby tak nagle. Dziękuję za wszelkie porady
  • #6 21459199
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    Skoro to mieszkanie to skąd pewność że to sygnał antenowy a nie kablowy?
    Masz możliwość wyszukiwania DVB-C przy instalacji kanałów?
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #7 21459219
    Lukas6432
    Poziom 32  
    Posty: 1919
    Pomógł: 180
    Ocena: 434
    >>21459126 Dlaczego wybierasz Czechy a nie Polskę?
    LG to nie Thomson czy TCL że na Polskę miał zablokowany Dvbt2 i żeby poprawnie działał trzeba wybrać RFN albo właśnie Czechy.

    Z jakiego korzystasz nadajnika, trzeba sprawdzić ręcznie jakość sygnału na konkretnych multiplexach.
  • #8 21459226
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    Lukas6432 napisał:
    LG to nie Thomson czy TCL że na Polskę miał zablokowany Dvbt2 i żeby poprawnie działał trzeba wybrać RFN albo właśnie Czechy.

    Życzę powodzenia...
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #9 21459400
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19062
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    To jest TV 2015r.
    Tuner: DVB-C, DVB-T bez DVB-T2 i HEVC i jak ma odbierać naziemną DVB-T2/HEVC ? Jedynie MUX-8.
  • REKLAMA
  • #10 21459401
    moleszczuk35
    Poziom 2  
    Posty: 10
    >>21459219
    Bo po wybraniu Polski nic nie działało z tym obrazem.

    Dodano po 2 [minuty]:

    >>21459199
    Nie potrafię 😞.

    Dodano po 2 [minuty]:

    >>21459199
    Przy wyszukiwaniu kanałów pyta, czy antena, czy kablowa, czy sat. Gdy wybrałam kablowa, tobirisi o podanie dostawcy, więc na logikę skoro nie mam podłączonej żadnej kablówki, wybrałam antena.

    Dodano po 1 [minuty]:

    >>21459400
    Sprawdzając na stronie telewizja naziemna i pisało, że ma te parametry i jest ok.
  • #11 21459558
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19062
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    Może to czytałeś? LG 32LF510U HDready/300Hz/HDMI/USB + Tuner Cyfrowy DVB-T2
  • #12 21459574
    Lukas6432
    Poziom 32  
    Posty: 1919
    Pomógł: 180
    Ocena: 434
    Nawet na tym telewizorze może sprawdzić jakość sygnału z nadajnika poprzez ręczne wyszukiwanie kanałów. Podaj jaka to miejscowość i kod pocztowy. Albo z jakiego nadajnika korzystasz.
    Tuner dvbt2 to koszt 100-120 złotych do tego kabel HDMI.
  • #13 21459736
    moleszczuk35
    Poziom 2  
    Posty: 10
    >>21459574
    Rzeszów 35-082
  • #14 21459830
    _kli_
    Poziom 41  
    Posty: 5292
    Pomógł: 758
    Ocena: 1034
    moleszczuk35 napisał:
    Czasem obraz jest na wielu kanałach

    Na jakich konkretnie? Czy są to m.in. stacje TVP?
    moleszczuk35 napisał:
    obraz po restarcie telewizora i wybraniu kraju Czechy działa
    moleszczuk35 napisał:
    I znów restart i zmiana kraju i znów działa

    Jaki restart masz na myśli - wyłączenie i włączenie odbiornika czy ustawienia fabryczne? Telewizor nie zapamiętuje nazwy kraju, że ciągle trzeba go zmieniać?
  • #15 21459845
    moleszczuk35
    Poziom 2  
    Posty: 10
    >>21459830
    Ustawienia fabryczne.
  • #16 21459850
    _kli_
    Poziom 41  
    Posty: 5292
    Pomógł: 758
    Ocena: 1034
    Pytałem jeszcze o stacje które odbierają po przełączeniu na Czechy? :!:
  • #17 21459853
    moleszczuk35
    Poziom 2  
    Posty: 10
    >>21459830
    Jeśli chodzi o kanały, to np. wczoraj bez problemu działał TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, Republika, Metro, TVN, więcej nie sprawdziłam. Wyłączyłam TV, po chwili włączyłam i brak obrazu, tylko dźwięk.
    Lub przy włączonym TV wystarczy, że weszłam w menu i od razu obraz znikał.

    Dodano po 43 [sekundy]:

    >>21459850
    Jak dawałam na Polskę, to tylko dźwięk bez obrazu.
  • #18 21459942
    Lukas6432
    Poziom 32  
    Posty: 1919
    Pomógł: 180
    Ocena: 434
    Mam znajomemu któremu w tanim LG zrobiło się to samo. Telewizor nie zapamiętywal zapisanych kanałów, tzn. zapamiętał i zapisał ale tylko do restartu telewizora.
    Sprawdzałem kilka razy nie pomógł reset do ustawień fabrycznych ani nawet aktualizacja oprogramowania. Usterka została i znajomy kupił tuner dvbt może jeszcze bo to dobrych kilka lat temu.
    Nadajnik sugerowany to Krosno Sucha Góra.
    Zrób reset do ustawień fabrycznych i potem wybrać wyszukiwanie ręczne i wybierz kanały; 6,29,31,32,35,43 i te zaprogramuj.
    Sam przed resetem wyciągam kabel antenowy żeby mi po resecie nie zaprogramowal automatycznie.
  • #19 21459951
    _kli_
    Poziom 41  
    Posty: 5292
    Pomógł: 758
    Ocena: 1034
    moleszczuk35 napisał:
    Jeśli chodzi o kanały to np wczoraj bez problemu działał TVP1, TVP2, TVP 3, Polsat, (...) TVN
    moleszczuk35 napisał:
    Jak dawałam na Polskę to tylko dźwięk bez obrazu

    Czyli odbiornik posiada HEVC, ale jest zablokowany dla lokalizacji "Polska".
    Czy w momencie gdy ponownie zanika obraz i pozostaje sam dźwięk, odbiornik samoczynnie zmienia lokalizację że potrzebny jest reset fabryczny?
    Jakie są parametry sygnału na kanałach 6, 29, 31, 32, 35, 43 (opcja strojenia ręcznego)?
  • REKLAMA
  • #20 21459956
    moleszczuk35
    Poziom 2  
    Posty: 10
    >>21459942
    Oczywiście. Tak zrobię wieczorem po powrocie do domu. Zastosuję te sugestie i poinformuję o efektach.
    Pięknie dziękuję za instrukcje, pomoc i wyrozumiałość 😉

    Dodano po 3 [minuty]:

    >>21459951
    Już sama nie wiem.
    Odbiornik samoczynnie nie zmienia lokalizacji.
    Wszystko sprawdzę wieczorem dokładnie i postaram się opisać postępy w miarę zrozumiale.
    Bardzo dziękuję wstępnie 😉
    Pozdrawiam.
  • #21 21460062
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19062
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    _kli_ napisał:

    Czyli odbiornik posiada HEVC, ale jest zablokowany dla lokalizacji "Polska".
    Czy w momencie gdy ponownie zanika obraz i pozostaje sam dźwięk, odbiornik samoczynnie zmienia lokalizację że potrzebny jest reset fabryczny?
    Jakie są parametry sygnału na kanałach 6, 29, 31, 32, 35, 43 (opcja strojenia ręcznego)?

    LG z 2015 ma HEVC?
  • #22 21460173
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    Jak nie zapamiętuje ustawień to problemy z NAND.
    moleszczuk35 napisał:
    Gdy wybrałam kablowa tobirisi o podanie dostawcy więc na logikę skoro nie mam podłączonej żadnej kablówki wybrałam antena

    Najprościej zapytać właściciela owego mieszkania i jaka tu logika skoro nie znasz odpowiedzi ;)?
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #23 21460182
    _kli_
    Poziom 41  
    Posty: 5292
    Pomógł: 758
    Ocena: 1034
    LeDy napisał:
    LG z 2015 ma HEVC?

