Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa palnika na olej roślinny

31 Gru 2005 19:15 2547 2
 • Poziom 10  
  Witam
  Prześledziłem kilka stron z forum z wymienionym tematem i tutaj użytkownicy mają najwięcej do powiedzenia.
  Zapoznałem się z ofertą palników na rynku , które są przystosowane do spalania OR. Ich wadą jest po pierwsze to ,że spalają oprócz OR zużyty olej silnikowy i inne substancje co robi cenę na poziomie 5 tyś netto. Po drogie najmniejszą moc jaką oferują to 30 kW , do ogrzania domku jednorodzinnego wystarczy 18-25 kW.
  Po trzecie do procesu spalania potrzebne jest sprężone powietrze , po czwarte zapotrzebowanie na energię elektryczną kręci się na poziomie 1kW co daje wątpliwe oszczędności gdyż różnicę w zakupie po między olejem opałowym , a roślinnym pochłonie koszt energii elektrycznej.
  Może komuś udało się przerobić palnik na olej roślinny. Jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniem.
  Pozdrawiam
  stary colos
 • Poziom 26  
  Palniki ze sprężonym powietrzem wykorzystywane są do spalania zużytego oleju , mocno zanieczyszczonego i gęstego.Nie ma tam pompki paliwowej która wtryskuje pod ciśnieniem paliwo do dyszy.Do olejów roślinnych (np.rzepakowy) wykorzystuje się standardowe palniki na ekoterm(olej opałowy).Być może trzeba będzie poregulować ciśnieniem na pompce , ilością powietrza zasysanego przez wentylator.W naszej firmie posiadamy 5 palników na opałówkę , ale wykorzystywany jest olej zużyty (silnikowy,trafo,hydrauliki itp.).Najważniejsze to żeby paliwo było czyste od zanieczyszczeń , bo trzeba będzie często czyścić filterki , no i pomka się szybciej zużywa.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Palnik który ogrzewa biurowiec ok.200m2 pobiera moc: 200W(palnik) i 90W (pompka wody)
 • Poziom 13  
  Mozna tesz mieszac Fifty fifty OO z OR
  wtedy nie potrzeba zadnych przerobek w lecie reszte wlewam do baku
  i tak pomiatam oczywiscie nie po drogach publicznych :D