logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Grafika i wideo w kolorowych punktach po reinstalacji Windows XP na ECS K7S5A Pro

oldrock2 18 Gru 2005 15:30 2346 26
REKLAMA
  • #1 2094915
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    Witam! w moim komputerze stalo sie cos dziwnego po zainstalowaniu na nowo windowsa komputer przestal wyswietlac grafike i odtwarzac pliki wideo. Dodam ze mozna normalnie przeglądac zdjecia na dysku ale np. zdjecia w internecie wyswietlaja sie w postaci kolorowych punkcikow( przyklad wejde na onet.pl zaladuje mi sie strona a wszystkie zdjecia sa w postaci tych pumktow) filmy tak samo. Poczatkowo myslalem ze jest to moze wina windowsa i zainstalowalem go jeszxcze raz ale to nic nie dalo wykluczylem tez karte gafiki bo po podstawieniu innej jest to samo! Niewiem co mam z tym robic prosze o pomoc!!
    Komputer: płyta: Ecs k7s5a pro, karta gf2 mmx400, dysk seagate barracuda 80GB, procesor duron 850MHz 2 kosci pamieci po 128MB, windows xp sp2 ale przedtem wszystko bylo ok na tym windowsie
    prosze o pomoc
    pozdrawiam

    w zalaczniku jest przykladowy obrazek jak to u mnie wyglada(chociaz niewiem jak to u was bedzie wygladac:|)
    Załączniki:
    • Clipboard01.jpg (22.2 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 2094943
    Tommy82
    Poziom 41  
    Posty: 12141
    Pomógł: 455
    Ocena: 1073
    nie wiem czy dobrze zrozumialem
    ale wyglada mi to na dzialanie windy w niedostatecznej ilosci kolrow
    kliknij na pulpicie prawym i wlasciwosci potem w ustawieniach ustaw reprezentacje kolorow min 16 bit.
    NIe napisles jaki windows ale podejrzewam ze 95/98
    Problemem moze byc niezainstalowanie sterownikow do grafy i windows uzywa "standardowej karty graficznej" pracujac w 256 kolorach i z tad te pixele
    Jesli nie bedziesie dalo zmienic reprezentacji koloru na 16/32 bit to znaczy ze wlasnie asz niezainstalowana karte graf lub winda ma nia jakies problemy.
    A jeskli nie dzialaja filmy to zaczac nalezy od instalacji kodekow
  • #3 2094949
    chlo
    Poziom 17  
    Posty: 282
    Pomógł: 4
    Ocena: 4
    Coś zatem musi blokować wyświetlanie się grafik na www. Może jakiś firewall. A sterowniki do tej grafy masz w miarę nowe?? Nie piszę nowe, bo nie ma sensu instalować najnowszych z możliwych.
  • #4 2094996
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    sterowniki sa ok a karta ustawiona na 32 bity przedtem wszystko bylo ok teraz sie cos zepsulo:| jak juz mowilem to nie wina karty a po zainstalowaniu divx nic sie nie zmienilo aha zapomnialem dodac co mnie jeszcze zaskoczylo! przy uruchamianiu windowsa jest strasznie dziwny dzwiek( przy wyl tez) taki piskliwy, znieksztalcony no ale pozniej jest wszystko ok gdy slucham mp3
  • #5 2095066
    wisnia18
    Poziom 13  
    Posty: 113
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Moja propozycja jets taka:

