Witam kolegów i proszę o pomoc.
Zakupiłem 12 szt. paneli i tu pytanie połączyć to szeregowo jako jeden czy podział na 2 czyli 6 połączyć szeregowo a przy falowniku zrównoleglić wejścia.
Panele jakie posiadam to: Jinko Solar 425W Tiger Neo Black Frame (czarna rama) N-TYPE model: JKM425N-54HL4-V BF
Falownik: POW-HVM6.2K-PRO
Falownik pracuje w zakresie 60-450V i ma max VOC 500V DC
Panel ma napięcie obwodu otwartego (Voc): 38,3 V x 12 szt = 459,6 V czyli przekraczam ? czy było by ok.
Instalacja Off Grid będzie pracowała z magazynem 15KW.
Panele zamontowane płasko strona południowa zero zacienienia kąt ok 30 stopni - taki jest dach z blachy trapezowej.
Poniżej wkleję dane oraz propozycję podłączenia:
Specyfikacja techniczna panel:
√ Moc maksymalna (Pmax): 425 Wp
√ Sprawność modułu: 21,51%
√ Typ ogniw: Monokrystaliczne typu N (N-Type)
√ Liczba ogniw: 108 (układ 6×18)
√ Wymiary: 1722 × 1134 × 30 mm
√ Waga: 22 kg
√ Napięcie przy mocy maksymalnej (Vmp): 31,7 V
√ Prąd przy mocy maksymalnej (Imp): 13,41 A
√ Napięcie obwodu otwartego (Voc): 38,3 V x 12 = 459,6 V
√ Prąd zwarciowy (Isc): 14,15 A
√ Zakres temperatur pracy: od -40°C do +85°C
√ Maksymalne napięcie systemowe: 1000/1500 V DC (IEC)
√ Tolerancja mocy: 0~+3%
√ Współczynnik temperaturowy mocy (Pmax): -0,30%/°C
√ Współczynnik temperaturowy napięcia (Voc): -0,25%/°C
√ Współczynnik temperaturowy prądu (Isc): 0,046%/°C
√ Temperatura nominalna ogniwa (NOCT): 45±2°C
Falownik:
Ułożenie paneli:
Zakupiłem 12 szt. paneli i tu pytanie połączyć to szeregowo jako jeden czy podział na 2 czyli 6 połączyć szeregowo a przy falowniku zrównoleglić wejścia.
Panele jakie posiadam to: Jinko Solar 425W Tiger Neo Black Frame (czarna rama) N-TYPE model: JKM425N-54HL4-V BF
Falownik: POW-HVM6.2K-PRO
Falownik pracuje w zakresie 60-450V i ma max VOC 500V DC
Panel ma napięcie obwodu otwartego (Voc): 38,3 V x 12 szt = 459,6 V czyli przekraczam ? czy było by ok.
Instalacja Off Grid będzie pracowała z magazynem 15KW.
Panele zamontowane płasko strona południowa zero zacienienia kąt ok 30 stopni - taki jest dach z blachy trapezowej.
Poniżej wkleję dane oraz propozycję podłączenia:
Specyfikacja techniczna panel:
√ Moc maksymalna (Pmax): 425 Wp
√ Sprawność modułu: 21,51%
√ Typ ogniw: Monokrystaliczne typu N (N-Type)
√ Liczba ogniw: 108 (układ 6×18)
√ Wymiary: 1722 × 1134 × 30 mm
√ Waga: 22 kg
√ Napięcie przy mocy maksymalnej (Vmp): 31,7 V
√ Prąd przy mocy maksymalnej (Imp): 13,41 A
√ Napięcie obwodu otwartego (Voc): 38,3 V x 12 = 459,6 V
√ Prąd zwarciowy (Isc): 14,15 A
√ Zakres temperatur pracy: od -40°C do +85°C
√ Maksymalne napięcie systemowe: 1000/1500 V DC (IEC)
√ Tolerancja mocy: 0~+3%
√ Współczynnik temperaturowy mocy (Pmax): -0,30%/°C
√ Współczynnik temperaturowy napięcia (Voc): -0,25%/°C
√ Współczynnik temperaturowy prądu (Isc): 0,046%/°C
√ Temperatura nominalna ogniwa (NOCT): 45±2°C
Falownik:
Ułożenie paneli: