Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica do PC

koksneo 19 Feb 2006 14:27 5731 11
    koksneo
    Level 11  
    Posiadam kierownice copressor supreme model HY-812. Wyjście jest na gameport i niestety nie moge jej podłączyć do pc tak żeby zaczęła działać. Po podłączeniu do PSX działa bez zarzutów a mój pecet za nic nie chce jej wykryć Ciągle pisze bak połączenia. Sprawdzalem ją pod win XP i ME. I jakiego kontrolera bym w panelu sterowania nie wybrał to nie chce zadziałać. Nawet po wyborze opcji niestandardowy i konsola samochodu wyścigowego dalej jej "nie widzi". Prosiłbym bardzo o poradę bo chciałbym z niej skorzystać, w końcu po to ją posiadam
    K!lleR
    Level 39  
    A czy sterowników kolega nie dostał w zestawie z kierownicą?
    koksneo
    Level 11  
    Mam nforce 2 a sterowników niestety nie dostałem. Po użyciu opcji kontrolera cztero przyciskowego nadal jest napisane brak połączenia

Dodano po 10 [minuty]:

W tych linkach niestety nic co mogło by mi pomóc nie odnalazłem. A nie macie może innych pomysłów??

Dodano po 12 [minuty]:

ale sprawdzałem również u kolegów i nadal to samo zjawisko występuje a oni mają starsze płyty
    bursta
    Level 27  
    koksneo wrote:
    Mam nforce 2
    (..........)

W tych linkach niestety nic co mogło by mi pomóc nie odnalazłem. A nie macie może innych pomysłów??

ale sprawdzałem również u kolegów i nadal to samo zjawisko występuje a oni mają starsze płyty

koksneo
    :idea:
    Jeśli koledzy mają też nForce 2 to też nie będzie u Nich działać. Jeśli jednak inne chipsety to pewnie kwestia sterowników.
    Nieprawdą jest że w postach nie ma podpowiedzi aby rozwiązać Twój problem. W dwóch ostatnich linkach (Twoje PC) jest informacja dlaczego na nForce 2 nie działają urządzenia wykorzystujące GP. Myślę że to wpadka nVidii. Tylko lepsze karty dźwiękowe potrafią obsłużyć Game Port, sprawdziłem wtedy to ale za drogo było mi kupować dźwiękówkę za 200 zł. Temat odpuściłem i kupiona została kierownica USB.
    Pozdro
    koksneo
    Level 11  
    Oni nie mają nforce2 oni mają płyty całkowicie z innej bajki a sterowników jak wspomniałem nie posiadam. Ale jakby się znalazł jakiś człowiek dobrej woli posiadający sterowniki do niej to bym bardzo prosił o podesłanie na koksneo(malpa)interia.pl. Będe bardzo wdzięczny, może i ja będe w stanie komuś pomóc, więc jeżeli ktoś tylko może to bardzo bym prosił o jakieś rady
    koksneo
    Level 11  
    Ściągnąłem te sterowniki ze strony manty już wczoraj lecz one niestety są do kierwonicy ale pod USB. Moja wygląda identycznie ale ma końcówkę gameport. Dzięki za chęci
    K!lleR
    Level 39  
    A czy karta dźwiękowa ( a na niej port game ) do którego kolega podłącza kierownicę jest zintegrowana czy na szynie PCI? Jeśli zintegrowana to możliwe, że OnBoard Port Game jest wyłączony w BIOS'ie ( Disabled ).
    koksneo
    Level 11  
    Sprawdzałem na tym porcie gier dzojstik i działał więc port gier jest włączony
    Patrzyłem jeszcze u kumpla i on ma na PCI i mu również nie wykrywa a ja mam zintegrowaną ale dzojstik na gameport u mnie dzialal na luzie
    koksneo
    Level 11  
    Dzisiaj gościu który naprawia komputery powiedział mi że potrzebny bedzie jakis modulator ktory kosztuje ponad 100 zł. Wiecie może o co chodzi??

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

Poradziłem sobie po części z moim problemem. Dzięki wszystkim za rady. aczkolwiek potrzebuje jeszcze jednej. Gdy naciskam pedal gazu to wg kompa jest to przycisk 2 i zarazem przycisk gazu, czyli wg niego spelnia 2 funkcje. Macie jakies sugestie jak zmienić to aby wykrywał go tylko jako gaz zamiast gazu oraz przycisku??????