logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dell Latitude E7470, Windows 10 32 bit - BSOD po połączeniu z internetem

don_hihot 26 Mar 2026 13:21 291 4
REKLAMA
  • #1 21871050
    don_hihot
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 1
    Ze względu na specyficzny program zainstalowałem na Dell Latitude E7470 Windows 10 w wersji 32 bit. Sterowniki są od Windows 7 32 bit, ponieważ na stronie DELL-ami nie ma dedykowanych do 10-tki. Wszystko wygląda dobrze do momentu podłączenia do internetu. Po kilkudziesięciu sekundach od nawiązania połączenia pojawia się niebieski ekran z informacją "Twoje urządzenie napotkało problem i wymaga ponownego uruchomienia... ... ...", zarówno w przypadku połączenia Wi-Fi, jak i kablem.
    Na 64 bitowej wersji systemu wszystko działa poprawnie.
    Ktoś ma jakiś pomysł w tej kwestii?
    AI: Jaki jest dokładny kod błędu na niebieskim ekranie (np. STOP code) albo nazwa pliku sterownika, jeśli się wyświetla?
    Załączone zdjęcie
    AI: Jakie dokładnie masz karty sieciowe w tym E7470 (LAN i Wi‑Fi) oraz jakie wersje sterowników 32-bit są teraz zainstalowane?
    ...
    Załączniki:
    • Dell Latitude E7470, Windows 10 32 bit - BSOD po połączeniu z internetem IMG_20260325_004650.jpg (4.05 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 21871481
    michalpajac1234
    Poziom 17  
    Posty: 198
    Pomógł: 24
    Ocena: 34
    RAM x64 zainstalowac debloat
    karta sieciowa wymienic na inna
  • REKLAMA
  • #3 21871536
    Brodi
    Poziom 32  
    Posty: 1483
    Pomógł: 190
    Ocena: 188
    Czasem im mniej dodatkowych sterowników tym lepiej, zasadniczo system sam powinien wykryć większość sprzętu,
    ja bym nie instalował sterowników z win7, jak zainstalowałeś jakieś starocie to na 99% będzie przyczyną problemów, polecam https://www.glenn.delahoy.com/snappy-driver-installer-origin/
  • REKLAMA
  • #4 21871556
    helmud7543
    Poziom 43  
    Posty: 12624
    Pomógł: 1216
    Ocena: 1563
    Nie podważam że są i takie sytuacje, natomiast mogę powiedzieć że przecież tutaj awaria następuje po podłączeniu do internetu, czyli na 99% Windows coś tam sobie robi i na 80%jest to właśnie g... no sterownik, który sobie pobiera przez Windows update. Jak ktoś się tym zawodowo zajmuje to wie jak masowy jest przemiał całych zepsutych serii po kolejnych "uleprzeniach" MS czy producenta.
    Z kolei bywało że sterownik pobrany po SDI skutecznie zabił system (stawiam że to nie wina SDI tylko jak w zdaniu wyżej). Choć sam program jest mega, ale to mega przydatny. Jak Rodzice i ś. p. Dziadkowie, tudzież starsi znajomi opowiadali o syfie z gilem z przed lat, to tak mi się ten klimat przypomina jak widzę współczesną technologię i jakość oprogramowania.

    Spróbowałbym po instalacji wyłączyć Intel® Management Engine i przy pilnować, żeby się nie włączył. Ciężko będzie generalnie złapać winowajcę.
  • #5 21871749
    pidar
    Poziom 43  
    Posty: 11355
    Pomógł: 1569
    Ocena: 3580
    Najpierw spróbuj usunąć dotychczasowe profile, a dopiero później szukaj innych sterowników do tych kart sieciowych.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic4157756.html#21793138
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic4059226.html#21115468
REKLAMA