Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co odciać by zabezpieczyć auto??- Golf III 1.9 turbo diesel

mavi 13 Sty 2006 22:26 4963 7
  • #1 13 Sty 2006 22:26
    mavi
    Poziom 19  

W dieslu pompe paliwa moge sobie odcinac bez obawy że zapowietrze silnik??
    Chciałem wykozystać rozpiske istniejąca w necie odnosnie kolorów przewodów przy skrzynce bezpeicznikowej ale tam gdzie niby jest odcicie zaplonu to ja mam bezpiecznik halogenów. Natomiast sam znalazlem bezpiecznik który odcina elektronike silnika i gasi silnik. ten bezpiecznik odpowiedzialny jest też za grzanie wiec żarowych. Czy odcinając ten obwód nie uszkodzę elektroniki silnika??
    To chyba by było na tyle

0 7
  • #3 14 Sty 2006 15:21
    mavi
    Poziom 19  

oki czarny ale czarny prowadzi do pompy paliwa??? a co z przewodem odcinającym grzanie sie świec i całego komputera zarazem?

0
  • #4 16 Sty 2006 14:47
    Remik71
    Poziom 24  

Jaki rocznik tej trójki???

0
  • #5 16 Sty 2006 16:16
    matimon22
    Poziom 25  

Przewód biało-czarny przy kostce idącej do pompy paliwa. Odcina elektrozawór.

0
  • #6 16 Sty 2006 16:25
    mavi
    Poziom 19  

jak na ta chwile odciąłem kable od bezpiecznika nr 15. Jest to grzanie świec i komputer. co do pompy to nie jest tak ze pomimo odciecia pompy auto mozna jeszcze normalnie zapalic i sporo przejechac??? i co z zapowietrzeniem?? poodbno jak braknie paliwa to silnik mozna zapowietrzyc wiec jak mu odetniemy pompe to czy efekt nie bedzie taki sam?? co do rocznika to jest to golf z kwietnia 95 roku.

0
  • #7 16 Sty 2006 21:09
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

W TD fabrycznie montuje sie immobiliser na elektrozawor pompy wiec spokojnie jak go ni emasz mozna tam sobie wlaczniczek zrobic , lecz w zasadzie jak sie maske podniesie to podajac tam 12 V to masz zabezpieczenie pominiete.

0
  • #8 17 Wrz 2006 01:43
    adam_aa22
    Poziom 11  

Popieram "trocse" ja tak pominąłem cały obwód bo miałem jakąś przerwe w instalacji i nagle autko mi zgasło. Wystarczu ok pół metra przewody i jedziesz dalej, więc dla złodzieja to żaden problem :). Ja obmyśliłem dużo lepszy sposób zabezpieczenia auta przed kradzieżą który polega na zablokowaniu wszystkich kół na postoju. Wtedy nawet na hol nie zwinom autka.

1
  Szukaj w 5mln produktów