    -idz do kumpla i sprawdź karte i płyte, ale najprawdopodobniej bedzie to grafika ale skoro mówisz, iż ją sprawdzałeś to będzie AGP dlatego sprawdź płyte u kumpla.
  • REKLAMA
  • #6 2095092
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    ta droga grafika jest na PCI wiec uwalone agp odpada a jak mam sprawdzic plyte to niewiem:D a jesli to plyta to co mam zrobic?? i co moze byc powodem tego uszkodzenia?? i jaki wplyw ma plyta na takie dziwne wyswietlanie grafiki i czy ten dzwiek ma tez cos wspolnego z tym problemem??
  • #7 2095119
    K!lleR
    Poziom 39  
    Posty: 4848
    Pomógł: 456
    Ocena: 131
    Może niepoprawnie zainstalował się Windows i stąd te anomalie. Format C: \ i install WinXP od nowa.
  • REKLAMA
  • #8 2095143
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    czytaj dokladnie! mowilem ze windows byl juz 2 razy instalowany! i za kazdym razem to samo!
  • #9 2095160
    K!lleR
    Poziom 39  
    Posty: 4848
    Pomógł: 456
    Ocena: 131
    Przepraszam nie doczytałem. Napisałeś, że drugą kartę jaką podstawiałeś była karta na PCI więc wykluczasz AGP ? Co ma piernik do wiatraka ?? Sprawdź kartę na innym komputerze, przyjżyj się płycie głównej czy nie ma popuchniętych kondensatorów elektrolitycznych.
  • #10 2095197
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    bo jesli na karcie na pci jest to samo co na karcie na agp to raczej malo prawdopodobne zeby bylo tylko agp uszkodzone a kondensatroy zaraz zobacze

    Dodano po 3 [minuty]:

    kondensatory wygladaja na dobre. A co z tym dzwiekiem czy to moze byc jakos powiazane z grafika??
  • #11 2101480
    wisnia18
    Poziom 13  
    Posty: 113
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Weż karte PCI, i jak masz karte na AGP wcisnij ja to kompa jak zatrybi to dobrze, a jak nie idz do kumpla i sprawdź ją. Ta karte na PCi i ta na AGP Jak zadziała u kumpla, a nie zatrybi u ciebie to najprawdopodobniej bios masz do połowy zeżarty i sie tak dzieje albo poprostu płyta dostała gdzies przebicia, albo ktos w nią stuknął albo mocniej udezył i szlag ja trafił.
  • #12 2109731
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    a czy moze to byc wina biosa?? bo z plyta raczej nic sie nie dzialo a jest jeszcze jeden obiaw oprocz tej grafiki i dzwieku! moja nagrywarka dvd szaleje czyta plyte i nagle wyskakuje blad a ajk jes na tasmie master ustawiona to prawie wcale niejest wykrywana!! a jak juz ja wykryje to troche dziwnie sie zachowuje

    Dodano po 3 [minuty]:

    aha i jeszcze jedno jak mozna sprawdzic ze to wina biosa?? i czy wgranie nowego moze cos pomoc??
  • #13 2109746
    SaraniS
    Poziom 26  
    Posty: 745
    Pomógł: 78
    Ocena: 26
    Witam
    Anomalie z DVD wskazywalyby mi na RAM
    Sciagnij MemTest86 i potestuj pamiec.
  • #14 2110110
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    no z ta pamiecia to moze byc dobry motyw bo czasami zdarza mi sie ze zamiast 256 wykrywa tylko 128MB (mam 2 kosci po 128MB DDR) a test zrobie noca bo pewnie trwa on kilka h wiec jak cos sie wiecej dowiem to napiszwam co mi wyszlo :) pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #15 2110135
    tronic1
    Spec od komputerów
    Posty: 22250
    Pomógł: 2640
    Ocena: 1106
    Pojedyńczy test trwa około 20-30 min.Spróbój uściślić jakiego typu grafikę tak wyświetla.Uruchom w trybie awaryjnym i sprawdź czy tak samo.
  • #16 2110190
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    jakiego typu? no to przedewszystkim zdjecia i obrazki z neta tak jak widac na samei gorze (co ciekawe niektura grafika wyswietlana jest normalnie taka jak gify, animacje flash, jesli zgram zdjecie ktore jest niewidoczne w necie na dysk wszystko jest ok! moge je ogladac) filmy wszelkiego rodzaju jakie sa na dysku tez sa w postaci kolorowych punkcikow
  • #17 2110254
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 585
    Może wklej log z hijackthis. Zobaczymy, co Ci w komputerze się zalęgło.
  • #18 2110296
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    prosze bardzo
    ale jak pisalem juz wczesniej to sie stalo zaraz po instalacji swierzego windowsa


