logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaka centrala sterująca zamiast CB400LS do napędu Force V400LS z wyjściem na elektrozamek?

chlodny24891 11 Lut 2026 22:36 207 5
REKLAMA
  • #1 21836241
    chlodny24891
    Poziom 2  
    Posty: 10
    Proszę o pomoc w doborze centrali sterującej do napędu Force V400 LS. Obecna centrala CB400LS: nie działa wyjście na elektrozamek. Zastanawiam się nad wymianą centrali, proszę o propozycję, jaką mogę zamontować.
  • REKLAMA
  • #2 21836573
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9540
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    Wyjście elektrozamka (zaciski 15,16 centrali) jest włączane/wyłączane z menu - może trzeba włączyć? Pozycja menu zaawansowanego LN - przestawić na YS.
  • REKLAMA
  • #3 21836757
    chlodny24891
    Poziom 2  
    Posty: 10
    Niestety ta opcja, mimo włączanej funkcji, nie działa. Podejrzewam uszkodzenie na płycie sterującej?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21837636
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9540
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    Może uszkodzona. Sprawdź omomierzem jeszcze tą trzyzaciskową kostkę nad główną listwą - opisana jako sterowanie przekaźnika zamka. Jeśli na styku NO będzie na kilka sekund zwarcie - może podpinając do niej cewkę przekaźnika z szeregowym zasilaniem zadziała. Wtedy możesz odpalić na jego stykach z zewnętrznym zasilaniem zamek.
    Sprawdź jeszcze omomierzem 15-16 - może te zaciski 15,16 to też tylko czysty styk bez wystawiania napięcia.

    Dwuskrzydłowa centrala do siłowników 230V (tyle że dość droga) to Faac 455D, wejście krańcówek ma (dość dziwnie opisane w instrukcji, sam nie używałem). Ale na pewno obsługuje poprawnie elektrozamek, nowszy model to jeszcze droższa E145 (także z obsługą krańcówek i elektrozamka).
    Markowe centrale innych firm pod siłowniki 230V przeważnie krańcówek nie obsługują. Możesz poszukać jakiegoś chińczyka ale to dużo zużytego czasu i niepewny efekt.

    PS. Wyjście na zamek sprawdzaj żaróweczką np 12V/5W albo spróbuj miernikiem ale na zakresie AC. W zależności od konstrukcji centrali tam może być prąd zmienny. Jeśli testoałeś na zamku i on nie działa - nie było uwagi.
    A co z gwarancją?
  • REKLAMA
  • #5 21838320
    chlodny24891
    Poziom 2  
    Posty: 10
    Super podpowiedź będę sprawdzał według porady
  • #6 21861530
    chlodny24891
    Poziom 2  
    Posty: 10
    Temat rozwiązany jest tam styk no
REKLAMA