Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Palio , fiat palio problem z odpaleniem po wypadku

06 Jan 2006 17:56 3736 13
  • Level 10  
    Witam . Mam Fiata Palio z 99r. i od wypadku nie idzie go odpalić , nie słychać pompki . Słyszałem że może to być jakiś wyłącznik czy rozłącznik wypadkowy ale gdzie on sie znajduje ?? Z gory dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam
  • Level 10  
    Witam. Nie moge znaleść tego włącznika , odkręciłem nawet przednie lewe nadkole i też go nigdzie nie widze . Czyżby trzeba odkręcić przedni lewy błotnik ?? Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 28  
    jest nad pedalem sprzegla w srodku samochodu
  • Level 10  
    Witam tak zgadza się był nad pedałem sprzęgła zamontowany , jednak po załączeniu pompka chodzi , iskra na świecach jest ale nadal nie idzie go odpalić . Może ma coś wspólnego z tym że była tam przed wypadkiem zamontowana instalacja gazowa i ktoś ją zdemontował . Jeśli ktoś wie co może jeszcze tam być nie tak proszę o odpowiedz . Z góry dziękuje Pozdrawiam
  • Level 28  
    jaki silnik ? sprawdz czy paliwo dochodzi do wtrysku . byc moze od udezenia oberwala sie pompa w baku . moze nalalo sie wody do zbiornika ?
  • Level 30  
    Sprawdz jakie masz cisnienie w ukladzie paliwowym i czy paliwo dochodzi do wtrysku.
    Pozdrawiam.
  • Level 18  
    Sprawdz, czy masz iskre , czy paliwo dochodzi do listwy (najlepiej zmierzyc jakie cisnienie, ok 2,5 Bar), i sprawdz rozrzad moze cos przeskoczyło po dzwonie.
  • Level 10  
    Witam Paliwo dochodzi , nie wiem tylko jakie jest ciśnienie ale chyba dość duże a na rozrządzie górne kreski znalazłem tylko nie wiem do czego ustawić na dolnym kółku od wału ?? Na kółku jest kreseczka z otworkiem i w którym miejscu ma to być ustawione??
  • Level 20  
    sprawdź koniecznie ciśnienie paliwa przy podłączonym wężu do kolektora paliwowego musi być powyżej 2 bary inaczej zimny silnik nie odpali, może być uszkodzony regulator ciśnienia, sprawdź także pracę wtryskiwaczy, trzymając palcami za wtryskiwacz i kręcąc rozrusznikiem powinieneś wyczuć ich pracę, nie wiem po jak poważnym wypadku było autko ale trzeba by może sprawdzić wszystkie złącza(wtyczki) czy któreś poprostu się nie rozłączyło lub nie urwał się któryś z przewodów, także od masy.
  • Helpful post
    Level 19  
    jak była tam instalacja gazowa , i ktoś ją wymontował to sprawdz czy sonda lambda jest podłaczona , stego co wiem to sterownik od lpg wpina się w sonde , moze po demontażu ktoś niedbale to podłaczył .Sprawdz sobie czujnik położenia koła pasowego . A swieci się kontrolka od wtrysku na desce rozdzielczej?
  • Helpful post
    Level 20  
    sonda lambda nie ma nic wspólnego z odpalaniem , bez niej też ma odpalić, ale faktycznie jeśli wcześniej był gaz to między komputer a wtryskiwacze był wpięty emulator wtryskiwaczy,sprawdź jak to teraz jest podłączone ,czy jest wymontowany emulator i podłączone wtryski ,dwa posty wcześniej opisałem jak sprawdzić wtryski czy pracują
  • Helpful post
    Level 25  
    Owszem lambda niema nic wspulnego z odpaleniem ale odcięcie czy emulacja wtrysków jak najbardziej sprawdz czy dochodzą impulsy na wtryski i rozrząd może być walnięty.
  • Level 10  
    witam zgadza sie tam był gaz założony i ktoś go wymontował i : między komputer a wtryskiwacze był wpięty emulator wtryskiwaczy,sprawdź jak to teraz jest podłączone i nie było wcale podłączone ktoś odciał kable i zaizolował bez połączenia ich . Teraz autko chodzi Dziekuje wszystkim za podpowiedz Pozdrawiam