    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 20:07:31, on 2005-12-23
    Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\Program Files\Panda Software\Panda Antivirus Platinum\Firewall\PavFires.exe
    C:\Program Files\Panda Software\Panda Antivirus Platinum\pavsrv51.exe
    C:\Program Files\Panda Software\Panda Antivirus Platinum\APVXDWIN.EXE
    C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe
    C:\Program Files\Panda Software\Panda Antivirus Platinum\AVENGINE.EXE
    C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe
    C:\Program Files\HP\hpcoretech\hpcmpmgr.exe
    C:\Program Files\PowerISO\SCDEmuApp.exe
    C:\WINDOWS\system32\Rundll32.exe
    C:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe
    C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe
    C:\Program Files\Panda Software\Panda Antivirus Platinum\pavProxy.exe
    C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\NeostradaTP.exe
    C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\ComComp.exe
    C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe
    C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
    C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
    C:\Program Files\Ahead\Nero StartSmart\NeroStartSmart.exe
    C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
    C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe
    C:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\Rar$EX01.849\HijackThis.exe

    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://szukaj.wp.pl
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.google.pl
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
    R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL
    O2 - BHO: Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4EFB-9B51-7695ECA05670} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll
    O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
    O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\UpdReg.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [SCANINICIO] "C:\Program Files\Panda Software\Panda Antivirus Platinum\Inicio.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [APVXDWIN] "C:\Program Files\Panda Software\Panda Antivirus Platinum\APVXDWIN.EXE" /s
    O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Photo Downloader] "C:\Program Files\Adobe\Photoshop Album Starter Edition\3.0\Apps\apdproxy.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] "C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [HP Component Manager] "C:\Program Files\HP\hpcoretech\hpcmpmgr.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [SCDEmuApp.exe] C:\Program Files\PowerISO\SCDEmuApp.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [P17Helper] Rundll32 P17.dll,P17Helper
    O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [Komunikator] C:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe
    O4 - Startup: OpenOffice.org 2.0.lnk = C:\Program Files\OpenOffice.org 2.0\program\quickstart.exe
    O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe
    O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
    O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe
    O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O16 - DPF: {0A5FD7C5-A45C-49FC-ADB5-9952547D5715} (Creative Software AutoUpdate) - http://creative.com/su/ocx/15015/CTSUEng.cab
    O16 - DPF: {92ECE6FA-AC2E-4042-BFAE-0C8608E52A43} (SignActivX Control) - https://www.bph.pl/pi/components/SignActivX.cab
    O16 - DPF: {F6ACF75C-C32C-447B-9BEF-46B766368D29} (Creative Software AutoUpdate Support Package) - http://creative.com/su/ocx/15016/CTPID.cab
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{EFFE03D3-2E38-43C3-B911-BDB2F816E11C}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164
    O23 - Service: Panda Firewall Service (PAVFIRES) - Panda Software - C:\Program Files\Panda Software\Panda Antivirus Platinum\Firewall\PavFires.exe
    O23 - Service: Panda anti-virus service (PAVSRV) - Panda Software - C:\Program Files\Panda Software\Panda Antivirus Platinum\pavsrv51.exe
    O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe
  • #19 2110297
    tronic1
    Spec od komputerów
    Posty: 22250
    Pomógł: 2640
    Ocena: 1106
    "jakiego typu? no to przedewszystkim zdjecia i obrazki z neta" No, podałeś bardzo precyzyjnie.
    To wygląda na problem przeglądarki.Ale tak jak radzi kolega jankolo wklej loga.
  • #20 2110320
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    a jak mam dokladniej podac?? wejdz sobie na onet.pl i wyobraz sobie ze wszystkie zdjecia na tej stronie to prostokaciki w kolorowe kropki( oprocz tych zdjec ponizej napisu "kup w internecie" ) ja tez podejzewalem przegladarke ale co powiecie na te filmy z dysku?? ktore wygladaja tak samo jak te zdjecia??

