Konkretne pytanie , konkretna odpowiedż. Czy jesteś radioamatorem czy uczyłeś się radiotechniki? Czy umiesz czytać schematy radiowe? aksakal zwrócił uwagę na diodę, czy wiesz dlaczego? To radio nie ma transformatora tylko autotransformatora. Tutaj UWAGA!!! Nim włączysz to radio zaznacz w gnieżdzie sieciowym gdzie jest faza a gdzie "0" i obmierz wtyczkę sznura sieciowego i też zaznacz "0" i fazę i zawsze wkładaj wtyczkę tak żeby "0" wtyczki wchodziło do "0"w gnieżdzie. Jak będziesz przestrzegał tego to nie potrzebny będzie transformator oddzielający. Gdybyś wymieniał jakieś kondensatory to zwróć uwagę na wartość kondensatora i tu UWAGA na jakie napięcie jest nowy kondensator 300 V to minimum bo inaczej będzie wielkie BUM!!! Nim włączysz radio to wylutuj ten duży "elektrolit" oczyść miejsce styku ( bo może być biały nalot) i radio będzie brzęczeć, będzie przydżwięk. Zdradzę tajemnicę zainteresowania myszek cewkami bo drut nawojowy cewek jest w oplocie bawełny. Teraz możesz włączyć radio, odczekać aż lampy się nagrzeją i przełączyć na fale krótkie dodając antenę ( przewód 2 -3 metry), bez tej (anteny) nie zagra, a na Dł i Śr cewki wej. są na pręcie ferrytowym, jak nie będą porwane to powinieneś na Dł złapać Wa -wę1. Cewka przy gnieżdzie antenowym to jest eliminator i stroi się go na min 465 KHz. Te duże okrągłe kubki to filtry p.cz. i tego nie ruszaj, jeszcze nie czas na nie. Sprawdż omomierzem głośnik tylko wyłącz radio z sieci, a od głośnika odłącz jeden przewód. Masz rozrysowane nóżki lamp, czy umiesz liczyć jak je "odszyfrować?" Każdą lampę obmierz i podaj jakie napięcie jest na A, S2, i ujemne na S1. 4 i 5 nóżka to w tych lampach żarzenie - 6,3 V zmienne. Czekam na odpowiedzi.