Gdy stojan pracuje na 230V to w szereg obydwu uzwojeń stojana można wpiąć żarówkę 230V w miejsce wirnika, podkreślam żarówkę, zamiast wirnika i mierzyć obydwa spadki napięć na obydwu cewkach stojana i gdy się nie różnią zbytnio to jest OK, uważam, że drobne czy też istotne różnice mogą stać się wyraźniejsze przy wyższym (znamionowym) napięciu badawczym... Krótka praca uzwojeń stojana pod znamionowym napięciem pozwala także na ocenę temperatury stojana jak i uzwojeń co się ujawni uważam przy kilku ew, zwartych zwojach co sugerują niektórzy, że to możliwe, co możemy mierzyć i stwierdzić bezpiecznie pirometrem laserowym mierząc na przemian temperaturę obu cewek. Do kompletu badań zalecam też badanie rezystancji izolacji uzwojeń np. megaomomierzem induktorowym w stosunku do metalowej konstrukcji stojana... I to wydaje mi się powinno znacznie przybliżyć autora problemu do oceny sprawności stojana nie posiadając reszty silnika, gdy jego stan mechaniczny i wzrokowy jest zadowalający.. Konkretnych wartości oporności cewek stojana nikt nie poda, bo każda partia produkcyjna może się nieznacznie różnić... No i takie wartości może Ci podać jedynie ten, kto mierzył podobny czy też konkretnie taki sam silnik lub jego producent... Pomiary temperatury można powtórzyć po złożeniu silnika i dołączyć pomiary temperatury panewek z łożyskami po obu jego stronach w czasie jego pracy a przed ostatecznym włożeniem w obudowę elektronarzędzia...