Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaka kamera?

23 Sty 2006 18:25 2345 7
  • Poziom 12  
    Witajcie!
    Chciałbym abyście mi doradzili jaką kamerę zastosować do mojego projektu. Chcę rejestrować pewien proces technologiczny, kamerę ustawiam wewnątrz hali i przesyłam jej obraz za pomocą ethernetu (prędkość w moim przypadku będzie wynosiła 10 Mb/s) do serwera. Problem polega na tym, iż nie wiem czy moje lokalne łącze pozwoli mi na swobodny przesył tego obrazu, w zasadzie nie potrzebuje przesyłać całego filmu w trybie on-line a jedynie jego klatki w odstępie powiedzmy 1 sekundy. Moje pytanie są następujące:
    1) Czy łącze o przepustowości 10Mb/s starczy do bezstratnego przesłania obrazu?
    2) Czy istnieją takie kamery które przesyłają powiedzmy obrazy w zadanym odstępie (inaczej robią zdjęcia)?
  • OptexOptex
  • Poziom 39  
    Wszystko zależy od jakości przesyłanego obrazu. Ja przećwiczyłem:
    Obraz kolorowy
    kamera MTV-73X11P 1/3"; 380 TVL; 0,3 lx/F=1.2; 12Vdc; DC; BLC; plus obiektym Siemensa z autoirysem
    (po drodze rejestrator z opcją LAN nie konieczny w Twoim przypadku - kamera musiałaby mieć lan) i dla obrazu ok 5 razy na sekundę tranfer był na poziomie 1Mb/s. I na PC oglądałem obraz po lanie wewnątrz biura. Switch 100Mb/s
    Więc wygląda że spokojnie powinieneś sobie poradzić.
    Pozdr.J.
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Dzięki kolego. Mozesz mi napisać jeszcze typ tego rejestratora?
    Jeszcze jedno pytanie:
    Czy istnieje urządzenie które przetworzy mi sygnał z kamery na cyfrowy? Myślałem o kamerze Ethernet, co o nich sądzicie?

Dziękuje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Kamera ethernet to wydatek ok 2 do 5 tys zł ( pisze o dobrych firmy Panasonic) Rejestratory , które instalowałem to DVR 104 Lan - 4 kamery, rejestracja na HDD, dostęp LAN. Zakupiłem w Factor security ale mają w ofercie już tańsze np ja w załączniku
    Pozdr.J.
  • Poziom 12  
    w tym wypadku można by pomyśleć o kamerze siecowej: np. axis'a,
    niestety połączenie dobrego modułu kamery (tzn. duza rozdzielczość rzędu 480 i więcej lini, czułość w setnych częściach luxa do tego różne fukcje typu ai, blc, abw, agc) oraz modułu sieciowego który cefryzuje nam obraz są jeszcze dosyć drogie

ja bym pomyślał o dobrej kamerze analogowej oraz sposobie przesłania sygnału z tej hali gdzie oglądamy owy proces tech do serwera.
    np. wykożystując wolne pray skrętki sieciowej (2 pary sieć komp, 1 para wizja, 1 para np. serowanie kamerą) a przecierz w ten sposób można przesłać obraz nawet i do 1,5km (400m to taki standard a niewielke koszty jedynie transformatorków impedancji).

jezeli juz mamy tą wizję gdzieś w serwerowni znowusz kilka rozwiązań - np.
    -karta wizyjna w jakims pc zainstalowana i archiwizująca materiał w zadaną prędkościa w kl./sek. oraz stopniem kompresji
    -rejstrator stand alone
    -lub jakieś nadajniki sygnałów po sieciach komp. np. pelconet

polecam:
    kamera d/n nvc-660 z zoomem cyfr., sterowaniem po rs 485 (miedzy innymi tym zoomem)
    kartę wizyjną nvc-4/24 (4 wejscia, 25 kl.sek)
    lub
    rejestrator typu stand alone nv-dvr-04net

jakby cos zaciekawiło mogę dołączyć jakies karty katalogowe
    ps. standardowa kompresja jpeg generująca obraz wielkośći 640*480 w wielkości 5-15 KB, ilość przesłanych obrazków w zależności od rozdzielczość, kompresji i predkość wyświetlania/zapisu daje nam owy ruch sieci.

Pozdrawiam
    RS.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Dużo myślałem, i sądzę, że zdecyduje się na kametę ethernetową.
    Następny problem jaki chodzi mi po głowie jest związany z przetwarzaniem tego obrazu,
    mianowicie chcę rozpoznawać kontury i nie wiem czy rozdzielczość tych kamer (640x480) wystarczy do poprawnej analizy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Polecam
    Kamera sieciowa GOLD-IP
    Kamera IP pozwala na zaoszczędzenie kosztów komputera i monitora, upraszcza system monitoringu wizyjnego, w prosty sposób udostępnia obraz wielu klientom na całym świecie. [Więcej]
    Cena: 2640.08 brutto
    http://monitoruj.pl/show.php?item_id=43

Obraz z tej kamery (ale tylko w dzień widoczny) http://live.monitoruj.pl/
  • Poziom 12  
    Zdecydowałem się na kamerę sieciową GOLD-IP - okazała się odpowiednia do mojego projektu.
    Dziękuję za zainteresowanie.

Pozdrawiam