logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sterownik bramy YET402PC-JY – jak ustawić pełny wysuw siłownika pilotem?

malgorzatap348 05 Lip 2025 17:38 450 4
  • #1 21598260
    malgorzatap348
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Mam problem z zaprogramowaniem sterownika bramy YET402PC-JY. Wysuwa siłownik po naciśnięciu pilota parę milimetrów. Jak go przestawić, żeby działał po jednym kliknięciu i wysunął się cały, aż go wyłączy krańcówka? Może ktoś wie.
    Załączniki:
    • Sterownik bramy YET402PC-JY – jak ustawić pełny wysuw siłownika pilotem? 1751724118798807746490875392430.jpg (2.76 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #2 21598404
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9540
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    Masz może jakąś instrukcje (chocby po chińsku)? W necie coś tam jest ale najpotrzebniejszych rzeczy brak.
    A idzie o to, ze te odbiorniki (bo to właściwie odbiornik z amperometryką a nie żadna centrala) ma 3 tryby pracy
    - monostabilny (teraz u ciebie włączony - odbiornik wlacza sie na niecala sekundę)
    - bistabilny - kazdy przekaźnik działa w trybie wlącz/wyłącz
    - i przerzutnikowy - potrzebny tobie - każde naciśnięcie pilota wlącza jeden przekaźnik, drugi wyłącza i tak na zmianę.
    Starsze modele tego radia tryby miały przełączane zworkami - ten zworek nie ma i pewnie ustawienia robi się przyciskiem ale nigdzie nie ma opisu jak tryby przełączać.
  • #3 21598416
    malgorzatap348
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Wiem, szukałam wszędzie, a instrukcję dali od innego modelu.
  • #4 21598434
    dioda1000
    Poziom 28  
    Posty: 833
    Pomógł: 143
    Ocena: 132
    To to :)
    Załączniki:
    • YET.pdf (814.21 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #5 21598663
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9540
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    Słabo - też to znalazłem ale o trybach tu nic nie ma.
    Może być, że odbiornik jest tylko monostabilny ( mało prawdopodobne)
    Albo jest OK, a trzeba wyregulować (potencjometrem wieloobrotowym) czułość amperometryki która jest za czuła i od razu po starcie odłącza silnik - kręcenie zgodne ze wskazowkami zegarka podwyższa prąd odcięcia - kręć tak po kilkanaście obrotów na raz (zmiany regulacji w takich potencjometrach idą bradzo wolno) i testuj. Możesz też testowo zamiast silownika podlączyć jakiś odbiornik o niższej mocy niz siłownik (np samochodową żarówkę halogenową). Jeśli wtedy zasilanie na wyjściu będzie - odbiornik dziala dobrze i trzeba regulować czułość.
REKLAMA