Potrzebuję pomocy ze stabilizatorem na tranzystorach.
Czy może mi ktoś pomóc z doborem wartości albo powiedzieć, jak policzyć wartości dla wymaganego zasilania?

Otóż zamieszczony schemat w oryginale pracuje z zasilaniem ok. -80 V i powinien regulować napięcie do ok. -33 V.
Ja chcę to zestawić z zasilaniem ok. -39 V i po złożeniu układu według schematu napięcie na wyjściu to -28,5 V.
Można coś temu zaradzić? Czy wzmocnienie tranzystorów ma tu jakiś wpływ? Jaka wartość rezystorów?
Czy może mi ktoś pomóc z doborem wartości albo powiedzieć, jak policzyć wartości dla wymaganego zasilania?
Otóż zamieszczony schemat w oryginale pracuje z zasilaniem ok. -80 V i powinien regulować napięcie do ok. -33 V.
Ja chcę to zestawić z zasilaniem ok. -39 V i po złożeniu układu według schematu napięcie na wyjściu to -28,5 V.
Można coś temu zaradzić? Czy wzmocnienie tranzystorów ma tu jakiś wpływ? Jaka wartość rezystorów?