    Osobiście miałem chyba 2-3 przypadki, gdy "starocie" LG 32" bez problemu odbierały HEVC. Byłem w szoku, bo nawet nie trzeba było zmieniać lokalizacji. Niestety nie pamiętam jakie to były modele.
  • #24 21460302
    Lukas6432
    Poziom 32  
    Posty: 1919
    Pomógł: 180
    Ocena: 434
    LeDy napisał:
    LG z 2015 ma HEVC?
    Znajomy ma LG 43LF631V albo bardzo podobny, kupiony w grudniu 2015 i ma Dvbt2 HEVC. Wszystko działa po zmienach w 2022 roku. Dopiero w 2023 trzeba było kupić pilot bo tamten już zawodził.

    Po ~6 latach padł w nim moduł Wi-Fi i jest podpięty kablem pod ruter.

    Dodano po 9 [minuty]:

    >>21459845 Mylisz restart z resetem.
    Restart telewizora to to samo co restart komputera czyli uruchom ponownie.
    Natomiast reset to właśnie hard reset czyli przywróć ustawienia fabryczne.
  • #25 21460338
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19062
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    >>21460302
    Ten ma takie parametry.
    Tuner TV DVB-S2, DVB-C, DVB-T2
  • #26 21460873
    Lukas6432
    Poziom 32  
    Posty: 1919
    Pomógł: 180
    Ocena: 434
    LeDy napisał:
    >>21460302
    Ten ma takie parametry.
    Tuner TV DVB-S2, DVB-C, DVB-T2

    Czyli brak HEVC, gdzieś już widziałem telewizor bez HEVC i zapisać kanaly Dvbt2 zapisuje bez problemu dźwięk też jest poprawny natomiast obraz jest może 2-3 sekundy i znika.
    A skoro autorka wątku przerzuca szybko kanałami to właśnie tak może być że te 2 sekundy jest obraz.
    W jakimś tunerze Opticum bez HEVC na kanalach Dvbt2 jest poprawny dźwięk a zamiast obrazu plansza chyba z logo producenta.
  • #27 21460887
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19062
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    Jak jest TV DVB-T2 to kanały oczywiście widzi i zapisuje. Jak brak HEVC to jest brak obrazu.
    Ten powinien jednak odbierać MUX-8 a o tym cisza ??
  • #28 21460924
    _kli_
    Poziom 41  
    Posty: 5292
    Pomógł: 758
    Ocena: 1034
    LeDy napisał:
    Ten powinien jednak odbierać MUX-8 a o tym cisza ??

    moleszczuk35 napisał:
    Jeśli chodzi o kanały to np wczoraj bez problemu działał TVP1, TVP2, TVP 3, Polsat, republika, metro, TVN

    Nie ma natomiast informacji, czy na nich także zanika obraz.:?:
  • #29 21461108
    telbod
    Poziom 32  
    Posty: 1495
    Pomógł: 163
    Ocena: 239
    W tym TV podświetlenie wysiada....
  • #30 21462389
    moleszczuk35
    Poziom 2  
    Posty: 10
    >>21460302
    Serdecznie dziękuję wszystkim za szczegółowe opisy i rady. Po sprawdzeniu na wszelkie sposoby problem pozostał, więc zgodnie z radami zakupię ten specjalny dekoder do naziemnej.
    Bardzo też dziękuję za wyrozumiałość.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkowniczka zgłasza problem z telewizorem LG 32LF510U, który po zmianie kanału traci obraz, pozostawiając jedynie dźwięk. Po restarcie telewizora i ustawieniu kraju na Czechy obraz działa, ale po zmianie kanału znika. Użytkowniczka zastanawia się, czy problem może być związany z kablem antenowym lub brakiem dekodera DVB-T2 HEVC. W dyskusji pojawiają się sugestie dotyczące zakupu dekodera, sprawdzenia jakości sygnału oraz możliwości ręcznego wyszukiwania kanałów. Użytkownicy zwracają uwagę na to, że telewizor może nie wspierać DVB-T2 HEVC, co może być przyczyną problemów z odbiorem. Ostatecznie, użytkowniczka decyduje się na zakup dekodera, aby rozwiązać problem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA