Sytuacja jest następująca: Xiaomi Mi Scooter 3... Włącza się, wszystko działa, nie generuje się żaden błąd, ale hulajnoga nie jedzie (motor w kółku nie ciągnie)
1. Otwarta jest pokrywa od spodu tam, gdzie baterie, kilkakrotnie wypinałem/wpinałem przewody zasilania do sterownika.
Poszukując rozwiązania problemu.
2. Kilkakrotnie wypinałem/wpinałem przewody z konektorów fazowych i włączałem/ włączałem hulajnogę
3. Wyjąłem małą wtyczkę od hallotronów — 5 cienkich przewodów,
szybko mierząc napięcie zasilania na bolczykach gniazdka (plus i minus) = 4,25 V... chyba powinno być 5 V.
4. Zmierzyłem napięcie na konektorach fazowych na sterowniku i uruchomionym panelu LCD, ale bez podłączonych przewodów silnika, na każdym jest 0 V.
5. Zmierzyłem napięcie na konektorach fazowych z podłączonymi przewodami od silnika = tak samo 0 V na wszystkich konektorach.
6. Po wyjęciu małej wtyczki od hallotronów na panelu zgłasza się błąd numer 18 i trzeba działać szybko, gdyż za chwilę system wyłączy całkowicie zasilanie i hulajnogę.
7. Jest zdjęty kawałek zewnętrznej izolacji przy wejściu grubego przewodu zasilającego fazy silnika i wspólnego dla hallotronów. Sprawdzono wzrokowo, czy gdzieś nie przetarły się przewody — nic takiego nie widać. Sprawdzono cienkie przewody od hallotronów, czy może wewnątrz żyły się przełamały, ale wtedy w izolacji powstałoby takie kątne załamanie.
Wniosek mam następujący... czyli hulajnoga widzi, że z hallotronami lub tylko z ich zasilaniem coś jest nie tak i generuje błąd — to jest prawidłowa odpowiedź sterownika.
Ale mam pytanie:
Dlaczego hulajnoga nie zgłasza żadnego błędu i na panelu LCD pokazuje, że wszystko OK, chociaż ja rozłączyłem fazowe przewody od sterownika prowadzące do silnika!!!
Po włączeniu hulajnogi na panelu LCD dalej wszystko OK, tak jakby nic nie było ruszane... tylko siadać i jechać. Ale kółko z silnikiem się nie kręci mimo rozruchu kółka ręcznie?!
Konkluzja moja jest następująca:
Nie mogę uwierzyć, że dla hulajnogi nie jest to problem i system nie musi wygenerować jakiegoś błędu.
NIE WIDZĄC KODU BŁĘDU, NIE WIEM GDZIE GO FIZYCZNIE SZUKAĆ...
czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ??
1. Otwarta jest pokrywa od spodu tam, gdzie baterie, kilkakrotnie wypinałem/wpinałem przewody zasilania do sterownika.
Poszukując rozwiązania problemu.
2. Kilkakrotnie wypinałem/wpinałem przewody z konektorów fazowych i włączałem/ włączałem hulajnogę
3. Wyjąłem małą wtyczkę od hallotronów — 5 cienkich przewodów,
szybko mierząc napięcie zasilania na bolczykach gniazdka (plus i minus) = 4,25 V... chyba powinno być 5 V.
4. Zmierzyłem napięcie na konektorach fazowych na sterowniku i uruchomionym panelu LCD, ale bez podłączonych przewodów silnika, na każdym jest 0 V.
5. Zmierzyłem napięcie na konektorach fazowych z podłączonymi przewodami od silnika = tak samo 0 V na wszystkich konektorach.
6. Po wyjęciu małej wtyczki od hallotronów na panelu zgłasza się błąd numer 18 i trzeba działać szybko, gdyż za chwilę system wyłączy całkowicie zasilanie i hulajnogę.
7. Jest zdjęty kawałek zewnętrznej izolacji przy wejściu grubego przewodu zasilającego fazy silnika i wspólnego dla hallotronów. Sprawdzono wzrokowo, czy gdzieś nie przetarły się przewody — nic takiego nie widać. Sprawdzono cienkie przewody od hallotronów, czy może wewnątrz żyły się przełamały, ale wtedy w izolacji powstałoby takie kątne załamanie.
Wniosek mam następujący... czyli hulajnoga widzi, że z hallotronami lub tylko z ich zasilaniem coś jest nie tak i generuje błąd — to jest prawidłowa odpowiedź sterownika.
Ale mam pytanie:
Dlaczego hulajnoga nie zgłasza żadnego błędu i na panelu LCD pokazuje, że wszystko OK, chociaż ja rozłączyłem fazowe przewody od sterownika prowadzące do silnika!!!
Po włączeniu hulajnogi na panelu LCD dalej wszystko OK, tak jakby nic nie było ruszane... tylko siadać i jechać. Ale kółko z silnikiem się nie kręci mimo rozruchu kółka ręcznie?!
Konkluzja moja jest następująca:
Nie mogę uwierzyć, że dla hulajnogi nie jest to problem i system nie musi wygenerować jakiegoś błędu.
NIE WIDZĄC KODU BŁĘDU, NIE WIEM GDZIE GO FIZYCZNIE SZUKAĆ...
czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ??