Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

imitacja nitro kto wie jak to sie fachowo nazywa?(??) pilne

snake17 22 Gru 2005 21:59 17801 66
    snake17
    Poziom 10  
    Chodzi mi o to jak zrobić te buchające pary z boków samochodu ja sie przygazuje. Wiem już że trzeba miec elektrozawór od LPG i nabój CO2
    Jak ktoś ma schemat jak to zrobić albo coś wie na ten temat to bardzo bym prosił...

(??) - ozdobnik? [h]
  • Computer Controls
    DOHC
    Poziom 19  
    taki naboj to wiesz na ile Ci starczy.... jesli juz Ci bardzo na tym zalezy to porzadna butla z CO2 i doprowadzic to do dysz i wtedy elektrozawor ale nie wiem czy sobie poradzi taki od lpg z takim cisnieniem
    Dee Jay Gucio
    Poziom 20  
    Przed elektrozawór wstaw reduktor wysokociśnieniowy.
    snake17
    Poziom 10  
    ja dopiero sie na ten temat doktoryzuje i zbieram informacje. Kolega mojego kolegi ma to w Fordzie probe właśnie na zasadzie elektrozaworu i nabój z pistoletu mam nawet filmik który dołączyłem.
    A wie ktoś jak to fachowo sie nazywa????
    Załączniki:
    oskimos
    Poziom 15  
    Na tym filmie zawór jest chyba blisko butli i dlatego po wyłączeniu zaworu wciąż tak lekko leci ten gaz (dla mnie to głupio wygląda). Ten zawór powinien być blisko wylotu(tak mi sie wydaje). Jeśli chodzi o zawory to można zastosować zawory do pneumatyki (cewki są na 12/24/220V). Maksymalne ciśnienie to 11.5bar
    Gdyby ten zawór był blisko wylotu to ten "dym" bardziej dynamicznie by się rozpoczynał i kończył. Jak się myle to niech mnie ktoś poprawi.
    Orochimaru
    Poziom 31  
    szukaj pod hasłem "purge nitro"
    http://www.skyblog.com/blog.php/mickdu27
    Sam się zastanawiałem skąd ten efekt się bierze po obejżeniu Szybkich i wściekłych 2
    Myślałem że to odprowadzenie powietrza z blowoffa.
    Jednak powietrze jest bezbarwne, chyba że przy mokrym nitro wywala mieszankę powietrza z NO2.
    DOHC
    Poziom 19  
    to nie tak , to sa resztki gazu zgromadzonego w przewodach , gdyby to bylo palna to by to nigdy nie dostalo zadnej homologacji

Dodano po 1 [minuty]:

a 11,5 bar to za malo w butli jest kilkadziesiat jesli sie nie myle
    Orochimaru
    Poziom 31  
    Ale jakiego gazu?
    Technicznie rzecz biorąc a nie wizualnie, czemu miało by to służyć?
    W butli z CO2 jest zależnie od temp. 35-60 atm.
  • Computer Controls
    Dee Jay Gucio
    Poziom 20  
    W butlach technicznych jest ciśnienie 160 Atm więc sam elektrozawór nie da rady. A po drugie to nie chciałbym mieć wypadku z taką butlą na pokładzie :|
    A po trzecie snake jeżeli chcesz żeby ktoś Ci pomógł w zrobieniu czegoś takiego to powinieneś usunąć prowizję za pobranie pliku :?
    Erwin
    Poziom 16  
    A mi sie zawsze wydawalo, ze to sa zawory upustowe z doladowanego ulkadu, jak sie turbina zalaczy i nagle sie gazu odejmie to powietrze z ukladu dolotowego tamtedy jest wypuszczane zeby nie rozsadzilo ukladu.
    snake17
    Poziom 10  
    jeśli chodzi o prowizje to ja jej nie ustawiałem. I nawet nie mam zamiaru sie bogacić na punktach. a jak ją usunąć??.
    Ale już dużo mi pomogliście.
    Aha i to nie był nabój z pistoletu tylko Butla Co2 z paintbolla
    przemo.t
    Poziom 27  
    Dokladnie tak jak mowi kolega Erwin, to nie jest zadne nitro!! przeciez nitro uzywa sie tylko kilka sekund a nie caly czas! Sa to zawory upustowe od turbosprezarki zebye wezy nie rozwalilo przy puszczeniu gazu.
    Tak wiec zeby uzyskac taki efekt starczy butla ze zwyklym powietrzem, mimo ze jest ono przezroczyste to jesli sie rozpreza widac wyrazna "chmurke"
    Orochimaru
    Poziom 31  
    Czyli jednak miałem rację.
    Zawór upustowy (czyli blowoff) jest po to żeby po ujęciu gazu ciśnienie w kolektorze dolotowym nie powodowało gwałtownego odwracania kierunku obrotów turbiny (mały gaz, mała moc turbiny), przewody raczej to wytrzymają skoro wytrzymują przy max otwartej przepustnicy.
    Pozdrawiam.
    DOHC
    Poziom 19  
    przemo.t mylisz sie , bov wypuszcza powietrze zeby oszczedzic sprezarke i jej nie zwalniac , gdyby go nie bylo to nic by nie rozsadzilo bo tam nie ma az takiego cisnienia , ten efekt ktory byl pokazany w filmi 2f2f polega na tym ze po uzyciu nitro zostaje troche gazu w wezach on juz nie ma odpowiedniego cisnienia i przy nastepnym strzale nie mamy parametrow takich jak powinny byc , a te pary to jest efekt uboczny tylko
    snake17
    Poziom 10  
    moim zdaniem nie masz racji dlatego że na 2f2f on puszcza te gazy na postoju. i wcześniej nie używał nitro dlatego nie ogło nic zostać w wężach. Niewiem jesli sie myle to poprawcie mnie.
    Dee Jay Gucio
    Poziom 20  
    Orochimaru napisał:
    Czyli jednak miałem rację.
    Zawór upustowy (czyli blowoff) jest po to żeby po ujęciu gazu ciśnienie w kolektorze dolotowym nie powodowało gwałtownego odwracania kierunku obrotów turbiny (mały gaz, mała moc turbiny), przewody raczej to wytrzymają skoro wytrzymują przy max otwartej przepustnicy.
    Pozdrawiam.

właśnie że przewody tego nie wytrzymają ponieważ blokujesz wylot gazów a przy otwartej przepustnicy masz przelot "gazu"
    Orochimaru
    Poziom 31  
    Wytrzymają bo max ciśnienie doładowania to ok 1.5 bara, które jest utrzymywane przy max obrotach silnika.
    W chwili puszczenia gazu spada ilość gazów wylotowych więc nie ma czym napędzać turbiny. Sprężone powietrze między turbiną a silnikiem chce się wydostać a może to zrobić tylko dwiema drogami: przez turbinę, która nie ma siły go zatrzymać, co może spowodować gwałtowną zmianę kierunku obrotów -> znaczne naprężenia -> uszkodzenie, lub właśnie blowoffem czyli zaworem upustowym.
    snake17
    Poziom 10  
    Ale też wiem że mają to w samochodach bez doładowania. I jakoś to robią. Tylko pytanie jak???
    Erwin
    Poziom 16  
    Mam teorie

Mysle ze butla z CO2 i elektrozawor wystarcza, zauwazcie ze przy tankowaniu LPG jak demontuje "pistolet" i resztaka gazu ulatuje do atmosfery to wlasnie podobnie jest.
    Rozprezajacy gaz bedzie ochladzal powietrze kondensujac wilgos i tworzac wlasnie mgielke, dlatego wlanie chyba trzeba "strzelac" gazem cieklym (bez reduktora) aby powstala mgielka.
    Pozdrawiam
    Kelas
    Poziom 18  
    Witam

W dziedzinie samochodow i ich tuningu nie jestem specjalista, ale moze troche pomoge w tym temacie.
    W paintballu uzywane jest co2 i bardzo czesto elektrozawory (tzw. selenoidy). Elektrozawory te sa malutkie i delikatne ale dzialaja przy cisnieniach rzedu 850psi z czestotliwoscia dochodzaca do 20 zalaczen/s.

Zmierzam do tego ze takie rozwiazanie moze byc zastosowane w samochodzie. Jesli przewod laczacy ujscie gazu z butla jest dosc krotki (okolo 5cm) i cienki, gaz nie zdaza sie wystarczajaco rozprezyc i uchodzi w postaci pary (skroplonego co2). Niestety takie rozwiazanie nie zda egzaminu przy +30C na dworzu, bo wtedy co2 rozpreza sie o wiele szybciej i strumien pary bylby zbyt malo efektowny.
    Nie dowiadywalem sie nigdzie ale jesli inne zawory (nie selenoidy) nie uszkadzaja sie przy przeplywie cieklego co2, moznaby zastosowac butle z syfonem (rurka zbierajaca ciekly co2 z dna) i przy samym wylocie drobne sitko (zeby 'snieg' z co2 nie wyfruwal na zewnatrz) - efekt bylby bardzo dobry, wtedy co2 rozpreza sie dosc efektownie.
    Strumien pary z nieplynnego co2 przy temperaturze 20C i cisnieniu 850psi jest dlugi na okolo 30-40cm. Przy rozprezaniu skroplonego, dlugosc przekracza czesto 1m.
    CO2 mozna ladowac w punkcie dopelniania gasnic. Butle sa tanie (te od paintballa niestety drogie). Inne zawory mozna znalezc na http://pneumatig.com.pl/

