Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 795DF - przebarwienie

Mrowa^ 24 Dec 2005 12:33 1842 3
    Mrowa^
    Level 15  
    Witam. Tydzień temu kupiłem Samsunga 795DF i ostatnio zauważyłem na ekranie niewielkie przebarwienia. Najbardziej widać je na szarym i białym tle. Dolna połowa ekranu jest bez zastrzeżeń, natomiast na górnej częsci w rogach (szczególnie w prawym) obraz jest bardziej niebieskawy. Do tego jakieś 15 cm od lewego rogu można zauważyć słabo widoczną kremowo-fioletową plamę. Obok monitora stały głośniczki Tracer RUMBA 2x3W (nie były włączane), odstawiłem je bo pomyślałem że to one zakłócają, niestety nadal jest tak samo. Kable i akar zasilający także znajdują się blisko monitora. Co może być przyczyną tych przebarwień? Czy możliwe że jest to wada kineskopu?
    Kalik
    Level 24  
    Często przyczyną takich przebarwień jest faktycznie uszkodzenie kineskopu a ściślej odklejenie, odkształcenie maski w kineskopie, ale przyczyną zwykle jest wtedy upadek monitora bądź solidne uderzenie. W Twoim przypadku raczej stawiam na negatywne działanie pola magnetycznego z głośników, które jak opisałes stały obok monitora - głośnik nie potrzebuje być aktywny aby spowodował takie efekty, wystarczy że stoi obok. Powinieneś wyeliminować wszystkie potencjalne źródła pola magnetycznego bąź elektromagnetycznego, następnie użyć opcji degauss ale nie jeden raz tylko jak układ dobrze ostygnie ( 15min) ponowić próbę i tak kilkakrotnie. Jeśli to nie da efektu można użyć zewnętrznej pętli. Czy ten monitor ma w opcjach osd " piurity" bądź "landing"? jeśli tak to użyj tych nastaw.
    dsc
    Level 11  
    Witam.Mam podobny problem z 797MB ktorego tez ostatnio kupiłem. U mnie
    wygląda to tak:
    -góra dobra, biel ok
    -lewa dolna ćwiartka - jest lekko podbarwiona czerwonym, widac to wyraźnie na jasnym tle
    -prawa dolna strona natomiast ma zimniejszy odcien
    Powiem ze monitora o tak nierównych odcieniach jeszcze nie widziałem.
    Mrowa^
    Level 15  
    Niestety nie mam opcji do miejscowej regulacji barw (nawet nie wiedziałem że coś takiego jest). Odstawiłem głosniki i próbuję go rozmagnesować z menu. Nie mam żadnych narzędzi serwisowych, a nie chcę nic kombinować na dziko np. z lutownicą:) Czy jeśli te plamy nie zejdą, to mogę go bez problemów reklamować?