Dzień dobry.
Wkrótce kończy mi się umowa z Orange. Około 2 lata temu na mojej ulicy została położona nowa sieć światłowodowa w ramach projektu Światłowodowe Inwestycje.
Rozglądam się za nowym operatorem, ponieważ Orange ma bardzo słaby routing – przez co odczuwam wyraźną przewagę konkurencji w grach online(gram tylko w FPS) w porównaniu do innych graczy. Zaś ping do np serwerów w Berlinie oscyluje w granicach 45-60 ms... trochę mnie to boli gdzie większość ludzi ma 5-15 ms.
Mieszkam w Stargardzie i na tej sieci dostępnych jest kilku operatorów: Gawex, Inea, Netia, T-Mobile, Play, Plus, Vectra oraz kilka mniejszych, lokalnych firm.
Zależy mi przede wszystkim na jak najniższym pingu i dobrym routingu, szczególnie do serwerów w Niemczech (np. Frankfurt/Berlin).
Wiem, że to kwestia indywidualna i zależy od wielu czynników, ale może ktoś z Was ma doświadczenie z tym adresem lub operatorem działającym na tej infrastrukturze i może coś doradzić kogo mógłbym wybrać?
Z góry dziękuję za pomoc.
Wkrótce kończy mi się umowa z Orange. Około 2 lata temu na mojej ulicy została położona nowa sieć światłowodowa w ramach projektu Światłowodowe Inwestycje.
Rozglądam się za nowym operatorem, ponieważ Orange ma bardzo słaby routing – przez co odczuwam wyraźną przewagę konkurencji w grach online(gram tylko w FPS) w porównaniu do innych graczy. Zaś ping do np serwerów w Berlinie oscyluje w granicach 45-60 ms... trochę mnie to boli gdzie większość ludzi ma 5-15 ms.
Mieszkam w Stargardzie i na tej sieci dostępnych jest kilku operatorów: Gawex, Inea, Netia, T-Mobile, Play, Plus, Vectra oraz kilka mniejszych, lokalnych firm.
Zależy mi przede wszystkim na jak najniższym pingu i dobrym routingu, szczególnie do serwerów w Niemczech (np. Frankfurt/Berlin).
Wiem, że to kwestia indywidualna i zależy od wielu czynników, ale może ktoś z Was ma doświadczenie z tym adresem lub operatorem działającym na tej infrastrukturze i może coś doradzić kogo mógłbym wybrać?
Z góry dziękuję za pomoc.