Mysle ze to pomysl warty rozmyslenia, jesli chce sie upodobnic golfa do maszyn z fast and fourius :)

Pozdrawiam
    P.Artek
    Poziom 21  
    Dla jasności,blowoff jest zaworem upustowym.Działa to tak,jesli "gaz" jest wcisnięty sprężarka osiaga duże predkości(napędzana dużą ilościa spalin,tłoczy sporą ilośc powietrza),w chwili kiedy ujmuje się "gaz" wirnik sprężarki ma pewną bezwładnośc i tłoczy przez chwilę(zanim obroty jego nie spadną)nadmiar powietrza co powoduje wzrost ciśnienia w układzie dolotowym i wtedy do akcji wkracza właśnie ten zawór który upuszcza ciśnienie.
    Te kiszkowate efekty a la parowóz (hehe!)możesz sobie zrobic z butli CO2 z migomatu(lub gaśnicy śniegowej)i zaworu otwierającego.CO2 rozprężając się gwałtownie ochładza powietrze powodując zamrożenie pary wodnej w powietrzu.(weź gaśnice i zobacz sobie jak to wygląda) lub na zasadzie uderzenia pary w żelazku,wodę dprowadzic do wymiennika ciepła (np.wykorzystac kolektor wydechowy) i dyszami wyprowadzic na boki czy gdzie tam chcesz.

Dodano po 6 [minuty]:

Link od orochimaru jest zacny,jak komuś wentylator sie nie załączy na skrzyżowaniu to efekt podobny,pełno pary z pod maski!
    Komu to się podoba?!
    Erwin
    Poziom 16  
    Mysle ze pomysl z urzyciem wody nie jest najlepszy, bo nie osiadniemy odpowiedniego cisnienia, bymbardziej ze punktowe schladzanie kolektora itp,- chyba latwiej na co2 to zrobic.
    Latwiej uzyskac szczelnosc odpowiednia instalacji.
    Chyba:))
    grzesiek_nysa
    Poziom 25  
    Bedzie problem z taka przetwotnica do tego.Ta maszynka do dymu ma 700 w,taka przetwotnica bedzie dosyc droga,nie wiem czy to sie oplaca.

Pozdro
    Orochimaru
    Poziom 31  
    Najprościej, najtaniej i najbezpieczniej będzie to zrobić na butli z CO2. Jedyny problem to elektrozawór na takie ciśnienia, lub reduktor.
    Erwin
    Poziom 16  
    Tez uwazam ze wytwornica to za duzy problem, tylko duze beda mialy odpowiednie cisnienie pary, ale gdzie to zmiescic pod maska.
    Lepiej wlasnie skupic sie na CO2 i elektrozaworze. Nalezy sie jeszcze zastanowic czy jest potrzebny reduktor i jak osiagnac taki sam dzwiek jak przy blowoff.
    Do tego jeszcze sie dorobi sterowani, co w autach w wtryskiem bedzi elatwiejsze bo obroty ida do komputerka:))
    maciek.wroc
    Poziom 18  
    no fakt nie zwróciłem uwagi. To jakt ozrobic z CO2 i ten elektrozawór
    martinez3009
    Poziom 2  
    w grudniowym numerze maxi tuningu jest dodge neon wlasnie z takim czyms tylko tam to nie jest odpowiednio opisane ale on turbo raczej nie ani nosa pisza ze to podobno "para tak bucha"wiec nie wiem jak to zrobili

Dodano po 34 [sekundy]:

w grudniowym numerze maxi tuningu jest dodge neon wlasnie z takim czyms tylko tam to nie jest odpowiednio opisane ale on turbo raczej nie ani nosa pisza ze to podobno "para tak bucha"wiec nie wiem jak to zrobili..a nazywaja to spray show
    maciek.wroc
    Poziom 18  
    Mogli by opisac w jakimś numerze takie coś
    22222
    Poziom 10  
    a jakie wezyki zastosowac do podloczenia butli z elrktrozaworami zeby wytrzymaly tak duze cisnienie??