Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm z nadajnikiem w garażu i odbiornikiem w domu?

Favor10 20 Sty 2006 01:14 2864 8
  • #1 20 Sty 2006 01:14
    Favor10
    Poziom 10  

Witam!

Mam prośbe o doradzenie mi jak wykonać i z jakich podzespołów alarm, który ma mieć następujące funkcje:
    -ma on być umieszczony w garażu i w chwili otworzenia drzwi wysyłać sygnał do mojego domu(który znajduje sie prawie w linii prostej na której nie ma żadnych przeszkód-jest tylko różnica wysokości gdyz mieszkam na 8 pietrze w bloku-czy to ma jakieś znaczenie?)
    -w domu ma znajdować się odbiornik, który za pomocą przekażnika zasygnalizje mi poprzez podłączone do niego jakieś urządzenie dźwiękowe lub świetlne, że brama w garażu jest otwarta
    -musi być możliwość wyłączenia tego alarmu poprzez jakiegoś pilota, gdy sam chce sie do niego dostać,
    -odległosć między blokiem a garażem to ok200m, w garażu znajduje sie zasilanie,

Czy to co napisałem ma jakiś sens? Nie znam sie zbytnio na tym a chciałbym coś takiego sobie zamontować. Prosiłbym bardzo o sugestie i jakieś podpowiedzi co mam kupić(jakie układy-głównie co do odbiornika i nadajnika).
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc!!!

0 8
  • #2 20 Sty 2006 01:34
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Strona:
    www.amt-alarmy.pl
    tam znajdziesz najprostsze radiopowiadomienie jednokanałowe o zasięgu do 500 m chyba (tak podaje producent). Ja zrobiłem chrzestnemu taki alarm do garażu: wstrząsówka na szyne od drzwi opuszczanych,takie:
    http://www.amt-alarmy.pl/sklep/product_info.php?cPath=10&products_id=74
    radiopowiadomienie, czujnik otwarcia, czujnik zaniku napiecia. Zrobiłem to na tym radiopowiadomieniu i podwójnym prekaźniku czasowym, też z oferty tej firmy. Dodatkowo wrzuciłem mały aku do podtrzymania systemu. Chodzi bez zarzutu do dziś. Chodzi non stop. Nie załącza syrenki tylko powiadomienie w domu (dległość około 250 m w linii prostej)

0
  • #3 20 Sty 2006 10:15
    Favor10
    Poziom 10  

Ok własnie czegoś takiego szukałem:)
    Ale czy da sie to wyłączyć z zewnatrz? Poprzez pilota?
    I sory ale co to jest wstrząsówka na szyne od drzwi opuszczanych bo ja jestem w miare lewy z tego :/ ?
    Dzięki wielkie za wszelkie informacje:)

0
  • #4 20 Sty 2006 13:34
    marcinek77
    Poziom 15  

Favor10 napisał:
    Ok własnie czegoś takiego szukałem:)
    Ale czy da sie to wyłączyć z zewnatrz? Poprzez pilota?
    I sory ale co to jest wstrząsówka na szyne od drzwi opuszczanych bo ja jestem w miare lewy z tego :/ ?
    Dzięki wielkie za wszelkie informacje:)

zastosuj sprzet www.elmes.pl dobry i ceny dosc niskie. a jesli chodzi o garaz to wystarczy kontaktron na drzwi i jezeli jest szczelny garaz to zwykly czujnik ruchu a jezeli jest mozliwosc przeciagow to czujnik dualny PIR+MW.

0
  • #5 20 Sty 2006 13:47
    john_t
    Poziom 29  

Są takie alarmy samochodowe. Miałem taki (niestety nie pamiętam typu).
    W samochodzie był nadajnik podłączany do anteny radiowej i do mikrowłączników w drzwiach (tych od oświetlenia kabiny). Ponadto miał jeszcze wejście napięciowe do którego podłączyłem zwykłego buzera jako czujnik wibracji. Alarm działał na wstrząs spowodowany nawet wsadzaniem kluczyka do zamka oraz na otwarcie drzwi. Pilot odbiornik gdy wykrył wstrząs dawał przerywany sygnał akustyczny oraz ciągły gdy otwarto drzwi. Zasięg działania ok. 2Km w mieście. Oczywiście pilotem-odbiornikiem można było go uzbroić i rozbroić.
    Pozdro.

0
  • #6 21 Sty 2006 01:41
    Favor10
    Poziom 10  

Ok wielkie dzięki za pomoc. Znalazłem coś interesującego co by mi odpowiadało:
    http://www.elmes.pl/produkty/rp500s.html#up
    Ale ciągle nie wiem jak rozwiązać problem sterowania pilotem. Czy da sie wstawić coś co by deaktywowało ten układ, nie powodując jego załączenia?

0
  • #7 21 Sty 2006 07:51
    marcinek77
    Poziom 15  

Favor10 napisał:
    Ok wielkie dzięki za pomoc. Znalazłem coś interesującego co by mi odpowiadało:
    http://www.elmes.pl/produkty/rp500s.html#up
    Ale ciągle nie wiem jak rozwiązać problem sterowania pilotem. Czy da sie wstawić coś co by deaktywowało ten układ, nie powodując jego załączenia?

dolaczasz rownolegle zwykla radiolinie zalaczana pilotem ktorej przekaznik bedzie omijal czujniki

0
  • #8 22 Sty 2006 12:12
    Favor10
    Poziom 10  

Ok dzięki:)
    Spróbuje coś pokombinować w wolnym czasie :)
    Dzięki wszystkim za pomoc.

0
  • #9 24 Sty 2006 15:04
    bhtom
    Poziom 36  

Nie polecam rozbrajania pilotem. Zgubisz albo zabiorą Ci kluczyki i po alarmie.
    Do takiego prostego alarmu możesz zastosować centralkę Satela CA4V1 i proponowaną wcześniej radiolinię.
    Radiolinia posiada cztery kanały z których pod jeden kanał możesz podłączyć jakiś czujnik mikrofalowy, a w domu cichy buzzer. Wtedy będziesz wiedział, że ktoś kręci się pod drzwiami w garażu. Drugi kanał to byłby już głośny alarm generowany przez centralkę z głośną sygnalizacją w domu.
    Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów