Witam. Mam problem w cieplejsze dni z ciągiem kominowym. Moc pieca gazowego na CWU wynosi 23 kW, przy czym średnica wkładu to prawdopodobnie 100 mm. Przy intensywniejszym i dłuższym grzaniu czujnik wyłącza piec, bo spaliny nie uchodzą kominem. Piec znajduje się w piwnicy (temperatura w piwnicy to ok. 15 stopni bądź mniej), komin ma ok. 20 m (kamienica), wentylacja piwnicy jest bardzo uboga. Mam u siebie kratkę, ale najwidoczniej nie jest wystarczająca. Moje pytanie jest takie: czy zamontowanie wentylatora kanałowego na kratkę, podnosząc temperaturę w piwnicy powietrzem z zewnątrz, poprawi ciąg kominowy? Wiem, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zwiększenie średnicy wkładu, ale jednak to wymaga większej inwestycji.
AI: Jaki dokładnie model i typ pieca gazowego posiadasz (producent, model)?
Termet Minimax Eco
AI: Czy był ostatnio wykonywany przegląd komina i pieca oraz czy masz pewność, że komin jest całkowicie drożny i czysty?
Komin czysty
AI: Jaki dokładnie model i typ pieca gazowego posiadasz (producent, model)?
Termet Minimax Eco
AI: Czy był ostatnio wykonywany przegląd komina i pieca oraz czy masz pewność, że komin jest całkowicie drożny i czysty?
Komin czysty