    Dodano po 10 [minuty]:

    ok teraz juz wiem napewno!! wyswietlaja sie gify i animacje flash a jpg nie ( tak jak pisalem juz wczesniej->tronic1:P) no i oczywiscie filmów nieda sie ogladac
  • #21 2124746
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38731
    Pomógł: 3168
    Ocena: 6482
    Masz procesor z wadliwej serii... swojego czasu było o tym głośno, że jakaś seria K6-2, athlonów i duronów miała błąd objawiający się właśnie przy dekodowaniu algorytmu JPEG/MPEG.
    http://www.gordonfamily.com/AMD/
    ftp://ftp.heise.de/pub/ct/ctsi/pmultest.zip
  • #22 2127970
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    a czy jest na to jakis sposob?? czy pomoze jedynie wymiana procesora?? a czy ta wada moze sie ujawnic po jakims czasie?? bo ten procesor ma juz jakes 3-4 lata i do tej pory wszystko było ok! sprobuje zainstalowac jakas inna przegladarke no ale jak ogladac filmy. Staralem sie cos wyczytac z tej strony ale dawno nie cwiczylem angielskiego:P no ale ze mam ten wlasnie problem to wyczytalem:P

    Dodano po 44 [minuty]:

    po zainstalowaniu opery wreszcie jest grafika z internetu!! super!! tylko co z filmami:( mam jeszcze jedno pytanie czy to moglo stac sie nna skutek uszkodzenia rdzenia procesora czy raczej nie??
  • #23 2128357
    tronic1
    Spec od komputerów
    Posty: 22250
    Pomógł: 2640
    Ocena: 1106
    Zmień kodeki,może pomoże tak jak z przeglądarką.
  • #24 2128482
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38731
    Pomógł: 3168
    Ocena: 6482
    W linkach które podałem jest program do testowania procesora, czy jest podatny na ten błąd.
  • #25 2128510
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    zmienillem na xvid i raczej nic to nie dalo a jakie kodeki miales na mysli?? no ale mi sie wydaje ze to raczej tak sie nieda:(:(

    Dodano po 6 [minuty]:

    "oh dear, processor is defective" taki jest wynik wiec raczej jest cos nie tak a czy znasz moze jakis sposob na rozwiazanie tego problemu?
  • Pomocny post
    #26 2128685
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38731
    Pomógł: 3168
    Ocena: 6482
    Niestety nie... obniżenie taktownia powinno zminimalizować ten efekt.
  • #27 2129895
    oldrock2
    Poziom 11  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    wielkie dzieki Tzok! przynajmniej wiem na czym stoje! jak bede mial troche gotowki to kupie sobie cos nowszego a narazie bede sie meczyl z tym co mam!! Dzieki wam wszystkim za zainteresowanie problemem Pozdrawiam!
    zamykam temat

Podsumowanie tematu

✨ Po reinstalacji systemu Windows XP SP2 na płycie ECS K7S5A Pro z procesorem Duron 850 MHz i kartą graficzną GF2 MMX400 pojawił się problem z wyświetlaniem grafiki i odtwarzaniem wideo. Obrazy z internetu wyświetlają się jako kolorowe piksele, natomiast pliki graficzne zapisane lokalnie są poprawnie widoczne. Karta graficzna była wymieniana na inną PCI, lecz problem pozostał. Ustawienia kolorów w systemie są na 32 bity, a sterowniki graficzne są zainstalowane i aktualne. Dziwne dźwięki podczas uruchamiania systemu oraz problemy z napędem DVD (błędy odczytu, problemy z wykrywaniem) sugerują możliwe uszkodzenie sprzętowe. Sprawdzono kondensatory na płycie głównej, które wyglądają na dobre. Testy pamięci RAM (2x128MB DDR) zostały zasugerowane jako potencjalna przyczyna. Po zainstalowaniu innej przeglądarki (Opera) grafika internetowa zaczęła się poprawnie wyświetlać, jednak filmy nadal nie działają. Wskazano na znany błąd procesorów Duron (oraz K6-2 i Athlon) związany z dekodowaniem JPEG/MPEG, co potwierdził test diagnostyczny procesora. Zalecane jest obniżenie taktowania procesora lub jego wymiana, gdyż wada jest sprzętowa i nie da się jej naprawić programowo. Problem z grafiką i dźwiękiem może mieć wspólne źródło w uszkodzeniu procesora lub pamięci RAM.
REKLAMA