Planuję zrobić instalację fotowoltaiczną. Obecnie zużycie prądu to 2000 kWh/rok. W przyszłym roku montuję pompę ciepła SG ready. Zakładam, że zużycie prądu wzrośnie do 4000 kWh/rok.
Szukam porady, jaki zestaw wybrać. Zakładam, że potrzebuję instalację 4 kW.
Widziałem na Ali różne inwertery, nawet za ok. tysiąc złotych. Nie mam zielonego pojęcia, co wybrać. Ile to wszystko mniej więcej wyjdzie?
Bardzo proszę o rady, jaki kompletny zestaw najlepiej wybrać.
Czy wybrać on-grid z baterią?
Czy może inwerterowy off-grid?
Interesuje mnie, żeby zwrot z inwestycji był jak najszybszy i żeby sprzęt był niezawodny. Nie musi być markowy, ważne, żeby to się nie zepsuło po roku.
Szukam porady, jaki zestaw wybrać. Zakładam, że potrzebuję instalację 4 kW.
Widziałem na Ali różne inwertery, nawet za ok. tysiąc złotych. Nie mam zielonego pojęcia, co wybrać. Ile to wszystko mniej więcej wyjdzie?
Bardzo proszę o rady, jaki kompletny zestaw najlepiej wybrać.
Czy wybrać on-grid z baterią?
Czy może inwerterowy off-grid?
Interesuje mnie, żeby zwrot z inwestycji był jak najszybszy i żeby sprzęt był niezawodny. Nie musi być markowy, ważne, żeby to się nie zepsuło po roku.