Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BIOS, sprawdzenie poprawności działania kości po uszkodzeniu płyty.

09 Lut 2006 22:01 1453 12
  • Poziom 23  
    Otóż problem jest moim zdaniem prosty. Czy jeżeli padła płyta główna to czy bios również zdycha?? Jak sprawdzić samą kostke. Kolega ma płyte ale nie ma w niej kostki z biosem. Czy moge do niej wsadzić chip z biosem z innej płyty i wgrać inny bios?? Czy płyta nie dostanie od tego szajby?? Czekam na info. Mam nadzieje że da sie to zrobić. pozdro
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Jezeli nagrasz bios programatorem (lub na innej plycie), a kosc bedzie miala ta sama pojemnosc co kosc oryginalna oraz to samo napiecie programowania to plyta powinna sie uruchomic.
  • Poziom 23  
    no dobra juz coś wiem. kość ma 8x256K czyli z tego co umiem liczyć jest 2megowa. ale jak sprawdzić samą kostke. żeby nie było tak że wsadze uwalony bios do zdrowej płyty i płyta padnie. co Wy nato??
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    a wiec tak potwierdzam to co powiedzial kolega musi zgadzac sie napiecie programowania rozmiar itd. Ale z doswiadczenia wiem (bo sam tak robie na serwisie) jesli masz dwie podobne plyty ten sam chipset i w miare jednakowo sprzetowo plyty z osprzetem (procek pamiec) to jest szansa ze wstanie na twoim biosie - jesli nie to poprostu nie wstanie Ci plyta a w najgorszym wypadku - zaznaczam w najgorszym i musialbys byc mega pechowcem - cos moze Ci poleciec bo napiecia i taktowanie moze sie nie zgodzic ;/. Podaj jaka masz plyte i jaka ma kolega to postarma sie pomoc.
    pozdr
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    hmmm

po pierwsze kosci biosu muszą byc takie same - muszą byc zamiennikami (czyli cos wiecej niz taka sama pojemnosc i napiecie - chodzi o rozłozenie inów - ale ogólniestosue sie kilka podstawowych typów)

jesli to jst taka sam płyta to powinno przejsc a jesli nie to:
    NAJPIERW musisz wgrac nowy bios - bo jezeli włozysz ze starym(od innej płyty to płyta poprostu sie niewłączy albo nawet cos sie moze w niej zepsuc )

------------------------
    to moje zdanie na ten temat - ale zawsze sie moge mylic jak kazdy czowiek ;-)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Płyta nie padnie. Najwyżej nie uruchomi się.
  • Poziom 23  
    no dobra kostka to Winbond w29c020-12. siedziała w jakiej starszej płycie. chodzi mi o to żeby od razu jak płyta ruszy, jeżeli ruszy to od razu odpalic programik do wgrywania biosu i wgrać ten od tej płyty w której będzie siedział. dawca - Procomp BVC1B, biorca ECS K7S5A

jakie jeszcze moge mieć ewentualne problemy podczas tej operacji ??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Mam pytanie, Kupiłem kompa(pentium133,64 ram,Jakaś grafika na PCI i dyskiem) za 10 z ładnym minitorem wszystko chodziło pięknie , ale kumpel porzyczył dysk i nie oddał, postanowiłem włożyć drugi dysk i wgrać wina 98 zrobiłem jak postanowiłem ale komp niechciał botować z cd romu a flopki niemam (brak taśmy) No to wgrałem wina na innym kompie wkładam dysk z winem do tego kompa i wyskakują błedy wejściowo wyjsciowe, taśme zmieniałem i nic zworke i nic, pomocy!!!
  • Poziom 30  
    looco5 napisał:
    No to wgrałem wina na innym kompie wkładam dysk z winem do tego komputera i wyskakują błedy wejściowo wyjsciowe, taśme zmieniałem i nic zworke i nic, pomocy!!!

Wlasnie sam sobie odpowiedziales :)
  • Poziom 16  
    ach czyli przyczyna była prostrza ni by się wydawało, Czyli teraz tylko musze zmusić tego kompa żeby zbotował z cd złoma i problem znknie sam,dZIEKI za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    zmieniałem ale tam jest tylkop albo C,A albo A,C